Bayilik veren firmalar

Oto Yıkama Bayilikleri Veren Firmalar

aramanızda 42 adet sonuç bulundu.

Ülkemizde yaklaşık olarak 20 milyondan fazla motorlu araç bulunuyor. Bu araçların yarısından fazlasını ise otomobiller oluşturuyor. Ayrıca her yıl satılan otomobil sayısı da giderek artıyor. Bu nedenle ülkemizde özellikle son yıllarda oto yıkama bayilikleri son derece popüler hale gelmiş durumda. Giderek büyüyen oto yıkama pazarı yeni teknolojilerin entegre edilmesi ile beraber artık daha detaylı ve önemli bir rol oynuyor. Birçok yerli markanın da bu pazara girmesi ile beraber oto yıkama bayilikleri bu büyük pastadan bir dilim almak isteyenler için ideal bir ortam haline gelmiş bulunuyor. Düşük sermaye bedelleri ve markaların sunduğu avantajlardan yararlanmak isteyen girişimcilerin birçoğu tercihini oto yıkama bayiliklerinden yana kullanıyor.

Oto Yıkama Bayiliği Nasıl Olmalı?

Bazı oto yıkama markaları lokasyon seçiminde belirleyici rol oynarken bazı markalar bu seçimi girişimciye bırakmaktadır. Ayrıca yer seçiminde olduğu gibi dükkan büyüklüğünde de bazı markaların ön şartları bulunurken bazı markalarda bu tarz şartlar yer almamaktadır. Bu nedenle kararınızı vermeden önce araştırma yapmanız fakanızdaki işe dair yardımcı olacaktır. Yüksek sesin olduğu bu işletmelerin araçları kapalı bir alanda yıkaması gerekli ya da çevredeki binalarda yaklaşık 50-100 metre uzak olmalıdır. Ayrıca seçtiğiniz lokasyonun çevresinde diğer oto yıkama bayiliklerinin olmamasına dikkat etmelisiniz. Genel olarak bayiliğin yer alacağı işletme 120 metrekaden küçük olmamalıdır. Oto yıkama dükkanı açmak için aynı zamanda belediyeden de ruhsat almak gerekmektedir. 

Oto Yıkama Bayiliği Avantajları

Sıfırdan bir oto yıkama dükkanı açmak yerine bir markanın bayiliğini yapmak girişimcilere büyük bir avantaj sağlamaktadır. Markaların sunduğu lokasyon koruması desteği sayesinde bayiniz kendi çevresindeki yerel pazarda daha rekabetçi bir konuma gelmektedir. Ayrıca herkes tarafından bilinen ve adını duyurmuş bir markanın sağlayacağı reklam desteği ile düşük pazarlama bütçesine sahip olarak adınızı çok rahat bir şekilde duyurmanız mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra marka tarafından hem işletmenin faaliyet öncesi hem de faliyet aşamasındaki eğitimler bu işten hiç anlamıyor olsanız bile size büyük yardımcı olacaktır. Ayrıca yine markalar tarafından sağlanan personel desteği de kalifiye eleman ihtiyacınızı karşılamaktadır.

Oto Yıkama Bayiliği Ön Şartları

Oto yıkama bayisi olabilmeniz için gerekli olan ön şartlar markalar tarafından belirlenmektedir. Bu şartlar her ne kadar markadan markaya göre değişiklik gösterse de birçoğu benzerdir. İsim hakkı isteyen markalar olduğu gibi bazı markalar böyle bir ücret talep etmemektedir. Ayrıca pazarlama desteği ya da royalty ücreti gibi bazı ücretlerde seçtiğiniz markaya göre karşınıza çıkabilmektedir. Oto yıkama bayileri genel olarak KOSGEB desteğine başvuracak olan girişimciler için Girişimcilik Sertifikası da isteyebilmektedir. Seçtiğiniz markanın ön şartlarını yerine getirdikten sonra siz de kendi işinizin patronu olarak oto yıkama sektörünün isimlerinden biri haline gelebilirsiniz.

YATIRIM MALİYETİ