Bayilik veren firmalar

Bayilik Veren Cafeler

aramanızda 107 adet sonuç bulundu.

Türkiye’de ev dışı tüketim sektörünün en hızlı büyüyen pazarlardan biri olduğu yadsınamaz bir gerçek. 50 milyar TL’yi aşan büyüklüğe sahip pazarın yarısını ise gıda sektörü oluşturuyor. Bu pazarın bir diğer avantajı ise Amerika ve Avrupa ile karşılaştırdığımızda her ne kadar düşük olsa da daha çok gelişeceğinin kaçınılmaz olması. Pazarın yarısına sahip olan kısmını ise fast food bayilikleri ve cafe bayilikleri liderliği götürüyor. Kazançlı bir yatırım olarak görülen bu bayiliklere olan ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. İlk başta Starbucks gibi yabancı sermayenin cafe bayilikleri pazarına girmesi ve başarılı olması yerel markaları da bu alanda büyümeye teşvik ediyor.

Kentli nüfusun giderek büyümesi, kadınların daha çok iş hayatında yer alması ve öğrenci sayısının giderek artması hazır yiyecek, gıda ve cafe gibi sektörlerin büyümesini hızlandırıyor. Bu pazarın yarısını gıda sektörü oluştururken kalan yarısını ise alkollü içecekler, alkolsüz içecekler ve temizlik kategorisi oluşturuyor. Özellikle iş merkezlerinde, okul çevrelerinde, alışveriş merkezlerinde ve kalabalık caddelerde yer alan cafeler yüksek yatırım geri dönüş oranlarıyla girişimcilerin ve yatırımcıların ilgisini çekiyor. Son yıllarda geniş menü yelpazesine sahip cafeler her yastan birçok kişiye hitap ediyor. Franchising sistemi ile sıfırdan bir marka oluşturmak yerine bilinirliği yüksek ve ürün yelpazesi geniş bir marka ile işletme kurmak birçok açıdan avantaj sağlıyor.

Kazançlı Cafe Bayilikleri

Cafe Bayilikleri

Ülkemizde çok çeşitli alanlara hitap eden cafe bayilikleri bulunuyor. Sadece kahve üzerine yoğunlaşan markaların yanı sıra, kahve ve yiyecek, çay, alkollü menü gibi çok çeşitli ürünler sunabilen bayilikler bulunuyor. Son yıllarda yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’nin en büyük 7 ilinde ve 81 ilçesinde toplamda 92binden fazla ev dışı tüketim noktası bulunuyor. Bu noktaların %80’ini yeme içme alanları oluştururken kalan %20’lik kısmı hastane, konaklama ve yemek şirketleri gibi işletmeler oluşturuyor. Ülkemizdeki bu noktalarda hizmet veren 25 markanın 1000’den fazla şubesi bulunuyor. Cafe sektörünün toplam büyüklüğünün ise 2.5 Milyar TL’den daha fazla olduğu tahmin ediliyor. Cafe bayilikleri genellikle insanlar tarafından alışverişe ya da günlük hayata mola verilen bir durak olarak görülüyor. Türkiye’de ortalama bir cafe maliyeti franchising giriş bedelinden açılışa kadar yaklaşık olarak 350.000 TL tutuyor. Cafe bayilikleri ne kadar büyük alanda hizmet verirse bu maliyet o kadar artıyor. Ancak cafe bayilikleri bir noktada avantaj sağlıyor. Kalabalık bir lokasyonda kurulan işletmenin yatırım geri dönüşü 2 seneden kısa sürüyor. Ortalama bir işletmenin geri dönüşü ise en fazla 3 yılı bulabiliyor. Düşük maliyet ve hızlı geri dönüş oranı cafe bayilikleri için en cezbedici unsurlar arasında yer alıyor. Kısa vadede geri dönüş almak isteyenler için cafe bayilikleri büyük avantajlar sunuyor.

YATIRIM MALİYETİ