Girişimcilik

Girişimcilik

Üretim odaklı fikirler için bizi takip edin. Yeni üretim imkanlarını,yeni pazarlama kanallarınıve yeni fikirleri bir potada eritip yeni ekonomik imkanlar geliştirecek girişimcilik fikirleri bu kategori altında. Girişimcilik şimdilerde çok popüler olsa da aslında ezeli beri çok popüler bir konu. İnsanlar çeşitli kurumlardan girişimcilik destekleri almak için girişimcilik kurslarına devam etti, girişimcilik konusunda yüzlerce içerik tüketti fakat girişimcilik hala bizim yeterince iddialı olduğumuz bir alan değil.

Girişimcilik Nedir?

Eski dilde müteşebbis. Yani teşebbüs eden. Bir girişim gerçekleştiren. Çeşitli değerleri; mesela sermaye, iş gücü, inovasyon ve çeşitli teknolojileri harmanlayarak yeni bir gelir modeli veya gelir kapısı inşa etmek, ticari bir girişmde bulunmak manasına gelir.

Son yıllarda giderek önemi artan girişimcilik; kendi işine sahip olmak için yapılan yatırımların çok ötesinde bir anlama sahiptir. “Girişimcilik ruhu” olarak ifade edilen kavram yeni iş fikirlerinin bulunmasını ve hedef kitle analizi gerçekleştirilerek potansiyel ihtiyaçların belirlenip bu ihtiyaçlara yönelik çözüm üretilmesini kapsar.

Girişimcilik ile ilgili detaylı bilgileri paylaştığımız bu kategorimizde başarı hikayelerini, girişimcilik fikirlerini ve girişimcilerin yol haritası belirlerken dikkat etmeleri gereken en önemli unsurları bulabilirsiniz.

İş dünyasına yön veren fikirleri ile ön plana çıkan girişimciler kadar girişimcileri bekleyen en temel zorluklara da değineceğimiz bu bölümde ilham veren, sizi cesaretlendiren, cesaretlendirirken tedbirli olmanızı hatırlatan yöntemlerle ilgili de bilgi aktaracağız. Girişimcilik yolunda ilerleyen kişilere girişimcilik örnekleri hakkında bilgi verip kendi yollarında ilerlemeleri için yol haritası çizeceğiz.

Girişimcilik Destekleri

Girişimciliğin önem kazanması ile birlikte girişimcilere sunulan destekler de artış göstermiştir. Kendi işine sahip olmak isteyen ve gerçekleştirecek bir amacı olan kişilere devlet destekleri sunulmaktadır. Sektörel bazda hareketlilik sağlanması ve girişimcilik ruhunun salt sermaye eksikliği nedeniyle engellenmemesi adına verilen desteklerle iş fikirlerine güvenen ve hayallerinin peşinde koşan kişiler amaçlarına daha kolay ulaşabilmektedir.

Önerilen İçerik: En Yeni 10 İş Fikriyle Tanışmaya Hazır Mısınız?

Ekonomiye değer katan, yaratıcılığın ön planda olduğu ve tüketicilerin alternatiflerini genişleten yeni ürün ve hizmetler teşvik edilerek Türkiye ekonomisinin de büyütülmesi amaçlanmaktadır. “Girişimcilik” kategorimizde girişimlerine sermaye bulmaya çalışan tüm okuyucularımıza önemli ipuçları aktararak sermaye engellerini ortadan kaldırmaya çalıştık.

Girişimcilik Fikirleri

Girişimcilik bir fikirle başlar, bu fikir kimi zaman sahibine umut verir kimi zaman ise hayata geçirilemeyenler arasında yerini alır. Bir fikrin ticari olarak değer kazanmasının ardında birçok kriter vardır. Benzerlerinden sıyrılması, kaliteli ve en önemlisi tüketiciler tarafından tercih edilmesi için faydalı olması gerekir. Dünyanın en başarılı girişimcileri incelendiğinde en önemli ortak özelliklerinin dikkat çekici bir gözlem gücüne sahip olmaları olduğu kolaylıkla anlaşılabilir. Yenilikçi bakış açıları ve ihtiyaç analizindeki başarıları bu kişileri dünyanın sayılı isimleri arasına sokar.

Yeni bir iş fikri bulan kişiler fikirlerini hayata geçirmek için zaman zaman çekimser kalırlar. Sundukları ürün ya da hizmetlerin fayda sağlamasından ziyade yeni bir icat olarak değerlendirilmesini isterler. Girişimcilerin yapabileceği en büyük hata da budur. Girişimci adaylarının fikirlerini özel kılmaları gerekse de yepyeni bir buluş ortaya çıkarmalarına gerek yoktur. Mevcut ürün ya da hizmetlerde ihtiyaç karşılamaya yönelik gerçekleştirilen ufak farklılıklar dahi o iş fikrinin hayata geçirilmesi için yeterlidir.

Fark yaratmak ve ihtiyaç karşılamak temellerinde geliştirilen tüm fikirler hedef kitlelerin ihtiyacını karşılayacaktır. Dolayısıyla girişimcisinin de başarılarını arttıracaktır. Girişimci ruhunuzu harekete geçirecek en özgün fikirleri yine bu kategorimiz altında bulabilir; içlerinden seçim yaparak ya da kendi fikirlerinizi geliştirerek yolunuzu çizebilirsiniz.

Girişimcilik ve Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama stratejilerine hali hazırda ticari faaliyet gösteren şirketlerin ihtiyaç duyacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Girişimcilerin de en az köklü firmalar kadar dijital pazarlama stratejilerine başvurması gerekir. Kurumsal kimliklerini oluşturmak, marka mesajlarını hedef kitleleriyle buluşturmak, potansiyel müşterilerine kendilerini tanıtmak ve ürün ya da hizmetleri ile ilgili tüm detayları aktarabilmek adına dijital pazarlama stratejilerine ihtiyaç duyarlar. Marka bilinirliklerini arttıran ve başarılarının devamlılığını sağlayan pazarlama stratejileri girişimcilik yolunun en önemli dönüm noktaları arasındadır. Başarılı bir web tasarım hizmetinin alınmasından marka içerik dilinin oluşturulmasına; internet reklamları verilmesinden sosyal medya yönetimine kadar tüm dijital pazarlama yöntemleri girişimcilerin sektörel penetrasyonu için kritik öneme sahiptir. Dijital pazarlamanın öneminin farkında olarak siz girişimcilerin uygulaması gereken en temel pazarlama stratejilerini “Girişimcilik” kategorimiz altında topladık. Hedeflerinize en uygun yöntemleri belirleyebilmeniz için dijital pazarlama stratejilerine dair detaylı açıklamalarda bulunduk.

Girişimcilik Örnekleri

Girişimcilik fikri aklınıza geldiğinde ne kadar çılgınca ya da ne kadar farklı olduğunu düşünerek harekete geçmekten vazgeçmeyin. Unutmayın ilk denemelerinde başarısız olduklarında vazgeçselerdi bugün Mark Zuckerberg ya da Steve Jobs gibi isimlerden haberimiz dahi olmazdı!

Girişimcilik fikirlerinin faydalı olması gerektiği doğrudur; ancak istisnaların olduğu da yadsınmamalıdır. Son yıllarda uzaydaki yıldızların, Ay’dan arsaların, Mars’tan toprak parçalarının satılmasına dahi alıştık. Nesli tükenen hayvanların evlat edinmesinden farklı işlevlere sahip mobil uygulamaların tasarlanmasına kadar girişimcilik alanında birçok yenilikle karşılaştık. “Yüz yıl düşünsek aklımıza gelmez.” ya da “Ne kadar saçma bir fikir!” diye düşündüğümüz iş fikirlerinin sahiplerine bir servet kazandırdığına da tanık olduk.

Girişimcilik örnekleri söz konusu olduğunda Girişimcilik Ekosistemi içerisinde birçok farklı alternatif bulabilirsiniz. Klasik hizmetlerdeki küçük değişikliklerin fark yarattığına, anlamsız gelen iş fikirlerinin dahi büyük prim yapabildiği gerçeği ile yüzleşebilirsiniz. En ilginç girişimcilik öykülerinden de sıfırdan başlayıp milyoner olan girişimciler hakkında bilgilerden de haberdar olabilirsiniz. Dünyanın en başarılı girişimcileri arasında yer alan Mark Zuckerberg, Jeff Bezos, Elon Musk,  Steve Jobs, Jack Ma, Coco Chanel ve daha nice başarılı isimlerle  tanışabilir; başarısızlıklarından nasıl fırsatlar çıkardıklarını öğrenebilirsiniz. Türlü zorluklardan geçen ve düşünüldüğü kadar da şanslı olmayan bu isimlerin hikayelerinden feyz alabilir; başlangıçlarınız için gerekli motivasyona ulaşabilirsiniz…

Sonuç olarak “Girişimcilik” kategorimizin altında yayınladığımız makalelerle girişimcilik dünyasına adım atabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda yeni bir fikre ya da motivasyon kaynağına ulaşabilirsiniz. Beklemek yerine harekete geçtiğinizde yola devam etme azmini de karşılaştığınız zorlukların size özel olmadığını da gerçek örneklerden yola çıkarak anlayabilirsiniz. Girişimci ruhu taşıyıp taşımadığınızı anlayabileceğiniz, girişimcilik yolunda dikkate almanız gerekenleri belirleyeceğiniz veya yola çıktıktan sonra karşılaşabileceğiniz engelleri tek bir kategori altında bulabilirsiniz.

Amazon Satış Ortaklığı ile Oturduğunuz Yerden Para Kazanın
Günümüzde internetin ve teknolojinin gelişmesi ile beraber birçok kişi ek gelir olarak internet üzerinden para kazanmanın yollarını arıyor. Birçok kişi atacağı bir kaç küçük adım ile ana gelir kaynaklarına ek kaynaklar sağlarken bazıları da zaman içinde çalışma sistemlerini geliştirerek alternatif kaynaklarını ana ekonomik kaynakları haline getiriyor. Büyük e-ticaret sitelerinin satış hacimlerini arttırmak için sundukları satış ortaklığı sistemi bu alanda önemli bir yer kaplıyor. Sadece gün içerisinde birkaç saatinizi ayırarak Amazon iş ortağı olabilir ve Amazon üzerinden satılan ürünlerden siz de gelir elde edebilirsiniz. Amazon ile Para Kazanmak Amazon ile para kazanmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Affiliate marketing yöntemi ile internet sitenizde ve sosyal medya hesaplarında paylaştığınız ürünlerin satışından %4-%10 arasında kazanç sağlayabilirsiniz. 1 milyondan fazla ürünü ile...
Loris Bayileri İşletmelerini Devir Etmek Konusunda Sorun Mu Yaşıyor? Sponsorlu

Loris Bayileri İşletmelerini Devir Etmek Konusunda Sorun Mu Yaşıyor?

Loris bayileri işletmelerini devretmek konusunda sorun mu yaşıyor? Parfüm markası Loris, bayilerinin işletmelerini devir etmelerini engelliyor mu? Sakarya’dan bir Loris Bayisi bizimle iletişime geçerek, işletmesini devir etmesinin Loris tarafından engellendiğini bildirdi. Gelen şikayeti aynen aktarıyoruz. “Merhaba ben Sakarya’dan yazıyorum. İsmim Enes. Akyazı ilçesinde Loris parfüm bayisiyim. Sahip olduğum dükkanı devir aldım. Yani hali hazırda benden önce de bir Loris bayisiydi. Benim devir aldığım kişi ile anlaştık sonra da Lorise haber verdik. Ben eşimin işletmesi maksadı ile almıştım dükkanı. Eşim başka bir işten teklif aldı. Bu sebep ile dükkanı devir etmeye karar verdik. İlanımızı astık. İlanı gören biri ayrıntılı bilgi için Loris’i aramış. Firma beni arayıp yönetimin devir etmeme izin vermediğini söylediler. Ürünleri alış fiyatı üzerinden geri alacaklarını, bayiliği sonlandırmamı söylediler.” Parfüm Bayiliklerinde Potansiyel Ziyan Mı Ediliyor?...
Filografi Sanatı İle Evden Gelir Elde Etmek
Çivi sanatı olarak da adlandırılabilen filografi; evden gelir elde etmek isteyenlerin en son gözdeleri arasına girmiştir. Birbirinden farklı motiflerin filografi malzemeleri kullanılarak ahşap zemin üzerine motiflenmesi ile gerçekleştirilen bu sanat; el becerisi yüksek ve sabırlı kişilerin gerçekleştirdiği güzel çalışmalar sayesinde bilinirliğini arttırmaktadır. Filografi Nedir? Ortadoğu topraklarından dünyaya yayılan, zorluğu ve istediği emek ile giderek daha az kişi tarafından hayata geçirilen filografi; çivi ve tellerin ya da iplerin kullanılması ile filografi modelleri üretilen bir el sanatıdır. Yapan kişinin yaratıcılığını gözler önüne seren bu sanat; son yıllarda gelir sağlama özelliği ile yeniden yıldızını parlatmıştır. Kişiyi dinlendirmesi, sanatla buluşturması ve üretime teşvik etmesi ile son yıllarda birçok filografi kursu açılmış; özellikle evden gelir sağlamak isteyen kadınların yoğun ilgisiyle karşılaşılmıştır. Dinlendirici, rahatlatıcı...
Herhangi Bir Sermaye Gerektirmeden Evden Yapılabilecek İşler
Birçok kişi çalıştığı ortamdan ya da alandan memnun olmasa da bir şekilde bu şekilde çalışmaya devam etmektedir. Ancak bu durum ileri ki dönemde psikolojik problemlere yol açabilmektedir. Ayrıca kişinin günlük hayatına da yansıyan bu memnuniyetsizlik sosyal hayatta da ilişkilerin daha kötü gitmesine neden olabilmektedir. Ne var ki evden yapılabilecek ve sermaye gerektirmeyen birçok iş kolu bulunmaktadır. Bu işler ilk başta evde ekonomik olarak da bir gelir kaynağı olurken daha sonraki dönemde ana iş kolu haline gelebilecek ve kişinin daha rahat bir çalışma ortamında, daha fazla kazançla, sevdiği işi yapabilmesini sağlayacaktır. Çevirmenlik Çeviri yapabilecek düzeyde yabancı dile sahip olanlar için çevirmenlik işi evde oturarak yapılabilecek en kolay mesleklerden bir tanesidir. Özellikle internetten kolay bir şekilde bulunabilen çeviri işleri aynı zamanda önemli bir gelir kaynağı da olabilmektedir. Günümüzde dizi ve film...
İnternetten Ne Satabileceği Konusunda Fikir Arayanlar İçin E Ticaretin Online Satış İncelikleri
Evden yapılabilecek iş fikirleri son yılların gözdesi! İnsanlar esnek çalışma saatleri benimseyerek hem verimliliklerini arttırmak hem de kurumsal hayatın zorluklarından bağımsız bir şekilde kazanç elde etmek istiyorlar. Dolayısıyla internetten iş fikirleri ve internetten para kazanmak her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. İnternetten ürün satışı yapmak sadece evden çalışmak isteyenler değil ek gelir ihtiyacı olanlar tarafından da tercih ediliyor. Maaşların yetersizliği ve daha iyi koşullarda yaşama isteği “internetten ne satabilirim?” sorusunun yanıtlarının önemini çoğaltıyor. Bu yazımızda internet üzerinde kolay satılacak ürünler özelinde bilgi aktaracağız. Instagram’da Ne Satabilirim? Sosyal medya platformları arasında özellikle Instagram internetten ürün satışı yapmak isteyen girişimcilere sonsuz fırsat sunuyor. Görsel paylaşımların hakimiyetindeki bu mecra birçok farklı ürünün bulunduğu çok büyük bir...
Hayalleri Süsleyen Home Ofis İşler
“Evde iş imkanı” kapsamında yayımlanan birçok iş ilanı bulunsa da home ofis işler temkinli kişilerin güvenini bir türlü kazanamıyor. Öncelikle dünya genelinde freelance çalışma şeklinin giderek yaygınlaştığını ve şirketlerin harcamalarını azaltmak adına evde iş imkanı sunmaya başladıklarını hatırlatmak istiyoruz. Evden çalışma arzunuz varsa öncelikle bu konuda gerçekten kararlı olduğunuza emin olmanız gerekir. Freelancer olarak evden çalışma ilk bakışta kolay, konforlu ve sıkıntısız gibi düşünülse de her çalışma şekli gibi kendine has zorlukları vardır. Disiplinli olmak, evin rahatlığından sıyrılmak ve evdeki diğer kişilerden soyutlanmak başlangıçta kolay olmaz. Kişinin bu çalışma disiplinini yavaş yavaş oturtması ve mümkünse kendi refahı için özel bir çalışma alanı oluşturması gerekir. Evden yapılabilecek işler oldukça çeşitlidir, kişi yetenekleri ve ilgi alanları doğrultusunda freelance çalışarak yaptığı işin...
Herkesin Aklındaki İş Fikri: Kahve Dükkanı Açmak
En çok hayata geçirilmek istenen iş fikirleri arasında yer alan kahve dükkanı açma fikri; girişimcilerden yoğun ilgi görse de bazı soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Kahve dükkanı sayısının giderek çoğalması ve hedef kitlenin alternatiflerinin artması kahve dükkanı açmak isteyenlerin en büyük endişesi haline geliyor. Bu yazımızda kahve dükkanı açmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenlere ve kahve dükkanı açmanın avantajlarına yoğunlaşacağız. Siz de girişimcilik ruhunuzu zengin kahve çeşitleri sunarak değerlendirmek istiyorsanız önerilerimizi dikkate alarak başarılı olma şansınızı arttırabilirsiniz. Kahve Dükkanı Açmadan Önce… Kahve dükkanı açmadan önce girişimcilerin kendi markalarıyla mı yola devam edeceklerini yoksa kahve dükkanı bayilikleri arasından seçim mi yapacaklarını belirlemeleri gerekir. Kahve dükkanı açmanın da kahve dükkanı bayilik almanın da kendine has avantaj ve dezavantajlarının...
Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?
Son dönemlerin en gözde iş fikirleri arasında yer alan kültür mantarı yetiştiriciliği ile ilgili hazırladığımız bu yazımızda; “Kültür mantarı nasıl yetiştirilir?”, “Mantar yetiştirme karlı mıdır?” ve “Kültür mantarı nedir?” gibi en çok merak edilen soruların yanıtlarını paylaşacağız. Kültür Mantarı Nedir? Çok eski zamanlardan beri severek tüketilen bitkiler arasında yer alan şapkalı mantar; günümüzde “kültür mantarı yetiştiriciliği” sayesinde kolaylıkla ulaşılabilir hale gelmiştir. Girişimcilik fikirleri arasında en çok rağbet görenlerden biri olan mantar yetiştirme iş fikri; mantarların gerekli koşullar sağlandığı takdirde suni ortamlarda da yetiştirilebilmesine dayanmaktadır. Günümüzde doğada doğal olarak yetişen mantarların hızla tükenmesi, mantar yetiştirme için suni ortamların hazırlanması gereksinimini doğurmuştur. Suni ortamlarda gerekli nem ve ısı dengesi oluşturularak yetiştirilen...
Solucan Gübresi Üretimi
Organik tarımın son yıllarda hızla önem kazanması ve tüketicilerin sağlıklı beslenme kaygılarının artmasıyla birlikte solucan gübresi üretimi yapmak isteyenlerin sayısı giderek artıyor. Solucan gübresi üretimi; sağladığı yüksek verimlilik ile hem tarımla uğraşanların hem de yatırımcıların en çok talep gösterdiği iş fikirleri arasında yer alıyor. Bu yazımızda solucan gübresi ile ilgili en çok merak edilen “Solucan gübresi nedir?”, “Solucan gübresi nasıl üretilir?” ve “Solucan gübresi üretimi tesisi maliyeti ne kadardır?” gibi en önemli soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Solucan Gübresi Nedir? Vermicompost olarak da adlandırılan solucan gübresi; gıda atıklarının solucanların sindirim sistemlerinden geçirilmesi sonucu elde edilen; tarımda verimliliği yüksek ölçüde arttıran bir gübre türüdür. Solucan sindirim sisteminde bulunan ve sölom olarak adlandırılan vücut sıvısı sindirim...
Çiftçilik İçin Önemli Araç Bayilikleri
Çiftçilik ile uğraşan geniş bir kitleyle iş yapmak isteyen girişimcilerin önünde bayilik almak için farklı alternatifler bulunur. Çiftçilerin hayatını kolaylaştıran, verimliliklerini arttıran ve iş yüklerini azaltan çözümler sunanlar, ticari başarılar elde ederek yollarında ilerleyebilirler. Bayilik veren firmalar arasında seçim yaparken tüm detayları hesaba katanlar çiftçilik için önemli araç bayilikleri almanın avantajlarını yaşayabilirler. Siz de çiftçilik ile uğraşanlara fayda sağlayan iş fikirlerini hayata geçirmek; tarım ve hayvancılık sektöründe teknolojinin sağladığı avantajları hedef kitlenizle buluşturmak istiyorsanız çiftçilik için önemli araç bayilikleri alabilirsiniz. Bayilik veren markaların sunduğu destekleri ve ürünlerinin kalitelerini göz önünde bulundurarak kazanç sağlayabilirsiniz. Solis Traktör 1969 yılından bu yana faaliyetlerini...
“Burger Yiyelim” Şubelerini Kendisi Açarak Büyüyor
Son yıllarda hızla artan burger furyası Burger Yiyelim markasının iddiasıyla farklı bir noktaya taşınıyor. Özgün lezzetler sunmak için yılların birikimi ile kendi markasını oluşturan Keban Et; 1976 yılından bu yana edindiği tecrübeleri katkısız ve doğal ürünler üreterek yeni bir konseptle tüketicilerle buluşturuyor. Lezzetli et ürünlerinden hazırlanan birbirinden özgün hamburger çeşitlerini hedef kitlesiyle buluşturan marka fast food zincirlerinden farklı olarak daha butik bir konseptte ilerliyor. Henüz bayilik vermese de bayilik veren firmalar hakkında yapılan sorgulamalarda sıklıkla adı geçen Burger Yiyelim; %100 dana etinden üretilen burgerlerde sürdürülebilir kalite anlayışını yansıtmaya devam ediyor. Açıldıktan 18 ay sonra beşinci şubesini açarak marka bilinirliğini ve satışlarını arttıran firma yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmış görünüyor. 1500 m2 kapalı Keban entegre tesislerinde üretilen burgerlerde yapay...
İddaa Bayilikleri Hakkında En Çok Sorulan Sorular
Bayilik almak için bayilik veren firmalar arasında seçim yapmaya çalışan girişimcilerin çoğu için İddaa bayilikleri denildiğinde tabiri caizse akan sular durur. Bu iş fikri sunduğu yüksek karlılık ve yasal bahis sevenlere tanıdığı ayrıcalıklarla girişimcilerin her daim ilgisini çeker. İddaa bayilik maliyetleri, İddaa bayilik şartları ve İddaa bayilikleri karlılığı dolayısıyla sürekli tartışma konusu olmaya devam eder. Bu yazımızda İddaa bayilikleri hayali kuran girişimcilerin en çok merak ettikleri soruları yanıtlayacağız. Siz de yasal bir çerçevede Türkiye’nin en çok oynanan şans oyunlarından birinin temsilcisi olmak istiyorsanız öncelikle yazımıza göz gezdirebilirsiniz. İddaa Bayilikleri Maliyetleri Çok Yüksek Mi? Hem gerçek hem de tüzel kişiler İddaa bayilikleri alabilirler. Türk vatandaşı olan, fiili ehliyeti bulunan, kasten işlenmiş bir suç nedeniyle 1 yıldan fazla ceza almayan, vergi numarası bulunan ve diğer bayilik şartlarını...
Otomat Bayiliklerinde Yeni Fikirler
Küçük birikimlerinizi değerlendirmek ya da yatırım riskinizi minimize etmek istiyorsanız otomat bayilikleri alarak kendi işinize sahip olabilir ve bu süreçte kendinize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesiyle ve kazançlı iş fikirlerinin evrilmesiyle birlikte giderek ön plana çıkan otomat bayilikleri ile kazançlı başlangıçlar yapabilirsiniz. Otomat bayilikleri tüketicilerin ihtiyaçlarının değişmesiyle birlikte çoğalmaktadır. İhtiyaçlara yönelik üretilen pratik çözümleri ile ön plana çıkan otomatlar farklı sektörlerde hizmet vermek üzere tasarlanmıştır. Otomatlar; iş gücü gereksinimini azaltmakta, uygun fiyatlı çözümler sunmakta ve böylece yatırımcılarının en çok çekindiği riskleri azaltmaktadır. Otomat bayilikleri almayı düşünenlerin lokasyon seçimini doğru yapmaları ve bayilik veren firmalar tarafından sağlanan destekleri araştırmaları gerekir. Şarj...
Temizlik Ürünleri Bayilikleri Sizin İçin Uygun Seçim Olabilir
Temizlik günlük hayatın önemli bir parçasıdır. Evler, okullar, eğitim kurumları, işletmeler, devlet kuruluşları, fabrikalar, araçlar ve özetle temizlik ihtiyacının var olduğu tüm yerler düzenli olarak temizlenir. Hijyen standartlarının karşılanması ve insan sağlığının korunması adına çok önemli olan temizlik dolayısıyla birçok iş fikri arayan kişiye de ilham kaynağı olmaktadır. Temizlik ürünleri bayilikleri alarak girişimciler geniş bir hedef kitlesine hitap etme olasılığına sahip olurlar. Sattıkları temizlik ürünleri kaliteli, çeşitli ve insan sağlığına zararsız olduğu takdirde yüksek kazanç elde edebilirler. Toplumun insan sağlığı üzerindeki farkındalığının artmasıyla birlikte önem kazanan temizlik ürünleri; doğru tanıtıldıklarında birçok kişinin dikkatini çekebilir. Temizlik ürünleri bayiliği veren firmalar temsilcisi olacak girişimcilere kapsamlı destekler sunarak onların ticari girişimcilerinde başarılı olmalarını sağlarlar....
Çocuklarımızın Geleceği İçin Eğitim Bayilikleri
Çocuklarımızın geleceği için eğitim bayiliklerinin artması, ebeveynlerin alternatiflerini çoğaltırken rekabetin gelişip eğitim kalitesinin yükselmesi adına da önem taşımaktadır. Okul öncesi dönemden itibaren anaokulu bayilikleri, özel okul bayilikleri, etüt merkezi bayilikleri, yabancı dil eğitim merkezi bayilikleri gibi farklı konseptlerde sunulan eğitim bayilikleri; bayilik veren firmalar arasında da fayda sağlayan bir rekabet oluşmasına yol açmaktadır. Marka bilinirliğini yükseltmek ve çok geniş bir hedef kitleye hitap ederek kazançlarını arttırmak isteyen bayilik veren firmalar; kurum kültürlerini benimseyen girişimcilerle yollarına devam etmektedir. Girişimciler de bu iş birlikteliklerinden en az bayilik veren firmalar kadar karlı çıkmaktadır. Eğitimde kalitenin giderek önem kazanması ve çocukların geleceğinin aldıkları ayırt edici eğitimlerle aydınlanması girişimcilerin kazançları ile birlikte sorumluluklarını da çoğaltmaktadır. Eğitim Bayilik...