Girişimcilik

Girişimcilik

Üretim odaklı fikirler için bizi takip edin. Yeni üretim imkanlarını,yeni pazarlama kanallarınıve yeni fikirleri bir potada eritip yeni ekonomik imkanlar geliştirecek girişimcilik fikirleri bu kategori altında. Girişimcilik şimdilerde çok popüler olsa da aslında ezeli beri çok popüler bir konu. İnsanlar çeşitli kurumlardan girişimcilik destekleri almak için girişimcilik kurslarına devam etti, girişimcilik konusunda yüzlerce içerik tüketti fakat girişimcilik hala bizim yeterince iddialı olduğumuz bir alan değil.

Girişimcilik Nedir?

Eski dilde müteşebbis. Yani teşebbüs eden. Bir girişim gerçekleştiren. Çeşitli değerleri; mesela sermaye, iş gücü, inovasyon ve çeşitli teknolojileri harmanlayarak yeni bir gelir modeli veya gelir kapısı inşa etmek, ticari bir girişmde bulunmak manasına gelir.

Girişimcilik Ekosistemi

Son yıllarda giderek önemi artan girişimcilik; kendi işine sahip olmak için yapılan yatırımların çok ötesinde bir anlama sahiptir. “Girişimcilik ruhu” olarak ifade edilen kavram yeni iş fikirlerinin bulunmasını ve hedef kitle analizi gerçekleştirilerek potansiyel ihtiyaçların belirlenip bu ihtiyaçlara yönelik çözüm üretilmesini kapsar.

Girişimcilik ile ilgili detaylı bilgileri paylaştığımız bu kategorimizde başarı hikayelerini, girişimcilik fikirlerini ve girişimcilerin yol haritası belirlerken dikkat etmeleri gereken en önemli unsurları bulabilirsiniz.

İş dünyasına yön veren fikirleri ile ön plana çıkan girişimciler kadar girişimcileri bekleyen en temel zorluklara da değineceğimiz bu bölümde ilham veren, sizi cesaretlendiren, cesaretlendirirken tedbirli olmanızı hatırlatan yöntemlerle ilgili de bilgi aktaracağız. Girişimcilik yolunda ilerleyen kişilere girişimcilik örnekleri hakkında bilgi verip kendi yollarında ilerlemeleri için yol haritası çizeceğiz.

Girişimcilik Destekleri

Girişimciliğin önem kazanması ile birlikte girişimcilere sunulan destekler de artış göstermiştir. Kendi işine sahip olmak isteyen ve gerçekleştirecek bir amacı olan kişilere devlet destekleri sunulmaktadır. Sektörel bazda hareketlilik sağlanması ve girişimcilik ruhunun salt sermaye eksikliği nedeniyle engellenmemesi adına verilen desteklerle iş fikirlerine güvenen ve hayallerinin peşinde koşan kişiler amaçlarına daha kolay ulaşabilmektedir.

Önerilen İçerik: En Yeni 10 İş Fikriyle Tanışmaya Hazır Mısınız?

Ekonomiye değer katan, yaratıcılığın ön planda olduğu ve tüketicilerin alternatiflerini genişleten yeni ürün ve hizmetler teşvik edilerek Türkiye ekonomisinin de büyütülmesi amaçlanmaktadır. “Girişimcilik” kategorimizde girişimlerine sermaye bulmaya çalışan tüm okuyucularımıza önemli ipuçları aktararak sermaye engellerini ortadan kaldırmaya çalıştık.

Girişimcilik Fikirleri

Girişimcilik bir fikirle başlar, bu fikir kimi zaman sahibine umut verir kimi zaman ise hayata geçirilemeyenler arasında yerini alır. Bir fikrin ticari olarak değer kazanmasının ardında birçok kriter vardır. Benzerlerinden sıyrılması, kaliteli ve en önemlisi tüketiciler tarafından tercih edilmesi için faydalı olması gerekir. Dünyanın en başarılı girişimcileri incelendiğinde en önemli ortak özelliklerinin dikkat çekici bir gözlem gücüne sahip olmaları olduğu kolaylıkla anlaşılabilir. Yenilikçi bakış açıları ve ihtiyaç analizindeki başarıları bu kişileri dünyanın sayılı isimleri arasına sokar.

Yeni bir iş fikri bulan kişiler fikirlerini hayata geçirmek için zaman zaman çekimser kalırlar. Sundukları ürün ya da hizmetlerin fayda sağlamasından ziyade yeni bir icat olarak değerlendirilmesini isterler. Girişimcilerin yapabileceği en büyük hata da budur. Girişimci adaylarının fikirlerini özel kılmaları gerekse de yepyeni bir buluş ortaya çıkarmalarına gerek yoktur. Mevcut ürün ya da hizmetlerde ihtiyaç karşılamaya yönelik gerçekleştirilen ufak farklılıklar dahi o iş fikrinin hayata geçirilmesi için yeterlidir.

Önerilen İçerik: Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Fark yaratmak ve ihtiyaç karşılamak temellerinde geliştirilen tüm fikirler hedef kitlelerin ihtiyacını karşılayacaktır. Dolayısıyla girişimcisinin de başarılarını arttıracaktır. Girişimci ruhunuzu harekete geçirecek en özgün fikirleri yine bu kategorimiz altında bulabilir; içlerinden seçim yaparak ya da kendi fikirlerinizi geliştirerek yolunuzu çizebilirsiniz.

Girişimcilik ve Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama stratejilerine hali hazırda ticari faaliyet gösteren şirketlerin ihtiyaç duyacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Girişimcilerin de en az köklü firmalar kadar dijital pazarlama stratejilerine başvurması gerekir. Kurumsal kimliklerini oluşturmak, marka mesajlarını hedef kitleleriyle buluşturmak, potansiyel müşterilerine kendilerini tanıtmak ve ürün ya da hizmetleri ile ilgili tüm detayları aktarabilmek adına dijital pazarlama stratejilerine ihtiyaç duyarlar. Marka bilinirliklerini arttıran ve başarılarının devamlılığını sağlayan pazarlama stratejileri girişimcilik yolunun en önemli dönüm noktaları arasındadır. Başarılı bir web tasarım hizmetinin alınmasından marka içerik dilinin oluşturulmasına; internet reklamları verilmesinden sosyal medya yönetimine kadar tüm dijital pazarlama yöntemleri girişimcilerin sektörel penetrasyonu için kritik öneme sahiptir. Dijital pazarlamanın öneminin farkında olarak siz girişimcilerin uygulaması gereken en temel pazarlama stratejileriniGirişimcilik” kategorimiz altında topladık. Hedeflerinize en uygun yöntemleri belirleyebilmeniz için dijital pazarlama stratejilerine dair detaylı açıklamalarda bulunduk.

Girişimcilik Örnekleri

Girişimcilik fikri aklınıza geldiğinde ne kadar çılgınca ya da ne kadar farklı olduğunu düşünerek harekete geçmekten vazgeçmeyin. Unutmayın ilk denemelerinde başarısız olduklarında vazgeçselerdi bugün Mark Zuckerberg ya da Steve Jobs gibi isimlerden haberimiz dahi olmazdı!

Girişimcilik fikirlerinin faydalı olması gerektiği doğrudur; ancak istisnaların olduğu da yadsınmamalıdır. Son yıllarda uzaydaki yıldızların, Ay’dan arsaların, Mars’tan toprak parçalarının satılmasına dahi alıştık. Nesli tükenen hayvanların evlat edinmesinden farklı işlevlere sahip mobil uygulamaların tasarlanmasına kadar girişimcilik alanında birçok yenilikle karşılaştık. “Yüz yıl düşünsek aklımıza gelmez.” ya da “Ne kadar saçma bir fikir!” diye düşündüğümüz iş fikirlerinin sahiplerine bir servet kazandırdığına da tanık olduk.

Önerilen İçerik: Dünyanın En Garip Bayilikleri 

Girişimcilik örnekleri söz konusu olduğunda Girişimcilik Ekosistemi içerisinde birçok farklı alternatif bulabilirsiniz. Klasik hizmetlerdeki küçük değişikliklerin fark yarattığına, anlamsız gelen iş fikirlerinin dahi büyük prim yapabildiği gerçeği ile yüzleşebilirsiniz. En ilginç girişimcilik öykülerinden de sıfırdan başlayıp milyoner olan girişimciler hakkında bilgilerden de haberdar olabilirsiniz. Dünyanın en başarılı girişimcileri arasında yer alan Mark Zuckerberg, Jeff Bezos, Elon Musk,  Steve Jobs, Jack Ma, Coco Chanel ve daha nice başarılı isimlerle  tanışabilir; başarısızlıklarından nasıl fırsatlar çıkardıklarını öğrenebilirsiniz. Türlü zorluklardan geçen ve düşünüldüğü kadar da şanslı olmayan bu isimlerin hikayelerinden feyz alabilir; başlangıçlarınız için gerekli motivasyona ulaşabilirsiniz…

Sonuç olarak “Girişimcilik” kategorimizin altında yayınladığımız makalelerle girişimcilik dünyasına adım atabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda yeni bir fikre ya da motivasyon kaynağına ulaşabilirsiniz. Beklemek yerine harekete geçtiğinizde yola devam etme azmini de karşılaştığınız zorlukların size özel olmadığını da gerçek örneklerden yola çıkarak anlayabilirsiniz. Girişimci ruhu taşıyıp taşımadığınızı anlayabileceğiniz, girişimcilik yolunda dikkate almanız gerekenleri belirleyeceğiniz veya yola çıktıktan sonra karşılaşabileceğiniz engelleri tek bir kategori altında bulabilirsiniz.

Bebek ve Çocuk Ürünleri İçin Bayilikler Yatırımcıların Yüzünü Güldürüyor
Bebek ve çocuk ürünleri her zaman çok önemlidir. Aileler en kıymetlileri olan çocukları için hep en iyisini ister. Bu nedenle uzun vadede gücü ve kârlılığı değişmeyecek sektörlerden birisinin de bebek ve çocuk ürünleri sektörü olduğunu söyleyebiliriz. Yatırım yapmak isteyenler için oldukça geniş bir hedef kitleye sahip olan bu sektörde seçimleriniz ve adımlarınız doğru olursa yatırımınız çok kârlı olacaktır. Her ebeveynin mutlaka bebek ve çocuk ürünleri ile ilgili ihtiyaçlarının olacağından emin olabilirsiniz. Bu ihtiyacın ne kadar az ya da ne kadar çok olacağından ayrı olarak sadece insanların çocuklarına en iyisini verme istekleri üzerinden yatırımınızı rahatlıkla şekillendirebilirsiniz. Bebek ve çocuk ürünleri için bayilik alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ürünlerin kaliteli, sağlıklı ve kullanışlı olmasıdır. Bebek Giyim Bayilikleri...
BayilikListesinde Premium İlan Dönemi Başlıyor! Sponsorlu

BayilikListesinde Premium İlan Dönemi Başlıyor!

BayilikListesi olarak bayilik veren firmalar için en verimli ilan alanlarını sunuyoruz. Firmalar için tekliflerini ilgili yatırımcılara tek bakışta ve en iyi dizilimde sunabilmek için tasarım ve teknolojimizi sürekli yenilemeye odaklanıyor, site ziyaret istatistiklerinden çıkardığımız öngörüler ile sunduğumuz tecrübeyi iyileştirmeye odaklanıyoruz. Şimdi sıra bir sonraki adımda… Bayilik konusunda yatırım düşünen ilgililer için gerekli bilgiye ulaşmak kolay olsa da bu bilgiye güvenmek zor. Dünyaca ünlü markalar adına açılmış bayilik ilanları benzer her sitede var. Bu veriler internetten toplama ve doğruluğu tartışılır. Yatırım konusunda ise kimse karanlık alanları kabul etmez. Bizler her yatırımcının sermayesinin milli servetimizin bir parçası olduğunun farkındayız ve olaylara yatırımcıların gözünden bakmaya çalışıyoruz. Bir yatırımcı gerek iş fikri, gerek bayilik yatırımı olarak bir teklifi önüne aldığında, haklı olarak bu verilerin...
Bayiliğini Aldığınız Otomatlar Sizin Yerinize Çalışsın
Otomatlar özellikle halka açık yerlerde insanlara büyük kolaylıklar sunuyor. Bugün birçok otomat çeşidi başta alışveriş merkezleri, hastaneler ve garajlar gibi kalabalığın yoğun olduğu yerler olmak üzere birçok yerde otomatlar içecekten telefon şarjına kadar çeşitli hizmetler sunuyor. Yoğun geçen gün içerisinde ihtiyaçların hızlı bir şekilde giderilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle otomatlar iyi birer alternatif oluşturmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile beraber otomatların daha çeşitli hizmetler sunmaya başlaması bu pazarın giderek daha da büyümesini sağlamaktadır. Büyük markaların otomat bayiliklerini satın alarak bu alandaki fırsatları değerlendirebilirsiniz. Otomatların sunduğu avantajların başında düşük yatırım maliyeti ve düşük işletme gideri bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle yatırım için kaynağı kısıtlı olan girişimciler markalardan otomat bayilikleri önemli avantajlar sunmaktadır. Masaj...
Türk Damak Tadına Hitap Eden Restoran Bayilikleri
Bayilik almanın en büyük avantajı aldığınız bayiliğin sahip olduğu marka değerinden yararlanarak yatırımınızda hızlı bir geri dönüş almanızdır. Marka bilinirliği yaratmak ve bir sektörde güven kazanmak oldukça zordur. Bu nedenle siz de özellikle gıda sektörü gibi özel bir alanda yatırımınızı güçlü ve bilinir markaların güvencesi ile yapabilirsiniz. Bu sayede girişiminizi hızlı bir şekilde büyütürken yüksek yatırım geri dönüş oranı ile başarılı olmanın ve kazanç elde etmenin tadını çıkarabilirsiniz. Yatırım yapmadan önce sektör araştırması yaparken gıda sektörünün her zaman çok karlı olduğunu görebilirsiniz. Türkiye’de gıda sektörüne yatırım yapmanın en hızlı ve karlı yollarından birisi de Türk insanın damak zevkine hitap eden menülere ve konseptlere sahip restoranlar açmaktır. Gıda sektörü ham maddeden paketlemeye kadar oldukça kapsamlı bir sektör olsa da yeni...
Sağlık Sektörü Bayilikleri İçin En Doğru Zaman Olabilir
Sağlık sektörü bayilikleri son yeni nesil medikal ürünlerin ortaya çıkması ile beraber bir kez daha popüler hale geldi. Yatırımcılar tarafından bu alandaki fırsatların değerlendirilmesi ilginin tekrardan sağlık sektörü bayilikleri üzerinde toplanması aynı zamanda Türkiye’de sağlık sektörünün ne kadar büyük bir pazar olduğunu gösteriyor. Özellikle 1980’li yıllarda yapılan sağlık reformu ve özel hastanelerin ortaya çıkması ile beraber sağlık sektörü 20 yıl gibi bir sürede 3 kat büyüme sağladı. Bugün başta plastik cerrahi ve estetik operasyonlar olmak üzere birçok alanda sağlık turizminin de arttığı ülkemizde sağlık sektörü ile dirsek temasında bulunan alanlarda giderek daha da ön plana çıkıyor. Medikal Ürünler Tıbbı cihazlar ve medikal sektörü dünya çapında hızlı bir değişim yaşıyor. Artık bilgiye dayalı ve sermaye yoğun bir alan olan medikal sektöründe...
İnsanlarla İletişimi Seviyorsanız Hizmet Sektöründeki Bayilikleri Deneyin
Hizmet sektörü bayilikleri sayısındaki artış son yıllarda Türkiye’de hizmet sektörünün ne kadar büyüdüğünü gösteriyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilere göre 2017 yılında inşaat sektöründen sonra en çok büyüyen sektör hizmet sektörü oldu. 2017 yılında istihdam edilen 823 bin kişinin %%54.1’i hizmet sektöründe yer aldı. Hizmet sektörünü %19.4 ile tarım, %19.1 ile sanayi ve %7.4 ile inşaat sektörü takip etti. 2018 yılının ilk çeyreğinde de hizmet sektörü büyümesini sürdürdü. Hizmet sektörü içerisinde de öne çıkan bazı alanlar oldu. Fatura Ödeme Bayilikleri Fatura ödeme bayilikleri insanların önemli problemlerinden birini çözüyor. Müşteriler genel olarak her fatura için ayrı bir yere gitmek yerine tek bir yerden fatura yatırmayı tercih ediyor. Zamandan tasarruf konusunda...
Takım Elbise Giymeyi Sevenler İçin Bayilik Fikirleri
Ön planda olmayı ve insanlar ile ilişkiler içerisinde bulunmayı sevenler için hizmet sektörü ideal bir sektör olarak kabul edilmektedir. İçerisinde birçok pazarı barındıran hizmet sektörünün en büyük özelliği ülkemizde büyük bir ekonomi haline geldi. Türkiye’nin gelişen bir pazar olması ve tarım toplumunu geride bırakarak gelişimini sürdürerek sanayi toplumu haline gelmesi aynı zamanda hizmet sektörüne de yansıyor. Bu alanda hizmet veren markalar daha etkin hale gelebilmek için önemli yatırımlarda bulunuyor. Hizmet sektöründe yer alan araç kiralama, emlak danışmanlığı ya da turizm acenteliği gibi alanlarda önemli büyümeler gözlemleniyor. Ayrıca bu pazarın önümüzdeki beş yıl içerisinde büyümenin katlanarak devam etmesi bekleniyor. Emlak Danışmanlığı Emlak danışmanlığı hem ülkemizde hem de dünyada her daim ilgi çeken sektörler arasında yer alıyor. Emlak...
Oto Yıkama Bayiliği ile Kazanç Elde Etmek
Son yıllarda girişimcilerin popüler tercihleri arasında oto yıkama bayilikleri yer alıyor. Özellikle gelişen teknolojilerin getirdiği yeni yıkama teknikleri sürecin daha hızlı ve daha otomatik hale geliyor. Ülkemizde araba piyasasının giderek büyümesi ve her geçen yıl daha fazla kişinin araç sahibi olması oto yıkama bayiliklerine olan ihtiyacın da artmasına neden oluyor. Ülkemizde hizmet veren birçok oto yıkama markasının bayilik fırsatları ve sunduğu avantajlar  her geçen yıl daha fazla girişimcinin oto yıkama sektörüne adım atmasını kolaylaştırıyor. Yerli ve yabancı birçok oto yıkama markasının bu alana daha fazla yatırım yapması mevcut avantajların daha da iyi hale gelmesini sağlıyor. Ortalama Maliyet Oto yıkama bayiliklerinde kullanılan araçların geneli ithal ürünler olduğu için bu araçların fiyatları döviz kuruna göre değişiklik göstermektedir Ortalama büyüklüğe sahip bir bayiliğin işletme maliyeti yaklaşık olarak 15 bin lira...
Fast Food Bayilikleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Türkiye’de hizmet sektörünün en hızlı büyüyen pazarı olan yemek sektörünün daha uzun süreler boyunca bu yükselişine devam edeceği ön görülüyor. Özellikle yabancı sermayenin ülkemizdeki başarısı ve yerli markaların cesareti ile beraber fast food sektörü birçok girişimcinin fırsatları değerlendirmesini sağlıyor. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerin yanı sıra Antalya, Fethiye, Bodrum, Marmaris gibi turizmin gelişmiş olduğu bölgelerde yeme-içme sektörü oldukça gelişmiş ve talep gören bir sektördür. Yemek sektörü içerisinde hızla büyüyen fast food markaları Türkiye’nin her yerine verdikleri bayilikler ile büyümeyi daha uzun yıllar canlı tutmayı hedefliyor. Özellikle ülkemizde sayıları hızla artan alışveriş merkezleri sundukları food court alanlarıyla fast food bayilerine yeni yerler sunuyorlar. Hedef Kitle Fast food...
Eğitim Kurumlarında Bayilik İçin Modern Fikirler
Türkiye’nin genç nüfusu öğrenci sayısının bir hayli yüksek olmasını sağlıyor. Ülkemizde yaklaşık olarak 25.000’den fazla eğitim veren özel eğitim kurumu bulunuyor. Bu kurumların arasında özel üniversitelerden, etüt merkezlerine kadar çok eşitli eğitim kurumları bulunuyor. Her yıl neredeyse on binlerce öğrenci derslerinde aktif rol oynayan dershane, kurs ya da etüt merkezi gibi yardımcı eğitim kurumlarını tercih ediyor. Bu eğitim kurumları arasında ise dil kursları, yüksek öğrenime hazırlık  kursları ve etüt merkezleri başı çekiyor. Bu merkezlerin bayilik sistemlerinin sunduğu avantajlar ve her geçen sene artan talep yatırımcıların ve girişimcilerin son zamanlarda yatırımlarını bu alana kaydırmasını sağlıyor. Etüt Merkezleri Ülkemizde dershanelerin özel okula çevrilmesi ya da kapatılması ile beraber etüt merkezleri, eğitim sektörünün parlayan yıldızı haline geldi. Yatırımcılar bu alanlardaki fırsatları değerlendirmek...
Türkiyede En Çok Kazandıran Otomobil Bayilikleri
2017 yılında ülkemizde tam 956.194 adet otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleştirildi. Özellikle hafif ticari araçların satışı 2016 yılına göre %2.93 artarak 233.435’e yükseldi. Giderek artan bu pazar aynı zamanda girişimcilere de yeni fırsatlar sunuyor. Otomobil bayilikleri yatırımcılarına oldukça önemli kazançlar sağlıyor. Özellikle bünyesinde hafif ticari araç segmentinden araç bulunduran markaların gelirleri diğer markalara göre daha yüksek oluyor. Otomobil bayilikleri, bireysel müşterilerin yanı sıra kurumsal müşterilere de hitap ettiğinden dolayı geniş bir müşteri profiline sahip. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin filo ihtiyaçlarında otomobil bayilikleri büyük rol oynuyor. Araç kiralama servisleri ile birlikte otomobil pazarının büyümesinden önemli pay alıyor. Otomobil pazarının 2023 yılına kadar gelecek olan elektrikli ve hibrid araçlar ile beraber...
Yaz Aylarında Para Kazanmak İçin Yapabileceğiniz İş Fikirleri
Güneşin tüm cömertliğini gösterdiği yaz ayları hızla yaklaşıyor. Yaz ayları gelince hayat her zamankinden daha hızlı akmaya başlıyor ve herkes tatile çıkacağı günleri iple çekiyor. Bu yaz bir farklılık yapıp hızlı bir şekilde para kazanmak isteyenlerdenseniz en çok gelir getirecek iş fikirlerini bu yazımızda bulabilirsiniz. Az bir yatırım, sıkı bir çalışma ve bolca girişimcilik ruhuyla kendi işinizin patronu olabilirsiniz. İşte; yaz aylarına özel iş fikirleri… Tatil Beldelerine Gidin ve Sıcaktan Bunalan Müşterilerinizi Serinletin Türkiye’de yaz aylarında sıcaklık bunaltıcı seviyelere çıkabilir. Tatil beldelerinde para harcamayı göze alan binlerce kişinin serinleme ihtiyacı size bolca kazanç getirebilir. Marketlerin az olduğu lokasyonlarda soğuk içeceklerin satışını yaparak bu yazı değerlendirebilirsiniz. Su, meşrubat, maden suyu, ayran ve daha birçok içecek çeşidini sunarsanız hedef kitlenize fayda sağlayıp hem eğlenebilir hem de para...
İçe Kapanık Olanlar İçin İş Seçenekleri
Eğer içe dönük bir kişiliğe sahipseniz bazı işleri yapmak size zor gelebilir. Özellikle halka açık yerlerde zaman geçirmek sizin için bir ızdırap halini alıyor olabilir. Ancak bu durum yeni bir gelir kaynağına sahip olmayacağınız anlamına gelmez. Diğer insanlarla yoğun bir şekilde ilgilenmek zorunda kalmadan da ekstradan para kazanabileceğiniz sayısız iş seçeneği bulunuyor. Freelance Yazar Eğer aranız kelimeler ile iyiyse o zaman freelance olarak yazarlık yapmak sizin için ideal bir iş olabilir. Bir bilgisayar ve internet erişimi ile istediğiniz yerde yazı yazarak para kazanabilirsiniz. Bunun için edebiyat bölümünden mezun olmanız ya da bu konuda usta olmanız gerekmez. Yazarlar için dışarda bir sürü iş fırsatı bulunmaktadır. İnternette ya da yazılı basında okuduğunuz herşey birisi tarafından yazılmaktadır. Bu bu birisi yazdığı yazılar karsılığında para kazanmaktadır. Eğer yazı yazma alanında yeteneğiniz varsa siz de bu şekilde para kazanmayı deneyebilirsiniz. Önerilen...
Fikrinizi Test Edin, Girişimlerinize Start Verin!
Üzerinde en çok kafa yorularak başlatılan girişimler dahi fikirler test edilmediği takdirde tam bir muamma olarak kalır. Ticari kayıtlar da bu gerçeği vurgulamakta ve girişimlerin %90’lık bir kesiminin ticari faaliyetlerinin başladığı ilk 3 yıl içerisinde kapandığını ortaya koymaktadır. Girişime hayat veren düşünce ne kadar yaratıcı olursa olsun, hedef kitleye ne kadar hitap ederse etsin test edilmediği takdirde her daim başarısızlık riskini de barındırır. Neden Girişimcilerin Çoğu Yarı Yolda Kalıyor? Girişimcilerin çoğunun ticari faaliyetlerinde başarısızlığa uğramasına yol açan temel faktörün ürün ya da hizmetlerinin hedef kitlelerinden nasıl bir tepki alacağını test etmemeleri olduğu kabul ediliyor. Öncelikle bir fikir üretiliyor, ürün şekillendiriliyor sonra üretimine başlanıyor; ancak ürünün ne denli talep göreceği ile ilgili yapılması gereken testler ihmal ediliyor. Fikrin denenmesi için girişimcilerin kendilerine şu soruları sormaları...
Çok Katmanlı Pazarlama ve Ağ Pazarlama
Çok katmanlı pazarlama ve ağ pazarlama konusunda aşırı kutupsal görüşler bulunuyor. Ayrıca bu pazarlama yöntemlerinin geri dönüşlerinde de büyük bir tartışma bulunuyor. Buna rağmen birçok çevrede ağ pazarlama ve çok katmanlı pazarlama yöntemleri tercih ediliyor. Önerilen İçerik : Pazarlama ve Satış Dinamikleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler Bu Yöntemler Legal Mi? Bu yöntemlerin kullanımı kısaca yasalara uygun. Ancak bazı düzenlemelere tabii. Ama burada ortaya çıkan sorun çok seviyeli pazarlama ve ağ pazarlama şirketleri genellikle kasten karmaşık tutulur ve önemli detayları belirsizdir. Genel olarak bir şirketin sadece gerçek bir ürünün etrafında mı olduğunun yoksa daha fazla insanı bir araya getirmek için mi bu yöntemi seçtiğini söylemek zordur. Yöntemlerin Problemleri Bu yöntemlerin en tehlikeli yönlerinden birisi piramit yapısına benzer oluşudur. Dünyada neredeyse her büyük...