Girişimcilik

Girişimcilik

Üretim odaklı fikirler için bizi takip edin. Yeni üretim imkanlarını,yeni pazarlama kanallarınıve yeni fikirleri bir potada eritip yeni ekonomik imkanlar geliştirecek girişimcilik fikirleri bu kategori altında. Girişimcilik şimdilerde çok popüler olsa da aslında ezeli beri çok popüler bir konu. İnsanlar çeşitli kurumlardan girişimcilik destekleri almak için girişimcilik kurslarına devam etti, girişimcilik konusunda yüzlerce içerik tüketti fakat girişimcilik hala bizim yeterince iddialı olduğumuz bir alan değil.

Girişimcilik Nedir?

Eski dilde müteşebbis. Yani teşebbüs eden. Bir girişim gerçekleştiren. Çeşitli değerleri; mesela sermaye, iş gücü, inovasyon ve çeşitli teknolojileri harmanlayarak yeni bir gelir modeli veya gelir kapısı inşa etmek, ticari bir girişmde bulunmak manasına gelir.

Son yıllarda giderek önemi artan girişimcilik; kendi işine sahip olmak için yapılan yatırımların çok ötesinde bir anlama sahiptir. “Girişimcilik ruhu” olarak ifade edilen kavram yeni iş fikirlerinin bulunmasını ve hedef kitle analizi gerçekleştirilerek potansiyel ihtiyaçların belirlenip bu ihtiyaçlara yönelik çözüm üretilmesini kapsar.

Girişimcilik ile ilgili detaylı bilgileri paylaştığımız bu kategorimizde başarı hikayelerini, girişimcilik fikirlerini ve girişimcilerin yol haritası belirlerken dikkat etmeleri gereken en önemli unsurları bulabilirsiniz.

İş dünyasına yön veren fikirleri ile ön plana çıkan girişimciler kadar girişimcileri bekleyen en temel zorluklara da değineceğimiz bu bölümde ilham veren, sizi cesaretlendiren, cesaretlendirirken tedbirli olmanızı hatırlatan yöntemlerle ilgili de bilgi aktaracağız. Girişimcilik yolunda ilerleyen kişilere girişimcilik örnekleri hakkında bilgi verip kendi yollarında ilerlemeleri için yol haritası çizeceğiz.

Girişimcilik Destekleri

Girişimciliğin önem kazanması ile birlikte girişimcilere sunulan destekler de artış göstermiştir. Kendi işine sahip olmak isteyen ve gerçekleştirecek bir amacı olan kişilere devlet destekleri sunulmaktadır. Sektörel bazda hareketlilik sağlanması ve girişimcilik ruhunun salt sermaye eksikliği nedeniyle engellenmemesi adına verilen desteklerle iş fikirlerine güvenen ve hayallerinin peşinde koşan kişiler amaçlarına daha kolay ulaşabilmektedir.

Önerilen İçerik: En Yeni 10 İş Fikriyle Tanışmaya Hazır Mısınız?

Ekonomiye değer katan, yaratıcılığın ön planda olduğu ve tüketicilerin alternatiflerini genişleten yeni ürün ve hizmetler teşvik edilerek Türkiye ekonomisinin de büyütülmesi amaçlanmaktadır. “Girişimcilik” kategorimizde girişimlerine sermaye bulmaya çalışan tüm okuyucularımıza önemli ipuçları aktararak sermaye engellerini ortadan kaldırmaya çalıştık.

Girişimcilik Fikirleri

Girişimcilik bir fikirle başlar, bu fikir kimi zaman sahibine umut verir kimi zaman ise hayata geçirilemeyenler arasında yerini alır. Bir fikrin ticari olarak değer kazanmasının ardında birçok kriter vardır. Benzerlerinden sıyrılması, kaliteli ve en önemlisi tüketiciler tarafından tercih edilmesi için faydalı olması gerekir. Dünyanın en başarılı girişimcileri incelendiğinde en önemli ortak özelliklerinin dikkat çekici bir gözlem gücüne sahip olmaları olduğu kolaylıkla anlaşılabilir. Yenilikçi bakış açıları ve ihtiyaç analizindeki başarıları bu kişileri dünyanın sayılı isimleri arasına sokar.

Yeni bir iş fikri bulan kişiler fikirlerini hayata geçirmek için zaman zaman çekimser kalırlar. Sundukları ürün ya da hizmetlerin fayda sağlamasından ziyade yeni bir icat olarak değerlendirilmesini isterler. Girişimcilerin yapabileceği en büyük hata da budur. Girişimci adaylarının fikirlerini özel kılmaları gerekse de yepyeni bir buluş ortaya çıkarmalarına gerek yoktur. Mevcut ürün ya da hizmetlerde ihtiyaç karşılamaya yönelik gerçekleştirilen ufak farklılıklar dahi o iş fikrinin hayata geçirilmesi için yeterlidir.

Fark yaratmak ve ihtiyaç karşılamak temellerinde geliştirilen tüm fikirler hedef kitlelerin ihtiyacını karşılayacaktır. Dolayısıyla girişimcisinin de başarılarını arttıracaktır. Girişimci ruhunuzu harekete geçirecek en özgün fikirleri yine bu kategorimiz altında bulabilir; içlerinden seçim yaparak ya da kendi fikirlerinizi geliştirerek yolunuzu çizebilirsiniz.

Girişimcilik ve Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama stratejilerine hali hazırda ticari faaliyet gösteren şirketlerin ihtiyaç duyacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Girişimcilerin de en az köklü firmalar kadar dijital pazarlama stratejilerine başvurması gerekir. Kurumsal kimliklerini oluşturmak, marka mesajlarını hedef kitleleriyle buluşturmak, potansiyel müşterilerine kendilerini tanıtmak ve ürün ya da hizmetleri ile ilgili tüm detayları aktarabilmek adına dijital pazarlama stratejilerine ihtiyaç duyarlar. Marka bilinirliklerini arttıran ve başarılarının devamlılığını sağlayan pazarlama stratejileri girişimcilik yolunun en önemli dönüm noktaları arasındadır. Başarılı bir web tasarım hizmetinin alınmasından marka içerik dilinin oluşturulmasına; internet reklamları verilmesinden sosyal medya yönetimine kadar tüm dijital pazarlama yöntemleri girişimcilerin sektörel penetrasyonu için kritik öneme sahiptir. Dijital pazarlamanın öneminin farkında olarak siz girişimcilerin uygulaması gereken en temel pazarlama stratejilerini “Girişimcilik” kategorimiz altında topladık. Hedeflerinize en uygun yöntemleri belirleyebilmeniz için dijital pazarlama stratejilerine dair detaylı açıklamalarda bulunduk.

Girişimcilik Örnekleri

Girişimcilik fikri aklınıza geldiğinde ne kadar çılgınca ya da ne kadar farklı olduğunu düşünerek harekete geçmekten vazgeçmeyin. Unutmayın ilk denemelerinde başarısız olduklarında vazgeçselerdi bugün Mark Zuckerberg ya da Steve Jobs gibi isimlerden haberimiz dahi olmazdı!

Girişimcilik fikirlerinin faydalı olması gerektiği doğrudur; ancak istisnaların olduğu da yadsınmamalıdır. Son yıllarda uzaydaki yıldızların, Ay’dan arsaların, Mars’tan toprak parçalarının satılmasına dahi alıştık. Nesli tükenen hayvanların evlat edinmesinden farklı işlevlere sahip mobil uygulamaların tasarlanmasına kadar girişimcilik alanında birçok yenilikle karşılaştık. “Yüz yıl düşünsek aklımıza gelmez.” ya da “Ne kadar saçma bir fikir!” diye düşündüğümüz iş fikirlerinin sahiplerine bir servet kazandırdığına da tanık olduk.

Girişimcilik örnekleri söz konusu olduğunda Girişimcilik Ekosistemi içerisinde birçok farklı alternatif bulabilirsiniz. Klasik hizmetlerdeki küçük değişikliklerin fark yarattığına, anlamsız gelen iş fikirlerinin dahi büyük prim yapabildiği gerçeği ile yüzleşebilirsiniz. En ilginç girişimcilik öykülerinden de sıfırdan başlayıp milyoner olan girişimciler hakkında bilgilerden de haberdar olabilirsiniz. Dünyanın en başarılı girişimcileri arasında yer alan Mark Zuckerberg, Jeff Bezos, Elon Musk,  Steve Jobs, Jack Ma, Coco Chanel ve daha nice başarılı isimlerle  tanışabilir; başarısızlıklarından nasıl fırsatlar çıkardıklarını öğrenebilirsiniz. Türlü zorluklardan geçen ve düşünüldüğü kadar da şanslı olmayan bu isimlerin hikayelerinden feyz alabilir; başlangıçlarınız için gerekli motivasyona ulaşabilirsiniz…

Sonuç olarak “Girişimcilik” kategorimizin altında yayınladığımız makalelerle girişimcilik dünyasına adım atabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda yeni bir fikre ya da motivasyon kaynağına ulaşabilirsiniz. Beklemek yerine harekete geçtiğinizde yola devam etme azmini de karşılaştığınız zorlukların size özel olmadığını da gerçek örneklerden yola çıkarak anlayabilirsiniz. Girişimci ruhu taşıyıp taşımadığınızı anlayabileceğiniz, girişimcilik yolunda dikkate almanız gerekenleri belirleyeceğiniz veya yola çıktıktan sonra karşılaşabileceğiniz engelleri tek bir kategori altında bulabilirsiniz.

Yemek Kartı Kullanmanın Avantajları
Yemek kartı kullanmak, hem sahibine hem de personeline yemek kartı çıkartmaya karar veren işletme sahibine sayısız avantaj getirir. Firmaların bünyesindeki personel için kullandıkları yemek kartı, başta personelin öğle yemeğini karşılamak olmak üzere sayısız faydayı da bünyesinde taşır. Eğer siz de firmanız için bir yemek kartı çıkartmayı planlıyorsanız, işletme sahibi olarak yemek kartı kullanmanın avantajları nelerdir, gelin hep birlikte bakalım. İşletmeler İçin Yemek Kartı Avantajları Nelerdir? İşveren olarak yemek bedeli giderlerinde yüzde yüz yemek kartı vergi avantajı elde edersiniz. Bu vergi avantajının yanı sıra SGK muafiyetinden yararlanarak yemek harcamalarında pek çok farklı zorunlu bedelden muaf tutulursunuz; SGK İşçi Primi, SSK İşveren Hissesi, Damga Vergisi, KDV ve Gelir Vergisi gibi. Her ay sonunda tek bir fatura temin ederek hem muhasebesel hem de operasyonel giderlerinizden tasarruf edersiniz. Gelir Vergisi Kanunu'na göre belirlenen...
Buzdolabı Çeşitleri Neler?
Beyaz eşya çeşitleri arasında bulunan buzdolabı, bir evin en önemli ihtiyaçları arasında yer alır. Tüketilen yiyeceklerin tazeliğini koruyan ve bozulmasını önleyen ürünler son teknoloji özellikleriyle birçok imkan sunar. Sebzeleri mevsiminde alıp saklama ve et gibi gıdaların tüketim ömrünü koruyacak birçok ürüne son model seçenekler arasında mevcut. Günümüzde birçok marka tasarımının ve teknik özellikleriyle dikkat çeken ürünü mevcut. Çeşitli özelliklerle farklılaşan modeller farklı ihtiyaçlara hitap eder. Yazımızda tasarımı ve özellikleriyle farklı kategorilere ayrılan buzdolabı modellerini derledik. Ankastre Buzdolabı  Mutfakta bütüncül bir görünümü tercih edenler için ankastre buzdolabı çeşitleri doğru seçim olabilir. Bu ürünler tasarımıyla diğer buzdolabı modellerinden ayrılır. Eğer mutfakta buzdolabı için özel bir...
​​Erkek Saat Modelleri
Erkeklerin en önemli aksesuarlarının başında yer alan erkek saat modelleri, büyük bir ihtimalle erkek için aksesuar dendiğinde akla gelen ilk ve yegane parçalardır. Erkeklerin halihazırda kısıtlı olan aksesuar çeşitleri içerisinde mühim bir paya sahip olan erkek saat modelleri altın rengi, gümüş rengi, klasik ya da spor gibi farklı tarzlarda çeşitleniyor. Erkek saat markaları da tam olarak bu yönde çeşitliliğe yönelerek ürettikleri saat modellerinde tüketicilerinin aradıklarını ve belki de aradıklarından da fazlasını bulmalarını hedefliyor. Eğer siz de erkek saat modelleri ve fiyatları konusunda bir araştırma yapıyor ve bu araştırmanız çerçevesinde en popüler erkek saat markalarını merak ediyorsanız, bu yazının devamını okuyabilirsiniz. Spor Erkek Saat Modelleri & Markaları Casio G-Shock Casio'nun erkek saat modelleri spor dendiğinde akla gelen ilk serisi olan G-Shock, dayanıklılığı ve iddialı duruşu ile ön plana çıkıyor. Üç renk...
Start Up Nedir - Start Up Olmak
Start-up bir girişimin başında olan şirketlere verilen isimdir. Dünya genelinde start-up kavramı İngilizce haliyle kabul edilmiştir. Türkiye'de alternatif bir isim olarak filiz şirket de denmektedir.  Yazımızda start-up nedir, start-up ve şirket arasındaki farklar, start-up sermayesi ve Türkiye’den bir start-up örneğinden bahsedeceğiz.  Start-Up Nedir Start-Up Ne Demek? Start-up yeni bir ürünü, hizmeti piyasaya süren başlangıç seviyesinde şirketlerdir. Piyasada görülen ihtiyaçları karşılamak için doğarlar. Start-up şirketler genelde teknoloji şirketleri olarak düşünülür. Ancak farklı sektörlerde hizmet veren şirketler de start-up olarak anılabilir. Önemli olan bir ihtiyaca dokunması ve yeni bir fikirle hareket etmesidir. Start-Up ve Şirket Arasındaki Farklar Nedir? Çok genel anlamda bir start-up klasik şirketler gibi çalışır. Ancak bir start-up’la şirketleri ayıran şey onların bu çalışmayı yapma şeklidir. Şirketler daha...
Reklam için Hangi Led Ekranlar Tercih Edilmeli?
Led ekranlar, günümüzde hemen her yerde karşımıza çıkan görüntüleme cihazlarıdır. Sektörel rekabetin artmasıyla beraber, reklam modellerinin de farklılaştığını görmek mümkün. Led ekran teknolojisi sayesinde marka ve firmalar, ürün ve hizmetlerini bir ekran aracılığıyla aynı anda yüzlerce kişiye duyurabilme imkanına sahip olurlar. Led ekran, günümüzde bir çok sektörde tercih edilir. Hastanelerde, metrolarda, havaalanlarında, alışveriş merkezlerinde, mağaza vitrinlerinde, otel ve restoranlarda led ekranlar yaygın bir şekilde kullanılır. İç mekan led ekran ve dış mekan led ekran olmak üzere iki kategoriden oluşan led teknolojileri, reklamcılık sektörünün de vazgeçilmez arayüzlerinden biridir. Reklamcılıkta Led Ekran Teknolojisinin Avantajları Her geçen gün reklam sektörüne yeni bir tanıtım yöntemi dahil olmaktadır. Her marka ve firma; ürünleri, sunduğu hizmetleri, kampanya ve indirimleri hedef müşteri...
Son Yılların En Popüler Uygulaması – TikTok Hakkında Bilmeniz Gereken Tüm Detaylar
Instagram, Facebook ve Twitter’ın ardından şu anda dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması haline gelen ve milyarlarca kişi tarafından kullanılan TikTok, aslında doğru kullanıldığı zaman insanların yaratıcılıklarını en iyi şekilde sergileyecekleri bir platform olabiliyor. Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması olan TikTok hakkında Webtekno’da da birçok yazı bulunuyor. Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamaları arasına giren ve hatta belki de en popüleri olan TikTok’a dair tüm Webtekno yazılarını burada bulabilirsiniz. Adı yer yer insanların saçma sapan hareketler yapıp felakete kurban gitmesiyle anılsa da TikTok, özünde yaratıcılığınızı ön plana çıkarmanıza olanak sağlayan eğlenceli bir platform. Özellikle doğru kullanıldığında gerçekten hayran bırakıcı içerikler üretilebiliyor. TikTok, ülkemizde de bir hayli popüler bir konumda. Hatta Türkiye TikTok’un birçok popüler fenomeni de mevcut. Webtekno’da...
Apple Watch Modellerini Kolayca Karşılaştır!
Apple Watch günlük yaşamda hayatı kolaylaştıran tasarımı ve şık görünümüyle en çok talep edilen saat modelleri arasında gösterilebilir. Markaya ait pek çok farklı özelliğe sahip saat modeli de mevcuttur. Buna ek olarak Apple ürünleri farklı dokuya sahip, rengarenk kordonları sebebiyle de tercih sebebidir. Günlük yaşamınızda kombininize şıklık ve hareket katacak Apple saatler ile tüm işlerinizi en hızlı ve pratik şekilde halletmeniz mümkündür. Farklı istek, ihtiyaç ve taleplere cevap vermeyi hedefleyen Apple ürünleri sayesinde telefonunuzu kullanmak istemediğiniz anda pratik bir şekilde pek çok işleminizi Apple saatler ile tamamlayabilirsiniz. Apple saatler kulaklık ya da telefona ihtiyacınız olmadan gelen çağrıları yanıtlama imkanı sunar. Dilerseniz sahip olduğunuz Apple Watch serisi ile gelen çağrıları saatinizden yanıtlayabilirsiniz. Apple Watch aracılığıyla NFC teknolojisini kullanabilirsiniz. Bu teknoloji sayesinde Apple Pay ile ödeme yapma...
Pandemide de En Ucuz Uçak Bileti Fırsatlarını Kaçırmayın!
Farklı yerleri keşfetmek isteyen gezginler için ucuz uçak bileti fırsatları büyük bir öneme sahiptir. Uçak hem hızlı hem de konforlu olması yönüyle seyahat tutkunlarının vazgeçilmez seçenekleri arasında yer alır. Pandemi döneminde gerek yurt içi gerekse yurt dışı seyahatlerinde uygulanan koşullu kısıtlamalar, birçok gezginin seyahat planında değişiklik yapmasına sebep olmuştur. Peki, pandemi sürecinde seyahat edecek gezginlerin dikkat etmesi gereken detaylar nelerdir? İşte, pandemide de en ucuz uçak bileti fırsatlarını değerlendirmek isteyen gezginlerin dikkat etmesi gereken detaylar… Pandemide Yurt İçi Seyahat Edecek Gezginlerin Dikkat Etmesi Gerekenler Pandemi döneminde ucuza uçak bileti bulup da bu fırsatı değerlendirmek isteyen gezginlerin dikkat etmesi gereken belli detaylar bulunur; Seyahat edecek misafirlerin havalimanına her zamankinden daha erken gelmeleri oldukça önemlidir. Gezginler, havalimanına gelirken yanlarına tıbbi...
E-ticaret Sitesi Sahibi Olmanın Faydaları
Offline ticaret yapan birçok mağaza dijital dönüşüm süreçlerini hızlı bir şekilde tamamlayarak e-ticarete adım atıyor. Firmalar e-ticaret’in sağladığı avantajlardan ve dijital imkanlardan yararlanarak satışlarını hızlı bir şekilde arttırıyor. E-ticaret Sitesi Sahibi Olmanın Faydaları adlı bu yazımızda sizlere e-ticaretin avantajları hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek e-ticaretin sağladığı avantajlar hakkında bilgi sahibi olabilir ve işinizi e-ticarete taşıyarak gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Müşteri Kitlenizi Genişletebilirsiniz E-ticaret sitesi sahibi olmanın işletmelere sağladığı en büyük avantajlardan birincisi e-ticaretin müşteri kitlenizi genişletmenizde yardımcı olmasıdır. Günümüzde bir ürün veya hizmet satın almak isteyen milyonlarca insan aramalarının büyük bölümünü internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu da e-ticaret yapan firmaların daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktadır. Bununla beraber bir...
Girişimcilikte Önemli Tercüme Alanları
İyi bir fikriniz varsa ya da kendi şirketinizi kurmak istiyorsanız hatta girişimci olmayı hedefliyorsanız, kesinlikle tercüme ihtiyacında bulunacaksınız. Başarılı bir iş modelinde iletişim ve reklamcılık önem taşımaktadır ve globalleşen dünyada farklı kitlelere hitap etmek artık çok kolay. Tecrübeli ve profesyonel tercümanlar ile farklı marketlere ulaşmak, etkili reklamlar oluşturmak ve başarılı ilişkiler kurmak sizleri bir adım öteye taşıyacaktır. Aşağıda verilen bazı tercüme alanlarında kaliteli hizmet almak için Çevirimvar online tercüme bürosu yardımcı olacaktır. Yeminli Tercüme Yeminli tercüme özellikle uluslararası kurumlarda, kuruluşlarda ve start-up ’larda önemli bir yere sahiptir. Yeminli tercüme genellikle uluslararası bürokratik durumlarda lazım olmaktadır. Yeminli tercüme, devlet tarafından onaylanan tercüme olarak özetlenebilir. Yeminli tercümanların alanlarındaki yetkinlikleri noterler tarafından onaylanmaktadır ve yeminli tercüman...
Dijital Dönüşüm, Evden Çalışma ve Idenfit İşgücü Yönetimi
Son aylarda, korona virüsle (covid 19) gözümüzü açıyor yine onunla ilgili düşüncelerle kaygı içinde günümüzü bitiriyoruz. Ülkeler sınırlarını kapatıyor, işletmeler faaliyetlerini durduruyor, insanlar sosyal mesafelerini koruma adına evlere kapanıyor ve çalışanlar ise işlerini evden yürütmeye çalışıyorlar. Birbirimize fiziksel olarak yakın olmasak da sosyal ve profesyonel olarak normal yaşantımızdan sapmamak adına birbirimizle dijital kanallar vasıtasıyla iletişim kuruyoruz. Bu gibi kriz zamanlarında, sosyal kaygının yanında işletmelerimizin geleceğini de düşündüğümüzde İdenfit gibi yönetilebilir dijital teknolojiler sağlayan platformlar işletmeler için her zamankinden daha önemli hale geliyor.  Bu salgının bir sonucu olarak, normal şartlarda dijitale uzak duran işletmeler bile artık dijital dönüşüme ayak uydurmak zorunda kalıyorlar. Değişime direnen ya da tam tersi hemen uyum sağlayan sektörlerdeki tüm...
Çeşitli Yetki Belgeleri Hakkındaki Bilmeniz Gereken Tüm Detaylar
Gerçek ve tüzel kişiler yük ve yolcu taşıması için ticari araçlar ile çalışmasına izin veren belgeye denir. Bu belge Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenlenir. Alınacak belgenin türü araç ile yapılacak işe ve araç cinsine göre belirlenir. Bu kapsamda iki türlü araç vardır. Bunlardan biri yük- eşya taşımacılığı için kullanılan araçlar olurken bir diğeri ise yolcu taşımacılığı için kullanılan araçlar olmaktadır. Araç taşımacılığı dışında gayrimenkul alanında da yetki belgesi bulunur. 2644 sayılı Tapu Kanununda yer alan kanun maddesinin 2. Kısmında taşınmaz malların devir işlemlerinin temsilciler aracılığı ile yapılması için istenen belgedir. Bu belge taşınmaz malların devir işlemleri için tüzel kişiliğe sahip olanlardan istenir. Bu kişinin temsilcisi gayrimenkul alım satımı yapabilme izni olduğunu yetki belgesi ile gösterir. Yetki belgesi olan kimse gayrimenkulün alım ve satım işlemlerinde yer alabilir. Ayrıca dernek,...
En Karlı Girişimcilik Fikirleri
Ülkemizin genç nüfusa sahip olması ve aynı zamanda işsizlik oranının yüksek olması, yeni iş kollarına olan ihtiyacı artırmıştır. İş dünyasında başarılı olamayan veya iş dünyasına iyi bir başlangıç yapmak isteyenler için girişimcilik fikirleri, ilham kaynağı olmuştur. Marka olmak ve büyük firmaların arasına girmek, girişimcilerin ilk önemli hedefidir. Bunun için doğru adımı atmak son derece önemlidir. İlk aşamada girişimci iyi bir piyasa araştırması yapmalıdır. Sermaye isteyen veya sermaye istemeyen işleri liste halinde değerlendirmelidir. Bu değerlendirmeleri yaparken, iş konusundaki tecrübesini de süzgeçten geçirmelidir. İhtiyacı karşılayan orijinal bir ürünü piyasaya çıkarmak, potansiyeli yüksek bir firmanın bayisi olmak veya patent almak, girişimcilerin en çok tercih ettiği yöntemler içerisinde yer almaktadır. Önerilen İçerik: Sermayesiz İş Fikirleri | Kendi İşinizi Bedava Kurabileceğiniz 17 Farklı Fikir...
Fide Yetiştiriciliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kaliteli bir tohum, fide yetiştiriciliği yapmak isteyenler için oldukça önemlidir. Çünkü tohum ve fidenin kalitesi üretilen sebzelerin verimini artırarak daha kaliteli ürünler ortaya çıkarmaktadır. Fide yetiştirmek isteyenler için yalnızca tohum yeterli değildir. Bu kapsamda; fide yetiştirme, doğru üretim yeri ve fidenin tarlaya nasıl dikileceğinin de bilinmesi gerekmektedir. Sebze ve meyvelerin üretimi için ihtiyaç duyulan yaşam ve üretim koşulları birbirinden oldukça farklılık göstermektedir. Sıcaklık toleransı yüksek olan sebzelerin tohumları tarlaya doğrudan ekilebilmektedir. Bu tarz üretim ürünlerinde fide yetiştiriciliği yapmak genellikle masraflı sayılmaktadır. Bu sebeple de fidesi yetiştirilecek sebzelerin doğru seçilmesi oldukça önem arz etmektedir. Fide Yetiştiriciliği Yapmak İçin Tercih Edilebilecek Sebzeler Fide yetiştiriciliği sayesinde, tarlaya ekilen tohumların miktarında oldukça azaltma...
Hindi Çiftliği Nasıl Kurulur?
Girişimci ruhuna sahipseniz, kümes hayvancılığı alanına girmek istiyorsanız hindi yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Hindi, lezzetli ve dayanıklı eti sayesinde son yıllarda girişimcilerin gözdesi haline gelmiştir. Tek başınıza veya ortak olarak hindi çiftliği kurabilirsiniz. Bu konuda yeterli bilgiye ve maddi kaynağa sahip olmasanız bile, hindi çiftliği kurmak için bilgi ve maddi destek alabiliyorsunuz.   Hindi çiftliği her ne kadar karlı bir iş olsa da çok dikkatli olmanız gerekiyor. Sadece hindi çiftliği kurmak ile iş bitmiyor. Hangi tür hindi yetiştiriciliği yapacağınıza karar vermeniz, alıcı firma ve işletmeleri sözleşme imzalamanız, sağlıklı hindi civcivleri almanız ve sonunda da hindi çiftliğini kurmanız gerekiyor.   Hindi yetiştiriciliği yüksek karlı yatırım arayanlar için harika bir fırsattır. Tabi her fırsatın olduğu gibi hindi yetiştiriciliğinin de zahmetli tarafları bulunuyor. Yola civciv ve palazlanmış hindilerle çıkacağınız için zorlu günler sizi bekliyor....