En Yeni ve Popüler İş Fikirleri

En Karlı ve Yenilikçi İş Fikirleri Arasından Sermayenize Uygun Olanı Seçin!

Döviz dalgalanmaları, ekonomik kriz, faiz atakları arasında iş mi kurulur demeyin! Her kriz bir fırsat da yaratır aynı zamanda. Kriz dönemlerinde bile size para kazandıracak karlı iş fikirlerini hem bir araya toparladık hem de bu iş fikirleri arasında, yatırım tutarlarına göre bir gruplama yaptık. Girişimcisini pişman etmeyecek bu fikirler arasında size en uygun olan hangisi?

Bir girişime yönlendirilen nakit ve emek sermayesinin ziyan olması muhakkak çok üzücüdür. Hiçbir iş batsın diye kurulmaz. Yolun başında nice hayallere sahip olan girişimciler işler kötü gittiğinde hem maddi hem de manevi olarak etkilenirler. Bu sebep ile milli ekonomik ve moral servetimizi muhafaza etmek amacı ile girişimcilerin uzak hallerden alıp zekice iş fikirlerine yönlendirmek istiyoruz. Hazırsanız başlayalım.

Sermayesiz İş Fikirleri

Sermayesiz iş mi kurulur demeyin. Girişimci bu tip ilerde emeğini ya da uzmanlığını kullanarak bir yatırım yapar. Kendi uzmanlık alanını, emeğini, vaktini bir sektörde müşterisine avantaj oluşturmak için kullanır ve para kazanır.

Bu başlık altında derlenen iş fikirleri muhtemelen kısa vadede bir yat almanızı sağlamayacaktır ama emin olun kötü bir başlangıç da sayılmazlar. En az sermaye yatırılan bir iş kadar planlama ve özen bu sermaye gerektirmeyen iş fikirlerini bedavalar diye hafife almayın. Hazırsanız hiç para harcamadan hemen patronu olabileceğiniz iş fikirlerine göz atalım.

Dijital Platformlar İçin İçerik Oluşturun

Video Blog Çeken Kadın

İnternet dünyasında tüketilen içeriği hayal edin… Her gün sadece Türkçe internet sitelerinde bile binlerce metin içerik yayınlanıyor, YouTube’a binlerce video yükleniyor, Instagram’a resimler yükleniyor. Bu içerikler bir yerlerde bazı profesyonel içerik üreticileri tarafından üretiliyor. Siz de kendi yetenekleriniz ve donanımınız nispetinde bu içerik üretiminin bir yerinde yer alın.

Eğer kendinizi metin içerik üretme konusunda yetenekli görüyorsanız blog içerikleri yazarak para kazanabilirsiniz. Hem markalara, haber sitelerine ya da bloglara metin içerkler yazabilir ve hizmetiniz karşılığında ücret talep edebilirsiniz hem de kendi internet siteniz üzerinden yayıncılık yaparak adsense geliri elde edebilirsiniz.

İçerik üretiminde en geniş üretici katılımı video içeriklerde sağlanıyor. Bir video içerik üretmek için metin, ses ve resim türlerinin tamamı birlikte gerekiyor. Her yıl gittikçe artan video içerik tüketim eğirişi ve geniş üretici katılımı ile videonun geleceğin içerik formatı olacağı kesin. Video içeriklerin üretim süreci içerisinde bir adımda uzmanlaşarak müşterilerinize bu hizmeti verebilir ya da kendi ürettiğiniz içerikler ile YouTube üzerinden para kazanabilirsiniz.

 • Neler Lazım? : Eğer metin içerik üretecekseniz bir bilgisayar sahibi olmanız yeterli. Ses ve video içinse biraz daha pahalı donanımlara sahip olmanız gerekebilir.
 • Ne Kadar Kazanırız? : Tahmin edeceğiniz gibi metin içerikler en ucuz olan. Eğer uzman olduğunuz bir konuda düzenli içerik üretiyorsanız, bu içeriklerin uzunluklarına bağlı olmak üzere, 30 liradan 60 liraya kadar değişen ücretler alabilirsiniz. Seslendirme içerikleri genelde kelime üzerinden, video içerikler ise saniye üzerinden ücretlendirilir. İçerik üretimini meslek olarak belirlediğinizde aylık 3.000 TL ile 7.000 TL arasında bir gelir bekleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Yapın

Akıllı telefonlardan sosyal medya hesaplarına giren gençler

Firmalar sosyal medya mecralarındaki faaliyetler için ciddi bütçeler ayırıyorlar. Firmalar ürün ve hizmetlerini sosyal medyadaki insanlara düzenli olarak göstermek, buradan hem bir marka bilinirliği hem de yeni müşteriler kazanmak istiyorlar. Siz de sosyal medya konusunda firmalara hizmet vererek bu pastadan payınızı alabilirsiniz.

Peki, firmalar ne istiyorlar? Kurumsal kimliklerine uygun, düzenli sosyal medya paylaşımları…

Bir sosyal medya gönderisi iki farklı içerikten müteşekkildir; resim ve metin. Bir miktar editörlük bilgisi ve resim düzenleme programlarını kullanabilmek size bu konuda yeterli hale getirebilir. Konunuzda ne kadar uzman olursanız geliriniz de o kadar yüksel olacaktır. Özellikle sosyal medya pazarlaması üzerine ücretsiz kaynaklar ile kendinizi geliştirmeniz mümkün.

 • Neler Lazım? : İyi bir bilgisayarınız olmalı. Resim düzenleme konusundaki en popüler uygulama olan Photoshop lisansına sahip olmanız da gerekecektir. Ayrıca, hizmet verdiğiniz markaların ya da işletmelerin resimlerini çekmeniz, iş yerlerinde ya da ürünlerine çekim yapmanız gerekebilir. Bu durumlarda kullanılmak üzere bir fotoğraf makinesi de işini görecektir.
 • Ne Kadar Kazanırız? : Bu tamamen hizmet verdiğiniz firmaların bütçeleri ile doğru orantılı. Firmalar değişik adet seçenekleri için sosyal medya paketleri hazırlayabilir ve bunlar üzerinden bir ücretlendirme politikasına gidebilirsiniz. Resimler ve videolar için de ayrı bir politika güdebilirsiniz. Sizin pazarlama performansınıza bağlı olarak 5 farklı firmanın sosyal medya yönetim hizmetini tek başınıza yönetebileceğinizi var sayarak, aylık 6 bin lira 10 bin lira gibi bir ciro elde edebilirsiniz.

Online Eğitim Siteleri Üzerinden Eğitim Satışına Odaklanın

Evde bilgisayar başında kalem kağıt ile çalışan kadın

İnternet eğitim sektörünü temellerinden sallıyor. “Artık okullu olduk / Sınıfları doldurduk” söylemi tarihe karışmak üzere. Hemen her konu hakkında, internette bir eğitici kaynak, bir video içerik bulmak mümkün. Bu kaynakların birçoğu ücretsiz olsa da bazı konularda ücretli içerikler de var. Üniversite sınavına hazırlıktan, dil eğitimlerine kadar geniş bir yelpazede eğitim videoları satışta.

Siz de kendi uzmanlık alanınızda eğitim içerikleri hazırlayarak gelir elde edebilirsiniz. Uzman olduğunuz konuyu öncelikle anlamlı ünitelere bölün ve kendinize bir eğitim planı hazırlayın. Daha sonra bu başlıkların düzenine göre video içeriklerinizi üretmeye başlayabilirsiniz.

Video içeriklerinizi isterseniz kendi internet siteniz üzerinden isterseniz de Udemy gibi Pazar yeri siteleri üzerinden satışa sunarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

 • Neler Lazım? : Öncelikle insanların sizi dinlemek için para verecekleri kadar iyi bir eğitimci olmalısınız. Bir konuyu sadece bilmek yetmez. İyi bir anlatıcı olmak da şart!
 • Ne Kadar Kazanırız? :  Bu fikirdeki potansiyel geliriniz tamamen eğitim hazırladığınız sektöre göre değişecektir. Dil eğiti her ne kadar pahalı olsa da rekabetin çok olduğu bir sektör. Bu alanda yeni başlayan bir eğitmenin çok da şansı olmayabilir. Gerçekten ilgililerin almak istediği eğitimler ise daha az talep görse de daha pahalı. Mesela bir muhasebe programının kullanımını anlattığınız bir video talep edilebilir.

Ortak Çalıştığınız Emlakçılar Üzerinden Komisyon Kazanmayı Deneyin

Emlak satış sözleşmesi imzalayan emlakçı ve ev maketi

Emlak alım satım piyasasının hareketli olduğu bir bölgede iş yapma imkanınız varsa, sadece çevrenizden ve ikili ilişkilerdeki yeteneğinizden yararlanarak, emlak satışları üzerinden komisyon elde edebilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken bir ya da birkaç emlakçı ile bu konuda anlaşma yapmak ve komisyon oranınızı netleştirmektir. Artık emlakçılar alım satım işlerinde %5 emlak komisyonu alıyorlar. Bu komisyon oranını anlaştığınız emlak danışmanı ile paylaşabilirsiniz. Yapmanız gereken emlakçının ilanlarından haberdar olmak ve potansiyel alıcılar bulmaktır. Emlak ilanlarını takip etmeniz ve size yakı potansiyel alıcılara uygun ilanları teklif etmeniz gerekiyor.

Birçok emlakçı potansiyel alıcılar ile sizin kurduğunuz tanışıklık bağını kuramaz. Ayrıca biz, millet olarak “emlakçı” kelimesine karşıyız. Daha sıcak ilişkiler ve tavsiye düzeni içerisinde potansiyel bir alıcıyı satışa kadar taşımanız mümkün.

 • Neler Lazım? : Bu işteki en büyük sermayeniz insan birikiminizdir. “Beni mahallede kimse sevmez” diyorsanız bu iş size göre değil. Çevresinde potansiyel alıcılar bulunan ve sözüne değer verilen biriyseniz bu iş size göre. Müşteri görüşmeleriniz için dakika kotası sorunu yaşamayacağınız bir GSM aboneliği sizin için yeterli olacaktır. Küçük bir otomobil sahibi olmanız da işinizi çok kolaylaştırır.
 • Ne Kadar Kazanırız? :  İŞ yaptığınız bölgedeki emlak varlıklarının ortalama değeri, sizin de gelirinizi belirleyecek. Anadolu’da yaşıyorsanız ve konut, tarla gibi mülklerin satışına aracılık ediyorsanız kazanacağınız tutar ile bu işi büyük şehirlerde yapan birinin kazanacağı tutar kıyas edilemez.

Sermayesiz Bayilik İmkânlarını Değerlendirin

Tabelalar üzerinde bussines ve franchise metinleri

Birçok firma hiçbir bedel istemeden sizi bayisi yapabilir. Firmaların sadece yeni satış kanalları oluşturmak için sundukları sermayesiz bayilikler ile siz de kendi işinize sahip olabilirsiniz.

Bayilik veren firmalar çoğu zaman marka bedeli ya da kurulum ücreti gibi masraflar ile yatırımınızın fiyatını belirler. Bunun aksine ücretsiz bayilikler daha çok satış ortaklığı üzerinden bir gelir paylaşımını hedefler.

Bu tip bayilik tekliflerinde genelde sipariş üzerine hazırlanan ürünlerin satışı hedeflenir. Bayilik aldığınız markanın ürününü ve hizmetini tanıtarak sipariş toplayıp, satışlarınız üzerinden komisyon alarak para kazanabilirsiniz. Seçeceğiniz ürünün çevreniz için uygun olması da gelirinizi etkileyecektir. Hangi ürün ya da hizmetlerin satışı konusunda avantajlı olduğunuzu ise siz belirleyeceksiniz. Geçmişiniz, arkadaş çevreniz ya da geçmiş işlerinizden edinmiş olduğunuz iş çevresini göz önünde tutarak, hangi ürün ya da hizmetin sizin için daha kolay satılabilir olduğunu düşünün.

 • Neler Lazım? : Öncelikle etraflı bir araştırma lazım. Hem bayilik aldığınız firma hakkında hem de çevrenizin ihtiyaçları hakkında. Eğer bayilik aldığınız firma için bir araştırma yapmazsanız ekonomik sorunlar yaşayabilirsiniz. Potansiyel satış kitleniz hakkında yeterli araştırma yapmazsanız ürün satışında konusunda sorun yaşayabilirsiniz.
 • Ne Kadar Kazanırız? :  Belki de bu konuda en karanlık iş fikri bu. Hem çevreniz, hem de ürün seçenekleri sizin tarafınızdan belirlenecektir.

50 Bin Türk Lirası Sermayeye Kadar İş Fikirleri

İş kurmak için 50 bin lira çok da büyük bir sermaye değil. Bu sermaye ile kuracağınız bir işletme de size köşeyi döndürmeyecektir. İş hayatına ciddi bir giriş ve iyi bir başlangıç için doğru bir hamle olabilir. 50 bin lira sermaye sahipleri için çeşitli sektörlerde iş fikirlerini bir araya toparladık. Para hazırsa fikirlere başlayalım.

Yayın Evi Açmak

Duvar boyunda dolu kitaplık elinde kitap okuyan kadın

Çok yaygın bilinen bir yanlış olarak yayın evi açmak için matbaa sahibi olmanıza gerek yok. Yayın ve basım farklı iki iştir. Bir yayın evi kitabın basımından değil, yayınlanmasından sorumludur. Kitapları keşfetmek, editöre has düzenlemeler, tasarım, dizgi ve pazarlamanın organizasyonu sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Sağladığı itibara nispeten bir yayın evi sahibi olmak tahmininizden çok daha ucuza mal olacaktır. Gerekli donanım, lisans giderleri ve reklam bütçesi için size 50 bin lira yetecektir. Bu bütçe ile yeni yazarlar arayabilir ve onlar ile anlaşabilirsiniz.

Eğer yayın evinizi belirli bir konuya odaklayabilirseniz bu sizin için daha da avantajlı olacaktır. Örnek olarak; çocuk kitapları basan bir yayın evi olarak çocuklar, çocuk bakımı ve ebeveynleri bir hedef kitle olarak belirleyebilir, bu alanda otorite kurabilirsiniz.

 • Neler Lazım? : Kitapları ve okumayı sevmeniz lazım. Eğer başarılı bir yayın evi sahibiyseniz gününüzün belirli bir kısmı yeni kitapları ve yeni yazarları okuyarak geçecektir. Kitapların dünyasına uzaksanız bu iş size göre değil.
 • Ne Kadar Kazanırız? :  Türkiye’de yayıncılık altın devrini yaşıyor. Kendinize özel bir kitle kurabilirseniz gerçekten ciddi gelir elde edebilirsiniz.

Stant Bayilikleri İle Kendinize İş Kurun

Kahve standı ile kahve satan erkek

Kendi işinizin sahibi olmak için muhakkak 200 metre kare dükkan sahibi olmak zorunda değilsiniz. Doğru yerde, doğru ürün ile açılmış bir iş stant, size dükkan kadar gelir getirebilir. Alışveriş merkezlerinde, turistik alanlarda ya yaya trafiğinin olduğu bölgelerde stant açmak çok kazançlı olabilir.

Bir stant açmak için bayilik seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Bir çok firma hem caddeler hem de alışveriş merkezleri için  stant bayilikleri formatı oluşturmuşlardır. Örneğin stant bayiliği alabileceğiz, bir çok parfüm, makyaj malzemesi, takı gibi ürünler bulabilirsiniz.

 • Neler Lazım? : Öncelikle size iyi bir yer lazım. Bir standın kaderini konumu belirleyecektir. Dükkanın önünde duran küçük bir stanttan, alışveriş merkezlerindeki büyük kahve stantlarına kadar geniş bir alaternatifler yelpazesi mevcut.
 • Ne Kadar Kazanırız? :  Eğer kozmetik ürünler, telefon aksesuarları gibi satışa hazır ürünleri satacak olursanız işçilik maliyetiniz değişiriz. Çiğköfte, kahve gibi satış öncesi hazırlık isteyen ürünler satacak olursanız işçilik maliyetleriniz yükselecektir.  

Fatura Ödeme Merkezi Bayilikleri

Fatura ödeme merkezi bayilikleri

Özellikle doğru lokasyonda kurulan bir ödeme noktası bayiliği sizin için harika bir gelir kapısı olabilir. Birçok insan gün içerisindeki yoğunluk sebebi ile faturalar için vakit ayıramıyor. Ayrıca internet bankacılı ise henüz tam anlamı ile yayınlaşmadı. Bu açıdan bakıldığında fatura ödeme merkezleri hala potansiyel taşıyor.

Fatura ödeme noktası bayilikleri için geleceğin çok da parlak olduğu söylenemez. İnternet bankacığı ve otomatik ödemeler yayınlaşsa da hala farklı servisler için fatura ödeme noktalarına ihtiyaç var. Genelde cep telefonu özelinde iş yapan dükkanlar ile birlikte yürütülen bu iş, hali hazırda sahip olduğu donanım ile kontör yükleme işine de izin vermesi avantaj.

Neler Lazım? :Bir çok marka tarafından fatura ödeme noktası bayiliği verilmekte. Ayrı bu hizmet bası gsm bayilikleri içerisinde de bulunuyor. B markalardan bayilik almak sizin için yeterli olacaktır. Servisi verebilmek için anlaşmanıza bağlı olarak sizden bir teminat talep edeceklerdir.

Ne Kadar Kazanırız? :  Fatura başı komisyonlar ile kazancınız tahsilatınız belirleyecektir. %5’e kadar yükselen hizmet bedelleri işletmenizin geliri olacak. Bu açıdan bakıldığında günlük tahsilatınız sizin gelirinizin ana kaynağı olacak.

Gittikçe Yükselecek Bir İş Fikri; Su Bayiliği Almak

Su bayilikleri

Neredeyse hiçbir şehirde musluk suyu kullanılmıyor. Bu açıdan baktığınızda, sadece ev kullanıcıları bile su bayilikleri için yeterli bir hedef kitle. Bunun yanında toptan ürün verebileceğiniz cafeler, restoranlar ve diğer yerinde tüketim iletmeleri düşündüğünüzde imkanların çok geniş olduğunu görebilirsiniz.

Bu pazar ve üründeki dezavantaj ise rekabettir. Piyasada kar marjları ve marka bilinirlikleri değişen çok fazla marka var. Bu sebeple fiyatlar ve satışlar çok değişik. Ev kullanıcıları marka konusunda duyarlı olsa da yerinde tüketim işletmeleri sizden sadece fiyat isteyecek. Bu açıdan bir marka ile iki pazarın ihtiyaçlarına cevap vermek çok zor olacaktır.

Neler Lazım? : Size öncelikle bir servis aracı gerek… Hatta birden fazla… Trafiğe kapalı alanlar için bir elektrikli bisiklet uygun olabilir. Diğer noktalar içinse az yakan bir kamyonet. Bunun haricinde, sadece su bayilikleri için üretilmiş bazı CRM yazılımları işinize yarayabilir.

 Ne Kadar Kazanırız? :  Hangi su markasının bayiliğini aldığınıza göre değişir. Tv reklamları olan o popüler markaların bayilikleri ürün başı sizin istediğiniz marjı sağlamayabilir. Yeni markaların kar marjları yüksek olsa da yeni markalar yüksek kar marjları ile ilgi çekici. Tavsiyemiz şu olabilir; eğer hedef kitleniz konut ağırlıklı ise bilinen markaları, yerinde tüketim noktaları ise uygun fiyatlı markları tercih edin!

Başında Bulunmanız Gerekmeyen Bir İş Fikri Otomat Bayilikleri

Otomat Bayilikleri

İşe gitmeden para kazanmak mı istiyorsunuz? Tatbikî hiçbir şey dışarıdan göründüğü kadar kolay değil. Bir otomat sahibi olmanın da kendine ait sorunları muhakkak var. Başında beklemediğiniz bir makinanın sizin için para kazanması da bir o kadar güzel. Doğru noktaya konulmuş bir otomat, size harika gelir getirebilir.

Öncelikle alanı belirlemelisiniz. Bir hastaneye, bir park alanına, çocukların yoğun olduğu bir bölgeye koyulacak otomatlar farklı olmalıdır.  

Neler Lazım? : Önce karar vermeniz lazım. Bu otomat nerede çalışacak. Bu alanda bulunan insanlar, hedef kitle ve bu hedef kitlenin ihtiyaçları neler. Daha sonra bu ihtiyaca cevap verecek otomat bayiliği mi alacaksınız yoksa kendiniz otomatı satın alarak kendinize ait bir makine sahibi mi olacaksınız.

 Ne Kadar Kazanırız? :  Büfe otomatları, masaj koltukları, şarj otomatları gibi birçok tür var. Her türün kendine ait bir kar marjı mutlaka var. Ayrıca makineye ulaşımı olan insan sayısı karınızı belirleyecektir.

Çağın Gereklerine Uyun ve Drop Shiping Yapın

Drop Shiping Yapmak

Sahip olmadığınız ürünlerin pazarlama faaliyetlerini yürüterek satmak iyi bir fikir olabilir. Üreticilerin ürünlerinin pazarlama faaliyetlerini yürütmek, potansiyel müşterilerini bulmak, talebi karşılamak ve siparişleri üreticiye yollamak… Eğer doğru ürün ve üretici kombinasyonunu yakalayabilirseniz çok para kazanabilirsiniz.

Neler Lazım? : Öncelikle size istikrarlı bir üretici lazım… Hangi ürünü satacak olursanız olun istikrar en önemli faktördür. Üretici size hem ürün hem de fiyat istikrarı sağlamalı ve kargo süreçlerini titizlikle takip etmeli.

Ne Kadar Kazanırız? :  Ürün başı karlığınız X Ürün… Eticaretin de kendine göre işletme ve reklam giderleri var. Ayrıca artan rekabet ile satış başı katlanmanız gereken maliyet de gittikçe yükseliyor.

Küçük İşletmelere Pazarlama İpuçları
Diğer küçük işletmeler arasından sıyrılmak için en mantıklı hamle pazarlama kampanyalarının başarısının arttırılmasıdır. Hedef kitleye yönelik dizayn edilen pazarlama kampanyaları ile işletmeler yerel ve hatta ulusal bazda başarılarını arttırabilirler, satışlarını çoğaltıp giderek artan bir gelire sahip olabilirler. Pazarlama Satışın En Yakın Arkadaşıdır Küçük işletmeler sosyal medyayı efektif olarak kullanmalıdır, fakat hangi sosyal medya platformlarında faaliyet gösterileceği dikkatle belirlenmelidir. Son yıllarda LinkedIn küçük işletme sahiplerinin hem kendi hem de firmalarının bilinirliklerinin arttırılması adına büyük bir fırsat barındırır. Pazarlama çalışmaları ile yeni müşteri kazanımı hedeflenebilir, yine de mevcut müşteriler unutulmamalıdır. Pazarlama sürecinde küçük işletmeler referanslarının gücünden yararlanabilirler. Doğru kaynaklardan istenen referanslar sayesinde satış potansiyeli arttırılabilir. Pazarlama kampanyaları...
Franchise Nedir?
Franchise bir hizmetin ya da markanın, isim hakkının kullanılması için yapılan anlaşma kapsamında markasının iş yapma prensiplerinden tedarikçilerine kadar tüm iş modelini belli bir bedel karşılığı kullandırmasına dayanıyor. Temelde bir ürünün ya da hizmetin dağıtılması yöntemlerinden biri olan franchise sisteminde iki unsur yer alıyor. Ürün ya da hizmetin dağıtımını bağımsız bir iş ve işletme olarak gerçekleştiren bunun karşılığında ise franchise verene belirlenmiş bir bedel ödemesi yapan tarafa Franchisee; ürünün ya da hizmetin dağıtım, işletme ya da satış hakkını belirlenmiş bir ücret ödemesi karşılığı franchise alana veren tarafa ise Franchisor, iki taraf arasında yapılan anlaşmaya ise Franchising Sözleşmesi (Franchise Sözleşmesi) ismi veriliyor. Franchise sisteminin ülkemizde hızla yaygınlaşması sonucu “franchise nedir ekşi”, “franchise noktası ne demek”, “franchise okul ne demek”, “franchise ne demek nba”, “franchising...
Yapılabilecek İşler: Yapıldığında Kar Bırakan İşler
Ekonomik gelişmeler ve insanların ihtiyaçlarının farklılaşması sonucu her gün farklı iş fikirleri ortaya çıkıyor. Bunların bir kısmı çok düşük sermaye ile başlanılmasına rağmen çok yüksek karlılık oranlarına sahip olabiliyor. Özellikle piyasada henüz doygunluğa ulaşmamış ancak geleceği parlak sektörler yatırımcılarının yüzünü güldürüyor. Son yıllarda popüler olan pek çok iş fikri ise artık yerini yeni parlak ve yaratıcı fikirlere bırakıyor. 2019 yılında internet üzerinden yapılabilecek pek çok iş fikri bulunmasının yanı sıra bayilik almak da her zaman için ticari hayata atılmak isteyen ister küçük ister büyük sermayeye sahip girişimcilerin alternatifleri arasında yer alıyor. İnternet üzerinde satış yapmaktan organik tarım üreticiliğine evde yapılabilecek işlerden yeni fikirlere kadar içinde pek çok farklı fikri barındıran iş fikirleri arasında karar vermeden önce sektörle ilgili olarak mutlaka...
Sap Programı Nedir?
SAP gerçek zamanlı veri işleme için standart çözümlerin geliştirilmesi üzerine çalışmakta olup şirketin adını taşıyan SAP ERP yazılımı (Kurumsal Kaynak Planlama) ile işletmelerin çalışma şeklini değiştirmesi ile tanınıyor. İşletmelerin tedarik, üretim, satış, finans, hizmet ve insan kaynakları alanlarındaki operasyonlarını yönetmesi için hazırlanan SAP ERP yazılımının yanı sıra küçük işletmelerin satış, pazarlama, müşteri hizmetleri ve envanter yönetimi uygulamalarına yardımcı olmak için tasarlanan SAP yazılımları da bulunuyor.  SAP bir ERP yazılımı olsa da, her ERP yazılımı SAP değildir! SAP Programı işletmelerde yer alan herhangi bir birimin ya da bir sürecin akışının bilgisayar ortamına entegre edilmiş şekli olarak da tanımlanabiliyor. İşletmelerin bütçelerinin ve stratejik planlamalarının uygulanması, işletmelerin performansının yükseltilmesi ve kısa sürede etkin şekilde doğru kararlar alınarak hedeflere ulaşılması konusunda işletmelere...
Yapılacak İşler: Hangi İşlere Yatırım Yapılabilir?
Kendi işinizin patronu olmak istiyorsunuz ama ne iş yapacağınızı bilmiyorsunuz değil mi? Merak etmeyin bu durumda olan yalnızca siz değilsiniz. Veya kafanızda pek çok yaratıcı fikir var ama sermayenizin yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz? Şunu unutmayın ki karlı ve yaratıcı iş fikirleri her zaman yüksek sermayeler gerektirmiyor. Küçük sermaye ile yatırım yapmak isteyen kişiler için de parlak iş fikirleri ve sektörde marka bilinirliği yüksek olan firmalar tarafından sunulan bayilik fırsatları bulunuyor. Bu noktada kendiniz için ve faaliyette gösterecek olduğunuz lokasyona en uygun olan iş fırsatını bulmanız ve bu iş için yatırım yapmanız önem taşıyor. Yatırım kararı vermek isteyen kişiler tarafından en çok “az sermaye ile yapılacak işler 2018”, “küçük sermayeyle ne iş yapılır”, “ilginc isler yapılabilecek işler”, “mobil yapılacak işler”, “az sermayeli işler 2018”, “en karlı...
Şahıs Şirketi Kurmak
Şahıs şirketi ismi itibari ile yalnızca tek kişinin kurabileceği algısını oluşturmakla birlikte birden fazla kişinin katılımı ile de şahıs şirketi kurulabiliyor. Bu yazımızda biz de en çok merak edilenler arasında yer alan şahıs şirketi nasıl kurulur, şahıs şirketi kurmak için gerekli evraklar nelerdir gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışıyoruz. Ayrıca “şahıs şirketi kurmak 2018”, “şahıs şirketi isimleri”, “şahıs şirketi kurma maliyeti 2018”, “şahıs şirketi kurmak için gerekli evraklar 2018”, “şahıs şirketi kurmak 2019”, “şahıs şirketi kurma maliyeti 2019”, “şahıs şirketi nasıl kurulur 2018”, “şahıs şirketi kurmak 2018”, “şahıs şirketi kurmak için gerekli evraklar 2018”, “şahıs şirketi kurmak 2019”, “şahıs şirketi kurmak home ofis”, “e ticaret için şahıs şirketi kurmak”, “şahıs şirketi kurma maliyeti 2018”, “şahıs...
Kozmetik Firmaları
Kozmetik sektörünün hem dünya hem de Türkiye genelinde en hızlı büyüme gösteren ve en büyük müşteri potansiyeline sahip sektörlerinden biri olduğu biliniyor. Güzel görünmek isteyenlerin yanı sıra kişisel bakımına özen gösteren tüketicilere de hitap ediyor olması kozmetik sektöründeki hızlı büyümenin nedenleri arasında yer alıyor. Ayrıca artık kadınlar kadar erkeklerin de bu sektörün ürünlerine ve hizmetlerine ilgi gösteriyor olması pek çok markanın yatırımlarını artırması sonucunu doğuruyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kozmetik sektöründe faaliyet gösteren çok köklü markalar bulunmasının yanı sıra pazara her geçen gün yeni oyuncular da dâhil oluyor. Perakende kozmetik firmaları ve toptan kozmetik firmaları kadar hayatımızın her alanında organik ürünlere yöneldiğimiz şu dönemde bitkisel kozmetik firmaları da hem tüketiciler hem de...
Girişimcilik Fikirleri
Sahip olduğu genç nüfus ve insanların kendi işine sahip olma konusundaki istekliliği nedeni ile Türkiye’nin girişimciliğe en uygun ülkelerin başında geldiğini kabul etmek gerekiyor. Ancak sadece iyi bir fikre sahip olmanın yetmediği beraberinde sermaye, doğru zamanlama gibi pek çok faktörün yanı sıra az da olsa şansa da ihtiyaç duyulduğu için ne yazık ki sahibinde heyecan uyandıran her fikir başarıya ulaşamıyor. İş hayatında bağımsızlığını ilan edip kendi kanatları ile uçmak isteyen girişimciler önce kendi markalarını yaratmak ile bayilik almak arasında karar vermek durumunda kalıyorlar. Bayilik alınmak istenilen sektöre ve seçilen markaya göre çok geniş bir sermaye aralığında yatırım yapabilme imkânı sunuyor.  Elinde az sermayesi olan ve risk oranını azaltıp kısa sürede karlı bir iş sahibi olmak isteyen girişimciler sayesinde çiğköfte markalarının franchise sektörünün parlayan yıldızı haline geldiği biliniyor. Bununla birlikte marka...
Hindi Yetiştiriciliği
Hindi aslen Orta Amerika kökenli olup evcil hayvan olarak beslenmesinin yanı sıra eti için de yetiştirilebiliyor. Son dönemin karlı ve ilginç iş fikirlerinden biri olan hindi yetiştiriciliği yapan girişimciler farklı hindi çeşitlerini ve farklı yetiştirme yöntemlerini tercih edebiliyor. Kümes hayvanları içerisinde yetiştiriciliğinin en karlı olduğu kabul edilen hindi yetiştiriciliği bu nedenle girişimciler tarafından gittikçe daha çok ilgi görüyor. Tarım Bakanlığı tarafından hindi yetiştiriciliği teşvik olanakları sunulması da Anadolu’da hindi yetiştiriciliğinde görülen artışın nedenleri arasında yer alıyor. Bununla birlikte hindi yetiştiriciliği maliyetinin tavuk ve diğer kümes hayvanları için kurulan çiftliklere oranla daha yüksek olduğu da biliniyor. Hindi Yetiştiriciliği Karlı Mıdır? Hindi eti kolesterol bakımından daha sağlıklı olduğu için daha fazla kişi tarafından tüketiliyor ve bu durum piyasada hindi eti satışlarında büyük bir...
20 Bin TL Sermaye İle İş Kurmak İçin Bayilik Teklifleri
Kendi işinizi kuracaksınız ve sadece 20.000 TL sermayeniz var diye üzülüyor musunuz? Hiç gerek yok! Öncelikle şunu unutmayın seçeceğiniz sektöre göre 20.000 TL gayet yeterli bir sermaye olabilir. Bu noktada elinizdeki sermayeyi en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz, karlılığı yüksek bir iş sahibi olmanızı sağlayacak sektörü seçmeniz ve işletmeniz için en doğru yer seçimini yapmanız önem kazanıyor. Bu konuda fikir vermek adına bu yazımızda “20.000 TL sermaye ile hangi sektörlerde iş kurulabilir”, “20.000 TL sermaye ile bayilik veren firmalar hangileridir” gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışıyoruz. BELLA GLORIA TAKI Bayilik Şartları Bella Gloria Takı bayilik almak isteyen girişimcilerin başlangıç yatırımı olarak 3.000 – 4.000USD civarında bir bütçeye sahip olması gerekiyor. Marka bayilik almak isteyen girişimcilerine Bella Gloria Corner (Yetkili Satıcı), Bella Gloria Avm Stand (Franchise) ve Bella Gloria Mağazacılık Sistemi...
İş Kurmak İsteyenler İçin Az Sermayeli Bayilik Fikirleri
Üstelik az bir sermayeye sahipseniz bu durum daha da içinden çıkılamaz bir hale gelebiliyor. Biz de bu konuda fikir sıkıntısı çeken yatırımcı adaylarına yardımcı olmak adına hazırladığımız yazımızda “İş kurmak isteyenler için az sermayeli bayilik fikirleri nelerdir”, “Az sermaye ile hangi bayilikler alınabilir” gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız. HARPUT DİBEK KAHVESİ Türkiye’nin pek çok ilinde bayileri ve satış noktaları bulunan Harput Dibek Kahvesi 2019 yılında 60 yeni franchise vermeyi planlıyor. Ortalama kar oranı %75 olan marka bayilerinden kardan pay almıyor. Bayilik alan girişimcilerine pazarlama, personel ve proje eğitimi konularında destekler sağlayan Harput Dibek Kahvesi bayilik almak için gereken yatırım bedeli 9.000 TL’ den başlıyor. Bayilik İlanına Göz Atın:https://bayiliklistesi.com/cafe-bayilikleri BE STYLE Kozmetik sektöründe faaliyet gösteren Be Style ürünlerinde güvenli parfüm difüzyon teknolojisini...
Damacana Su Sektöründe Bayilik Veren Firmalar
İnsanların en temel ihtiyacı olan su ne yazık ki hava kirliliği, çevre kirliliği ve kanalizasyonlar gibi faktörlerden dolayı eski temizliğini ve doğallığını koruyamıyor.  Bu durumda da insanlar çeşme suyu yerine arıtma suları ya da firmaların kendilerine sundukları hazır suları tercih ediyorlar. Ülkemizde damacana su sektöründe bedelsiz bayilik veren markalar da bulunmakla birlikte sektörde marka bilinirliği yüksek olan markaların bayilik bedelleri ve koşulları değişiklik gösterebiliyor. Biz de bu yazımızda “Damacana su sektöründe bayilik veren firmalar hangileri?”, “Damacana su sektörü bayilik almak karlı mıdır?”, “Damacana su sektörü bayilik şartları nelerdir?” gibi soruların yanıtlarını size vermeye çalışıyoruz. TAŞKESTİ Su Bayilik Taşkesti Su bayilerinin kurulum gideri yatırımcıya ait oluyor. Ayrıca işletmenin açılabilmesi için yerel yönetimlerden ve belediyelerden alınması gereken izinlerin ve belgelerin tamamlanması...
Mobilya Sektöründe Bayilik Veren Firmalar
Farklı zevklere ve bütçelere hitap eden çeşitler barındırması mobilya sektöründe bulunan markaların karlılığını artırıyor. Bu sektörde yer almak isteyen yatırımcılar da diğer sektörlerde olduğu gibi kendi markalarını yaratmanın yanı sıra bazı markaların bayiliğini almayı tercih edebiliyor. Bu yazımızı okuyarak siz de “Mobilya sektöründe bayilik veren firmalar nelerdir“, “Mobilya sektöründe bayilik almak için ne kadar yatırım sermayesi gereklidir”, “Mobilya sektöründe karlılık oranı nedir” gibi sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz. VANESSA Mobilya Bayilik Vanessa Mobilya bayilik almak isteyen yatırımcılar 300.000 – 450.000 TL arası yatırım sermayesine ihtiyaç duyuyor. Yaklaşık bir yıl içerisinde yatırımlarını geri kazanma olanağı bulunan bayilerin en az 400 metrekare, optimum 800 metrekare, en fazla 1200 metrekare büyüklüğünde ve uygun lokasyonda konumlandırılmış bir mağaza temin etmeleri gerekiyor. Seçilen...
Kuru Temizleme Sektöründe Bayilik Veren Firmalar
Genelde kent merkezlerinde yaygın olan kuru temizleme işletmeleri aynı zamanda otellerin ve pansiyonların yoğun olduğu bölgelerde de önemli bir gelir kaynağı haline gelebiliyor. Ayrıca üniversite kampüslerine yakın olan alanlarda da kuru temizleme işletmeleri yoğun ilgi görüyor. Bu yazımızı okuyarak siz de “Kuru temizleme bayiliği almanın maliyeti nedir”, “Kuru temizleme bayiliği veren markalar nelerdir” sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz. ECO DRY Bayilik Geniş bir kuru temizleme ağına sahip olmayı hedefleyen marka bu amacına ulaşabilmek için bayilikler veriyor. Eco Dry işletmelerinin makinelerin yerleştirilebilmesi için en az 60 – 70 metrekare alana sahip olması gerekiyor. Eco Dry mağazaların cephesinin en az 4 metre olmasını da koşulları arasında bulunduruyor. İlk yıl franchising bedeli almayan markanın bayiliğini alabilmek için yaklaşık 60.000 EUR yatırım sermayesi gerekiyor. Türkiye’nin her ili için bayilik başvuruları alan marka bayilerine ürün, personel...
Otomobil Koruma Sektöründe Bayilik Veren Firmalar
İşe başlama maliyetinin göreceli olarak düşük olmasının yanı sıra karlılığın yüksek ve potansiyel müşteri kitlesinin büyük olması da bu sektörü yatırımcılar için cazip hale getiriyor. Bu sektörde yer alan markalar minimum yatırım ile maksimum kazanç olanağı sağlayarak bayilik alan girişimcileri aracılığı ile hizmet verdikleri müşteri kitlesini sürekli olarak genişletebiliyorlar. Bu yazımızda size sektörde bayilik veren bazı markalar ile ilgili bilgileri sunuyoruz. Böylece sektörün avantaj ve dezavantajlarını değerlendirip, ne kadar yatırım maliyeti gerektirdiği gibi bilgilere sahip olabilir ve doğru bir değerlendirme ile kararınızı verebilirsiniz. ZIEBART Otomobil koruma sektöründe yarım asırlık deneyimi bulunan Ziebart orta ve üst gelir düzeyindeki otomobil sahiplerine hizmet vermeyi hedefliyor. Ziebart bayilik almak isteyen girişimcilerine Büyük ve Küçük ölçekli istasyon bayilikleri veriyor. Eğer yatırım yapılmak...