Kış Aylarında Yapılabilecek Küçük Sermayeli İşler

Son Güncellenme: Thu Jan 1970 02:00

Kış aylarını kazançlı bir şekilde geçirmek için iş kurmak isteyenlere özel hazırladığımız bu yazımızda kış aylarında yapılabilecek küçük sermayeli işler örneklerini bulabilirsiniz.

Kış Aylarında Yapılabilecek Küçük Sermayeli İşler
Metehan Avcı user

Kış ayları geldi çattı, birçok iş fırsatı geçerliliğini belirli bir süreliğine yitirirken kış aylarında yapılabilecek küçük sermayeli işlerin devri başladı. Soğuk havaları lehine çevirmek ve kazanç elde etmek isteyenlere özel bu yazımızda kış aylarında az sermaye ile yapılabilecek iş fikirlerini bir araya getirdik. Keyifli okumalar…

Kış Turizmi Kapsamında Turlar Düzenleyebilirsiniz

Ülkemiz dört mevsim turizm yapılması için oldukça elverişli bir lokasyonda yer alıyor. Yaz tatilleri kadar olmasa da kış aylarında da turizm faaliyetlerine ilgi artıyor. Doğal olarak bu alan yeni fikirlere de oldukça açık hale geliyor.

Kış turizmi kapsamında turlar düzenlemek için sermayeden ziyade bağlantı gereklidir. Hedef kitlenin ziyaret edeceği lokasyonların belirlenmesi, belirlenen lokasyonlar için ulaşım alternatiflerinin değerlendirilmesi, konaklama olacaksa uygun fiyat veren tesislerle anlaşılması ve son olarak düzenlenen turların hedef kitleye duyurulması ile iş fikri hayata geçirilebilir. Oldukça yüksek kâr bırakan kış turları sizin de bu kışı kazançlı bir şekilde kapatmanızı sağlayabilir. Tur düzenlediğiniz bölgelerdeki yerel işletmelerle anlaşmanız halinde ise kazancınız tatmin edici düzeye yükselebilir.

Kış Aylarında Evden Para Kazanma Yollarını Deneyebilirsiniz

Hava zaten kötü, dışarı çıksanız türlü dertlerle karşılaşabilirsiniz. Ama evinizin konforunda para kazanmanın yollarını bulursanız o zaman keyfinize konfor katabilirsiniz. Evde para kazanma yolları ile internetten para kazanma yolları kesişirse karlılığınız da şüphesiz artacaktır. Bu kapsamda az zamanda çok gelir elde etmenizi sağlayan, birim fiyatı yüksek iş fikirlerini önceliklendirebilirsiniz. Evden sosyal medya danışmanlığı yapabilir, grafikerlik marifetlerinizi konuşturabilir, yabancı dil biliyorsanız çeviri yapabilir, dijital platformlarda paylaşılacak videoları hazırlayabilir veya makale yazarlığı yapabilirsiniz. Tüm bu iş fikirleri için ekstra para ya da sermaye ayırmanıza da gerek olmaz, internet bağlantınız varsa ve bir bilgisayara sahipseniz para kazanmanın keyifli yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Evden yapılabilecek iş fikirleri az önce saydıklarımızla da sınırlı değildir. Kış aylarında çok satılan kazak modellerini çıkarıp örgü yapabilir, birbirinden renkli atkılar örebilir, son moda hırkaları üreterek internet üzerinden ya da anlaşma yaptığınız butikler aracılığı ile satabilirsiniz. Örgü örmek sürdürülebilir bir iş fikri gibi gelmese de her mevsim el yapımı giysiler giymeyi tercih eden büyük bir kitlenin varlığını görmezden gelmemelisiniz. Örgüye karşı bir yeteneğiniz ya da örgü yapmaya bir isteğiniz yoksa alternatif olarak evlere iş veren fabrikalar ile görüşebilir paketleme işi, mandal işi, davetiye katlama işi, boncuk dizme işi gibi iş fikirlerini değerlendirebilirsiniz.

Kış Aylarında Çorap Satışı Yapabilirsiniz

Az sermaye ile kış aylarında yapılabilecek iş fikirleri arasında çorap satışı da geliyor. Kar çorapları ve termal çoraplar başta olmak üzere birbirinden renkli çorapların her yaş grubundan alıcısı bulunuyor. Çorap satışı yapmak için farklı yolları deneyebilirsiniz; kendi internet sitenizi kurabilir, sosyal medyada tanıtım yaparak sattığınız ürünlerle ilgili farkındalığı arttırabilirsiniz. Bu aşamada sunduğunuz ürünlerin standart dışı olması gerektiğini ifade etmek istiyoruz. Piyasada kolaylıkla bulunabilecek ürünlerle beklentilerinizi karşılayacak ölçüde kazanç elde etmeniz oldukça zor olacaktır.

Kış Aylarında Baca Temizleme Hizmeti Verebilirsiniz

Kış aylarında para kazanmanın en garantili yollarından biri de baca temizliği işi yapmaktır. Bu işin çok konforlu ya da zahmetsiz olduğunu söyleyemesek de temel birkaç araç gereç yardımıyla yapılabilecek kârlı bir iş fikri alternatifi olduğunu ifade edebiliriz. Baca temizliği yaptırmak isteyen kitlenin çokluğu, baca temizliğinin güvenlik için bir gereksinim olması gibi unsurlar kış aylarını bol iş yaparak geçirmenizi garantileyecektir.

Kış Aylarında Kombi Bakımı ve Tamiri Yapabilirsiniz

Yaz kış kullanılsa da kombilerin bakım ve tamir işlemleri özellikle kış aylarında yoğunlaşıyor. Kombilerin bakımı yapılmadığında yakıt tüketimi fazlalaşıyor, faturalar yükseliyor, kombiler bozuluyor ve daha da önemlisi kombi kullanıcılarının güvenlikleri risk altına giriyor. Daha önce bu konuda deneyiminiz varsa ve yeni teknolojilere sahip kombi modelleri özelinde teknik bilgiye sahipseniz siz de kombi bakımı ve tamiri hizmetleri vererek kış aylarında kazancınızı yükseltebilirsiniz.

Kar Küreme İşi Yapmak

Türkiye’nin tüm bölgelerinde olmasa da kış aylarında yoğun kar yağışı nedeniyle kar küreme işi yapanlara yüksek ölçüde talep iletiliyor. Sermaye azlığı nedeniyle fiziksel kuvvet kullanmak zorunda kalarak kar küreme işi yapmak da kış aylarına özel iş fikirleri arasında gösterilebiliyor. Kar küreme işi yapmak isteyenlerin lokasyon seçimine oldukça dikkat etmesi gerekiyor. Dar gelirli ailelerin yaşamadığı semtlerde kar küreme işi yapıldığına dair broşürlerin dağıtılması ile hedef kitleye erişmek kolaylaşıyor.

Kar Zinciri Satmak

Kış aylarına özel bu iş fikri sayesinde siz de beklentilerinizi karşılayacak düzeyde para kazanabilirsiniz. Hali hazırda bir işletmeniz yoksa pazaryeri sitelerinden ürünlerinizi satabilirsiniz. Üstelik bu iş fikrini hayata geçirmek için illa ki kâr yağışının yoğun olduğu lokasyonlarda faaliyet göstermeniz de gerekmez, internetin sunduğu kolaylıkla ürünlerinizi satın alan kişilere gönderebilirsiniz.

Kış Aylarında Al Sat Yapmak

Al sat yapmak az sermaye ile de yüksek sermaye ile de yapılabilecek kârlı iş fikirleri arasında yer alır. Piyasa satış fiyatından ucuza satın alabileceğiniz herhangi bir ürün grubu özelinde al sat yapmayı deneyebilirsiniz. Hem yüz yüze kanallardan hem de internet üzerinden bu iş fikrini hayata geçirebileceğiniz için oldukça esnek bir çalışma düzenine de sahip olabilirsiniz.

Kestane Satışı Yapabilirsiniz

Kış aylarının vazgeçilmesi kestaneler size ek kazanç getirebilir. Kestane satışını hem seyyar olarak yapabilirsiniz hem de mevcutta bir büfe işletmeniz bulunuyorsa hedef kitlenize ek olarak kestane de satabilirsiniz. Mis gibi kokusuyla piştiği bölgeyi etkisi altına alan kestaneler emin olun müşterileri kapınıza getirecektir. Zahmeti de az olan bu iş fikrini siz de planlamanıza dahil edebilirsiniz. Kestane satışının yanı sıra büfenizi salep ve boza satışı ile de kış ruhunu yaşatmak isteyenlerin uğrak noktası haline getirebilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler

Sponsorlu Bayilikler