Çiğ Köfte Bayilikleri Alarak Yatırımınızı Karlı Hale Getirin

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 12:12

Fast food sektöründe yerel lezzetlerin önde gelen ismi olan çiğ köftenin bu popülaritesi bayilik sayılarının da hızla artmasını sağladı.

Çiğ Köfte Bayilikleri Alarak Yatırımınızı Karlı Hale Getirin
Fatih Bozoğlu user

Ülkemizin önemli ve geleneksel lezzetleri arasında yer alan çiğ köfte özellikle son yıllarda açılan bayilikler ile beraber çok popüler hale geldi. Geleneksel olarak köfte şeklinde marul ile birlikte tüketilen çiğ köftenin son yıllarda lavaşa sarılarak satılması daha da popüler hale gelmesini sağladı. Fast food sektöründe yerel lezzetlerin önde gelen ismi olan çiğ köftenin bu popülaritesi bayilik sayılarının da hızla artmasını sağladı. Çiğ köfte etle yapılmasına rağmen Sağlık Bakanlığı tarafından satışı yasaktır bu nedenle satışı yapılan çiğ köftelerin hepsi etsizdir. Bulgurdan yapılan çiğ köftenin içerisinde çeşitli baharatlar ve yeşillikler yer almaktadır.

Çiğ Köfte Bayilik Kazançları

Çiğ köfte bayiliği almak isteyen herkesin aklına gelen ilk sorulardan birisi ne kadar kazandırdığıdır. Kazanç, bütçe, lokasyon ve diğer tercihlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak sevilen bir lezzet olması ve Türk damak zevkine uygun olması nedeniyle kazanç konusunda avantaj sunmaktadır. Standart bir çiğ köfte bayisinin minimum kar oranı yaklaşık %130 civarındadır. Pazarlaması ve satış stratejileri güçlü olan bayiler yaklaşık 5 ay içerisinde önemli gelirler elde edebilmektedir ve yatırımın geri dönüşünü sağlamaktadır. Ancak kötü lokasyon tercihi ve pazarlama stratejileri geri dönüş sürecinin daha da uzamasına neden olacaktır. Özellikle gençler yoğun bir şekilde bulunduğu üniversite ve okul çevreleri çiğ köfte bayilikleri için ideal yer seçenekleridir.

Çiğ Köfte Bayilik Almanın Avantajları

Çiğ köfte bayiliği almanın birçok avantajı bulunmaktadır. İlk olarak bayilik almak daha düşük bir yatırım maliyeti anlamına gelmektedir. Markalar ürünleri kendisi ürettiği için bayiler fiyatı ilk elden ve ilk fiyattan almaktadır. Aracıların olmaması ile ek ücret ödeme durumu ortadan kalkmaktadır. Ürünün tek bir merkezden gelmesi stok probleminin yaşanmamasını sağlamaktadır. Çünkü markalar bayi sayısına ve satış hacmine göre üretim yapılmaktadır. Markalar genel olarak lokasyon seçiminide, pazarlama ve reklam desteğinde ve bayinin dekorasyonunda ve faaliyete geçmesine yardımcı olmaktadır. Bu da yatırım maliyetlerinin önemli ölçüde düşmesini sağlamaktadır. Bayiliğin sunduğu diğer bir avantaj ise kalite standartıdır. Firmaların uymaları şart koşulan prosedürler son derece açıktır ve bu nedenle ürün hep aynı kalitede üretilmektedir.

Diğer Avantajlar

Bayiliğin bir diğer avantajı ise marka tarafından prim ve en iyi şube uygulamalarıdır. Markalar kendileri tarafından belirlenen dönemlerde beklentinin üstüne satış yapan firmalara prim desteği sağlamaktadır. Ayrıca başarılı performans gösteren şubelerde çeşitli ek avantajlardan yararlanmaktadır. Marka tanınırlığı yüksek olan isimlerin uyguladıkları ürün tanıtımları ve reklamlar bayilerin pazarlama giderlerinin daha düşük olmasını sağlamaktadır. Bayilik veren markaların bir kısmı bayilerden yıllık reklam ücreti alırken bazıları böyle bir ücret talep etmemektedir. Siz de bayiliğinizi almadan önce iyi bir araştırma yaparak kendinize ve bütçenize en uygun marka seçimini yaparak çiğ köfte bayiliklerinin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler