Su Bayilikleri İle İnsanların Temel İhtiyacını Karşılayın

Son Güncellenme: Sat Mar 2024 04:32

Su bayiliği almayı düşünen kişilerin, diğer tüm iş fikirlerinde olduğu gibi bu kararlarını sağlam temellere dayandırmaları gerekiyor.

Su Bayilikleri İle İnsanların Temel İhtiyacını Karşılayın
Fatih Bozoğlu user

Göreceli olarak az bir birikime sahip olan girişimcilerin ilk tercihleri arasında yer alan su bayilikleri sunduğu avantajlarla neden bu denli tercih edildiğini ortaya koyuyor. Su ihtiyacının elzemliği düşünüldüğünde su bayilikleri hızlı ve kaliteli hizmet anlayışı benimseyen girişimcilere yüksek kazançlar sunuyor. Su bayiliği veren firmalar tarafından öne sürülen bayilik şartları değerlendirilerek verilen ticari kararlar; prestijli, yüksek kazançlı ve aynı zamanda dinamik bir ticari hayata başlamak için yeterli oluyor. 

Su bayiliği almayı düşünen kişilerin, diğer tüm iş fikirlerinde olduğu gibi bu kararlarını sağlam temellere dayandırmaları gerekiyor. Su bayilikleri alarak kazanacakları avantajların ışığında bayilik veren firmalar ile yapılan görüşmeler, girişimcilerin beklentilerinin karşılanmasının ön koşulu olarak ön plana çıkıyor. 

Siz de su bayilikleri alarak kazançlı bir iş anlaşması yapmak istiyorsanız bu yazımızda sunacağımız bilgileri aklınızda bulundurabilirsiniz. Su bayiliklerinin avantajları ve su bayilikleri yatırım maliyetleri özelindeki bu yazımızı okuyarak karar verme aşamasından önce fikirlerinizi yeniden gözden geçirebilirsiniz.

Su Bayiliklerinin Avantajları

Eskiden musluklarda akan sular içilebilirken günümüzde maalesef bu lüks ortadan kalkmıştır. Hava kirliliği, sanayileşme ve şebeke sularının güvenilirliğini kaybetmesi gibi unsurlar doğal sulara duyulan ihtiyacı arttırmıştır. Musluk sularının kalitesinin azalması ve insanların içtikleri suların niteliklerine dikkat etmeye başlaması doğal kaynak sularının satışını hızlandırmıştır. Dünyadaki bu değişim su bayiliklerini hiç olmadığı kadar avantajlı bir noktaya taşımıştır. 

Su bayiliklerinin diğer bir avantajı da su ihtiyacının sürekli olmasıdır. Su; farklı ürün ya da hizmetler gibi bir kere ya da periyodik aralıklarla ihtiyaç duyulan bir kazanç kaynağı değildir. İşletmenin önünden geçen, işletmenin telefon numarasını gören herkes potansiyel müşteri konumundadır. Su bayiliği konsepti konusunda karar veren girişimciler, satacakları ürünleri de hedef kitlelerinin ihtiyaçlarına uygun olarak belirleyerek satışlarını çoğaltabilirler. 

Su bayiliklerinin avantajları su ihtiyacının sürekliliği ya da su kalitesi ile ilgili yükselen farkındalık gibi unsurlara indirgenmemelidir. Su bayilikleri açan girişimciler yola çıkacakları markayı, bayilik veren firmalar tarafından sunulan destekleri, marka bilinirliğini, ürün kalitesini ve lokasyon seçimini incelikle düşündüklerinde yatırımlarını çok kısa sürede amorti edebilirler. Elde ettikleri kazanımları çoğaltmak adına güler yüzlü personellerle çalışırlarsa; bir de kaliteli hizmet anlayışıyla hızlı teslimat yaparlarsa kısa sürede faaliyet gösterdikleri bölgede lider konumuna ulaşabilirler. 

Su Bayilikleri Yatırım Maliyetleri

Su bayilikleri yatırım maliyetleri göreceli olarak diğer iş fikirlerine oranla düşük seviyelerde seyreder. Ancak su bayilikleri yatırım maliyetlerinin bayilik veren firmalar özelinde değişebileceğinin unutulmaması gerekir. Her marka kendi kurumsal kültürü ve büyüme hedefleri doğrultusunda farklı bayilik şartları öne sürebilmektedir. 

Su bayilikleri yatırım maliyetleri işletmenin açılacağı lokasyona, satılacak ürün çeşitliliğine, bayilik veren markanın marka bilinirliğine, ücret politikasına, teminat isteyip istemeyeceğine, çalıştırılması gereken personel sayısına veya araçla su teslimatı yapılıp yapılmayacağına göre değişiklik gösterebilir. 

Su bayilikleri açmak isteyen yatırımcılara gereken yatırım maliyetlerinin 30 bil ila 100 bin TL arasında olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Fiyat üzerinde değişiklik yaratacak unsurların bayilik sözleşmesi imzalanmadan önce belirlenmesi girişimcilerin daha doğru karar vermesinin önündeki engelleri kaldıracaktır. 

Su bayilikleri açmayı düşünenlerin kısa sürede yatırımlarının geri dönüşünü alabileceklerini unutmamaları ve bayilik seçimlerini analizlere dayandırarak yapmaları gerekir. İşletmenin açılacağı konum ve bölgede yaşayan hedef kitlenin tüketim alışkanlıkları da mutlaka irdelenmeli; lokasyondaki rakip firmaların potansiyelleri de eş zamanlı olarak değerlendirilmelidir. 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler