Dijital Dönüşüm, Evden Çalışma ve Idenfit İşgücü Yönetimi

Son Güncellenme: Sun Jun 2024 05:17

Idenfit performansmodülü, çalışanlarınızın gerçek performanslarını hesaplayarak çalışanlarınız arasında adil bir süreç yönetmenize yardımcı olur.

Dijital Dönüşüm, Evden Çalışma ve Idenfit İşgücü Yönetimi
Enes Öksüz admin

Son aylarda, korona virüsle (covid 19) gözümüzü açıyor yine onunla ilgili düşüncelerle kaygı içinde günümüzü bitiriyoruz. Ülkeler sınırlarını kapatıyor, işletmeler faaliyetlerini durduruyor, insanlar sosyal mesafelerini koruma adına evlere kapanıyor ve çalışanlar ise işlerini evden yürütmeye çalışıyorlar. Birbirimize fiziksel olarak yakın olmasak da sosyal ve profesyonel olarak normal yaşantımızdan sapmamak adına birbirimizle dijital kanallar vasıtasıyla iletişim kuruyoruz. Bu gibi kriz zamanlarında, sosyal kaygının yanında işletmelerimizin geleceğini de düşündüğümüzde İdenfit gibi yönetilebilir dijital teknolojiler sağlayan platformlar işletmeler için her zamankinden daha önemli hale geliyor. 

Bu salgının bir sonucu olarak, normal şartlarda dijitale uzak duran işletmeler bile artık dijital dönüşüme ayak uydurmak zorunda kalıyorlar. Değişime direnen ya da tam tersi hemen uyum sağlayan sektörlerdeki tüm işletmeler; video konferans, belge paylaşımı, bulut çözümleri, bilgi güvenliği, personel takip sistemleri gibi iş akışının bir parçası olan işlemlerini sürdürmek için dijital teknolojilere ihtiyaç duyuyorlar.

Evden çalışma süresi boyunca ik alanında dijital dönüşüm sağlayan ve yenilikçi işgücü yönetim platformu olan İdenfit kurulum gerektirmeyen mimarisi ve bulut tabanlı altyapısı sayesinde yaşadığımız zor zamanlarda firmaların yanında yer alıyor. Teknik ve bütçesel anlamda yüksek yatırımlar gerektiren sistemler yerine, bulut tabanlı yazılım sistemiyle düşük bütçeli işletmelerin de bu gibi teknolojilere sahip olmasına imkân tanıyor. 
İdenfit evden çalıştığımız şu dönemlerde yenilikçi yönetim modülleriyle ön plana çıkıyor:

IdenfitPerformans Yönetimi Modülü

Idenfit performans modülünde; çalışanların performans değerlendirmeleri gerçek verileri yansıtır. Performans şablon seçimiyle, hedef ve yetkinlikler bir araya getirilebilir, performans değerlendirilmesi belirli süreleri kapsayarak, hem çalışanın astları, kendisi ve eşiti hem de üstleri tarafından yapılabilir. Performans sonuçlarına göre sistemde ödül, prim, bonus ya da daha iyi beklentilerimiz varsa performans iyileştirme adına, eğitim &formasyon gibi planlamalar yapılabilir.

Idenfit performansmodülü, çalışanlarınızın gerçek performanslarını hesaplayarak çalışanlarınız arasında adil bir süreç yönetmenize yardımcı olur.

Zaman - İzin Yönetimi Modülü

Idenfit zaman – izin modülünde çalışanların işe geliş ve çıkış saat bilgileri mobil, tablet, biyometrik sistemler ve RFID aracılığıyla alınır. Elde edilen veriler platforma otomatik olarak kaydolur ve bulut tabanında dilediğiniz zaman ulaşmanız üzerine yedeklenir. 

Idenfit zaman modülünde işletmeler kendi vardiya, mola ve iş akış süreçlerini yönetebilirler. Yöneticiler, bulundukları zaman ve mekandan sisteme bağlanarak o gün, çalışanlarının iş yerinde olup olmadıklarını gerçek zamanlı olarak kontrol edebilirler. 

Idenfitzaman – izin modülü,  kişileri dijitalleştirirken departmanları gereksiz belge yükünden ve geleneksel evrak takibinden kurtarmayı hedefler.

Anlık Mesajlaşma & Bildirim Modülü

Sağlık tedbirleri dolayısıyla yüz yüze iletişimin yerini dijital haberleşme kanallarının alması, yönetilebilir bulut tabanlı platformlar dâhilinde anlık haberleşmenin önemini de ortaya koymuştur.

Idenfit anlık mesajlaşma modülü ve bildirim özelliğiyle tüm çalışanlara e-mail, sms ve uygulama bildirimlerinin aynı anda ulaşmasını sağlayarak, ofis dışında da çalışanlarla en etkili biçimde ve zaman kaybı yaşamadan iletişim kurulmasını hedeflemektedir.

Evden çalışma teknolojilerinde yükselen trend: Idenfit Mobil Personel Devam Kontrol Sistemi

Korona virüsle tanıştığımızdan bu yana ekstra hijyen, hayatımızdaki en önemli kavramların başında geliyor. Olabildiğince kişisel temizlik kurallarına uyup evde kalmaya gayret ederken, fiziksel hayatımızı da elden geldiğince kısıtlamaya çalışıyoruz. Evden çalışmaya geçen işletmeler olduğu kadar bu dönemde fiziksel olarak iş ortamlarını açık tutmak zorunda olan bazı işletmelerin ise durumu en az hasarla atlatmak adına bir takım önlemler aldığını görüyoruz.

Bu önlemlerden biri işletmelerin personel giriş-çıkışlarını ve takip sistemlerini parmak izi cihazıyla denetlemek yerine kartlı giriş sistemlerine çevirmesidir. Bu uygulama, fiziksel teması en aza indiriyor olsa da kartın evde unutulması ya da kartların çalışanlar arasında karıştırılması gibi süreç içinde sorun yaratacak denetim problemleri ortaya çıkabiliyor. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak adına çoğu işletme personel tanımlama ve takip sistemlerinde, personellerin kendi cep telefonlarından kullanabilecekleri uygulamalar tercih etmeye başladıklarını belirtiyor.

Idenfit bulut tabanlı yazılımıyla, evden çalışma düzenine geçen KOBİ’lere bu tarz fiziksel yatırımlarla uğraşmadan, internet olan her yerden cep telefonlarına indirecekleri bir uygulamayla personellerini mobil üzerinden takip edebilecekleri bir platform sunuyor. Yani kullanıcılar GPs, wifi, beacon, nfc ve Qr doğrulama yöntemlerini kullanarak mobil cihazları ile sistemde tanımlanarak giriş-çıkış işlemlerini yapabiliyorlar. Ayrıca İdenfit, iş yerlerine gitmek zorunda olan sabit çalışanların turnikelerden cep telefonlarını kullanarak temassız geçmesini sağlayan BAB ailesi ile virüse karşı hijyen savaşında işletmelerin yanında yer alıyor.

Idenfit mobil uygulamasıyla yöneticiler çalışanlarının tüm özlük, zimmet, performans, eğitim ve doküman bilgilerine kolayca ulaşıp tüm verileri diledikleri şekilde yönetebiliyorlar. Çalışanlar da mobil uygulama veya panel üzerinden kendi bilgi ve raporlarına ulaşabiliyorlar. 

Mobil uygulamada fotoğraf özelliği sayesinde personel bir bildirim yaparken, uygulama anlık olarak personelin fotoğrafını çekiyor. Dolayısıyla veri de doğrulanıyor. Diğer taraftan lokasyon bilgisiyle de personelin belirttiği yerde işe başlayıp başlamadığı sistem üzerinden kontrol ediliyor. Uygulamada kullanılan biyometrik, IoT, Beacon, Rfid teknolojileri; çalışanların gerçek zamanlı, doğru ve sürdürülebilir takibine olanak sağlıyor.

Daha fazla bilgiye idenfit üzerinden ulaşabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler