Kozmetik Firmaları

Son Güncellenme: Sat Mar 2024 04:07

Bu yazımızda kozmetik sektörüne yatırım yapmak isteyen girişimciler için alternatif olabilecek kozmetik sektörü bayilik fikirlerini sunuyoruz.

Kozmetik Firmaları
Metehan Avcı user

Kozmetik sektörünün hem dünya hem de Türkiye genelinde en hızlı büyüme gösteren ve en büyük müşteri potansiyeline sahip sektörlerinden biri olduğu biliniyor. Güzel görünmek isteyenlerin yanı sıra kişisel bakımına özen gösteren tüketicilere de hitap ediyor olması kozmetik sektöründeki hızlı büyümenin nedenleri arasında yer alıyor. Ayrıca artık kadınlar kadar erkeklerin de bu sektörün ürünlerine ve hizmetlerine ilgi gösteriyor olması pek çok markanın yatırımlarını artırması sonucunu doğuruyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kozmetik sektöründe faaliyet gösteren çok köklü markalar bulunmasının yanı sıra pazara her geçen gün yeni oyuncular da dâhil oluyor. Perakende kozmetik firmaları ve toptan kozmetik firmaları kadar hayatımızın her alanında organik ürünlere yöneldiğimiz şu dönemde bitkisel kozmetik firmaları da hem tüketiciler hem de yatırımcılar tarafından büyük rağbet görüyor. Hem yerel hem global markaların Türkiye’deki potansiyeli değerlendirebilmek adına bayilikler vermesi de kozmetik sektöründe yer almak isteyen girişimciler için karlı yatırım avantajları oluşmasını sağlıyor.

Her sermaye miktarına uygun yatırım imkanları sunması ile dikkat çeken kozmetik sektörüne yeni bir marka yaratarak, köklü firmaların bayiliklerini alarak ya da toptan kozmetik ürünleri satışı yapılarak adım atılabiliyor. Bu sektöre artan ilginin doğal bir sonucu olarak internette de “en iyi kozmetik markaları 2017”, “kozmetik firmaları iş ilanları” ve “kozmetik mağazaları” gibi aramaların arttığı görülüyor.

Dead Sea Kozmetik

2014 yılında başladığı kozmetik sektöründeki faaliyetlerini büyük bir titizlikle sürdüren Dead Sea Kozmetik ürünleri üretimi için Ölü Deniz’deki mineralleri kullanıyor. Türkiye’nin en önde gelen dermo kozmetik markalarından biri olan Dead Sea Kozmetik bayilik almak için gereken güncel bilgiler firma ile iletişime geçilerek edinilebiliyor. Dead Sea Kozmetik bayi adaylarına sunduğu avantajlı yatırım koşullarının yanı sıra sağladığı personel, pazarlama, reklam ve bölge koruması destekleri ile de ön plana çıkıyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Dead Sea Kozmetik Bayilik

L’actone

Parfümden kişisel bakıma, saç bakımından makyaj ürünlerine kadar geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan L’actone tüketicilerine yüksek kaliteli hizmeti en uygun fiyatlara sunmayı hedefliyor. Hem yurt içinde hem yurt dışında faaliyetlerini sürdürmeyi amaçlayan L’actone sektörün en yenilikçi ve vizyon sahibi markalarından biri olma çalışmalarında bayilik alan girişimcileri ile iş birliği içerisinde hareket ediyor. Bayiliklerinin yaya trafiğinin yoğun olduğu caddelerde ve alışveriş merkezlerinde mağaza konsepti ile alışveriş merkezlerinin ortak kullanım alanlarında ise kiosk konsepti ile yer almasını isteyen L’actone ilk yüz bayisinden marka bedeli talep etmiyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:L'actone bayilik

Rever Kozmetik

Sektördeki deneyimini ve tedarik alt yapısının avantajlarını bayileri ile paylaşan Rever Kozmetik sağladığı karlı yatırım olanağı ile daha geniş kitlelere hizmet verebilmeyi hedefliyor. Markadan bayilik almak için gereken yatırım maliyeti 15.000 TL ile 25.000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu tutarın içerisine iş yeri dekorasyonu ve ürünlerin tedarik maliyeti de dâhil bulunuyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Rever Kozmetik Bayilik

Golden Rose

Golden Rose bayilik almak isteyen girişimciler markanın internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak taleplerini iletebiliyor ve Golden Rose bayilik koşulları ile ilgili olarak marka yetkililerinden en güncel bilgileri edinebiliyorlar. Golden Rose bayilik bedelleri yatırımcının seçmiş olduğu bayilik konseptine göre değişiklik gösterebiliyor. Marka bayilik alan girişimcilerden franchise giriş bedelinin yanı sıra banka teminat mektubu da talep edebiliyor. Hem stant hem mağaza bayiliği veren Golden Rose lokasyon seçiminde işlek caddeleri ve alışveriş merkezlerini tercih ediyor. Girişimcilere geniş ürün yelpazesine sahip kurumsal bir markanın çatısı altında faaliyet gösterme olanağı sağlayan Golden Rose yurt içi ve yurt dışı firmalara bayilik veriyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Golden Rose Bayilik

DP Parfüm

Türkiye’nin en önde gelen markalarından biri olan DP Parfüm bayilik verdiği işletmelerin en az 10 metrekare alana sahip olmasını istiyor. 30.000 TL civarında yatırım maliyeti bulunan DP Parfüm yüksek karlılık ve düşük maliyet oranları sayesinde yatırımcıların sıklıkla tercih ettiği markalar arasında yer alıyor. DP Parfüm bayilik alacak girişimcilerin işletmelerini açacakları yerde başka bir DP Parfüm bayiliğinin olmamasına özen gösteriyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:D&P Parfüm Bayilik

Alescia Fragrance

Bayilik almak için gereken yatırım bedeli 25.000 TL’den başlayan Alescia Fragrance, bayilerine reklam, pazarlama, yer seçimi ve bölge koruması dâhil olmak üzere pek çok alanda destek sağlıyor. Caddelerde açılacak işletmelerin 10 – 30 metrekare arasında alana sahip ve cadde cepheli olması beklenirken, alışveriş merkezlerinde açılacak işyerlerinde 15 – 30 metrekare arası alana sahip olma özelliği aranıyor. Seçilen lokasyonlar ile ilgili olarak markanın uzman ekibi tarafından ekspertiz çalışmaları gerçekleştiriliyor. Her tür kozmetik ürün ve kişisel bakım ürünü üretimini gerçekleştiren Alescia Fragrance AR-GE çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Alescia Fragrance Bayilik

Yeşil Adam Kozmetik

Daha temiz bir çevre için nasıl hizmet verilebileceği düşüncesi ile temelleri atılan Yeşil Adam Kozmetik ürünlerinin kalitesinden ve çevre dostu prensibinden asla taviz vermiyor. Sadece kazanmanın değil toplumsal fayda sağlamanın öneminin de farkında olan marka ürettiği sağlıklı ürünleri geniş bayi ağı ile tüketicilerine ulaştırmayı hedefliyor. Küçük yatırım bütçeleri ile bayilik veren marka, bayi adaylarından isim hakkı bedeli de almıyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Yeşil Adam Bayilik

Arleva Kozmetik

Kişisel bakım ve kozmetik ürünleri için yepyeni bir anlayış hedefi ile yola çıkan Arleva Kozmetik sektöründeki lider firması olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Arleva Kozmetik bünyesinde yeni bir stant ya da mağaza açacak girişimcilerin deneyimli olması ve marka değerlerine uygun olmasına dikkat ediliyor. Açılacak olan iş yerlerinin ise işlek caddelerde bulunan düz ayak ve en az 15 metrekare alana sahip mağazalar olması isteniliyor. Marka alışveriş merkezlerinde açılacak olan mağazalara ve alış veriş merkezi ortak alanında yer alacak stantlara da uygunluk verebiliyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Arleva Bayilik

Gül Dünyası

Isparta gülü ile üretilen doğal ürünlerini uygun fiyatlara tüketicilerine ulaştıran Gül Dünyası kalitesini ve ürün çeşitliliğini artırmaya yönelik faaliyetlerini sürdürüyor. Pazarlama ve kozmetik sektörü ile ilgili deneyime sahip kişiler ile çalışmayı tercih eden Gül Dünyası bayilik talebi aldığı girişimcilerine telefon ile ön bilgilendirme yapıyor. Yüz yüze yapılan ön görüşme sonrasında karşılıklı anlaşmaya varılması durumunda bayilik sözleşmesi imzalanıyor, yer seçimi ve kurulum süreçleri başlatılıyor. Gül Dünyası bayilik almak için gereken yatırım miktarı ile ilgili güncel bilgiler de marka yetkililerinden temin edilebiliyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Gül Dünyası Bayilik

Dermokil

Ürünlerini otuza yakın ülkeye ihraç eden Dermokil kozmetik sektörüne yönelik ürettiği ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için bayilik vermeyi tercih ediyor. Cilt bakım, saç bakım, el – vücut bakım ile hiperpigmentasyon kategorilerinde en son teknolojilere uygun üretim yapan Dermokil, insan doğasına en uygun materyal olan mineralli toprağı kullanması nedeni ile büyük ilgi görüyor. Bayilik alan girişimcilerine reklamdan pazarlamaya, yer seçiminden eğitime, personelden bölge korumasına kadar pek çok alanda destek sağlayan Dermokil bayilik koşulları ile ilgili detaylı bilgilendirmeleri adaylar ile yaptığı görüşmelerde paylaşmayı tercih ediyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Dermokil Bayilik

Merdef Defne Sabunları

Defnenin anavatanı olarak bilinen Hatay’da kurulan Merdef Defne Sabunları Türk standartlarına uygun olarak steril ortamlarda kendine özgü yöntemleri ile defneli ve zeytinyağlı sabun üretimi yapıyor. Dünyada tek olan bu üretim şekli sabunun içeriğindeki zeytinyağı ve defne yağı başta olmak üzere tüm yağlardan maksimum ölçüde faydalanılmasını sağlıyor. Merdef Defne Sabunları bayilik almak isteyen girişimcilerin başka bir iş alanında faaliyet göstermemesini ve önceliklerinin bu iş olmasını istiyor. Marka mağazalarının 50 metrekare alana ve geniş bir ön cepheye sahip olmasını aynı zamanda merkezi noktalarda bulunmasını koşulları arasında bulunduruyor. Açılacak mağazanın mülkünün bayiye ait olmaması durumunda en az 5 yıllık kira kontratının olması isteniliyor. Ortalama kar marjı %200 olan Merdef Defne Sabunları bayilerinden isim hakkı bedeli almıyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Merdef Defne Sabunları Bayilik

Agressive Parfüm

Parfüm, kişisel bakım ve kozmetik ürünleri alanında hizmet veren marka bayilik almak isteyen girişimcilerden isim hakkı bedeli talep etmiyor. Markadan bayilik almak için gereken yatırım bedeli ile ilgili bilgiler firma yetkililerinden telefon ile alınabiliyor. Agressive Parfüm açılacak mağazalarının 10 ile 35 metrekare arasında alana sahip olmasını ve markanın konseptine uygun olacak şekilde düzenlenmesini talep ediyor. Bayilerine her alanda destek sağlayan Agressive Parfüm ayrıca ücretsiz sample ve tester ürünlerinin gönderimini de yapıyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Aggressive Bayilik

Dermokoz Kozmetik

Türkiye’nin yerli kozmetik firmalarının ilki olarak tanınan Dermokoz Kozmetik Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan çay ağacı yağını ürünlerinde kullanıyor ve müşterilerine tamamen doğal ürünler ulaştırmayı hedefliyor. En yüksek kalite ile en uygun fiyatları birleştirmek konusunda iddialı olan Dermokoz Kozmetik bayilik şartları ile ilgili olarak yatırımcı adayları ile yüz yüze görüşmeyi tercih ediyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:DERMOKOZ KOZMETİK

Paristore Parfüm

Paristore bayilik almak isteyen girişimcilerin 30.000 TL civarında sermayeye sahip olması gerekiyor. Marka yatırımcılarına mağaza konsepti ve alışveriş merkezi standı olmak üzere iki farklı yatırım alternatifi sunuyor. İhtiyaç duyulan yatırım sermayesi  seçilen konsepte göre değişiklik gösteriyor. Açılacak mağazanın Paristore Parfüm kurumsal standartlarına uygunluğu için en az 10 metrekare alana sahip olması isteniliyor. Dış cephenin ve dekorun da marka standartlarına uygun hazırlanması gerekiyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Paristore Parfüm Bayilik

Salkom Kozmetik

Ülkemizin önde gelen kozmetik markalarından biri olan Salkom Kozmetik hem sağlık hem de kişisel bakım alanında güvenilir ve etkin hizmetler sunmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bitkisel ürün kullanımını ve doğallığı ilke edinen marka ürünlerinde insan sağlığına zarar vermeyen natural ve bitkisel ürünleri kullanıyor. Salkom Kozmetik bayilik almak için gereken yatırım maliyeti marka yetkilileri ile bayi adayı arasında yapılan görüşmeler sonucunda belirleniyor. Markanın metrekare başına ortalama kurulum maliyeti ise bayi adayının seçmiş olduğu mağazanın metrekaresine göre değişiklik gösteriyor. Şube kurulumunu yaklaşık 60 gün içerisinde gerçekleştiren Salkom Kozmetik bayilerinden % 10 - % 15 oranında reklam katılım ücreti ve % 20 oranında gelirden pay talep ediyor. Ortalama kar marjının %50 - %60 arası olduğu bilinen Salkom Kozmetik bayilik alan girişimciler yatırım bedelinin geri dönüşünü 90 ile 120 ay aralığında sağlayabiliyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Salkom Bayilik

Acvit Kozmetik

Doğal kozmetik denilince Türkiye’de akla gelen ilk marka olmayı hedefleyen Acvit Kozmetik klinik araştırmalarında ve test sürecinde kesinlikle hayvanlar üzerinde test yapmıyor. Kaliteden taviz vermeyen Acvit Kozmetik ürün çeşitliliğini artırmak için AR-GE çalışmalarına büyük önem veriyor. Ürettiği üst segment ve % 100 doğal ürünler ile tanınan Acvit Kozmetik bayilik almak isteyen girişimcilerinden isim hakkı bedeli olarak 25.000 TL alıyor. Ayrıca markanın 50.000 TL karşılığı ürün alma şartı bulunuyor. Marka standartlarına göre 20 – 30 metrekare alana sahip ve marka yetkilerinin onayladığı lokasyonlarda mağazaların konumlandırılması gerekiyor. Bayiliklerinin lüks semtlerin işlek caddelerinde ya da alışveriş merkezlerinde açılmasını isteyen marka mağazalarında başka markalara ait ürünlerin satılmasına izin vermiyor. Bayilerin her ay belirlenen satış kotalarını doldurmaları konusunda büyük bir hassasiyet gösteren Acvit Kozmetik bölge bayiliklerini ise özel görüşmeler neticesinde veriyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Acvit Bayilik

Loris Parfüm

Teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak hazırladığı ürünleri ve uzman kadrosu ile sektörün öncü isimleri arasında yer alan Loris Parfüm bayiliklerinin en az 10 metrekare alana sahip mağazalarda açılmasını istiyor. Markadan bayilik almak için gereken koşullar firma yetkililerinden edinilebilmekle birlikte asgari yatırım miktarının 10.000 TL olduğu biliniyor. İnternet sitesi üzerinden bayilik başvurularını kabul eden Loris Parfüm bayilik almak isteyen girişimcilerinin temiz bir ticari sicile sahip olmasını istiyor. Kar marjının yüksekliği ile dikkat çeken Loris Parfüm gerçekleştirdiği reklam çalışmaları ile de bayilerinin satışlarının artırılmasına katkı sağlıyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Loris Parfüm Bayilik

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler