Eğitim Kurumlarında Bayilik İçin Modern Fikirler

Son Güncellenme: Thu Jul 2024 05:59

Eğitim kurumlarında bayilik için artan başvurular ve sunduğu avantajlar ile yatırımınız için biçilmiş kaftan olabilir.

Eğitim Kurumlarında Bayilik İçin Modern Fikirler
Fatih Bozoğlu user

Türkiye’nin genç nüfusu öğrenci sayısının bir hayli yüksek olmasını sağlıyor. Ülkemizde yaklaşık olarak 25.000’den fazla eğitim veren özel eğitim kurumu bulunuyor. Bu kurumların arasında özel üniversitelerden, etüt merkezlerine kadar çok eşitli eğitim kurumları bulunuyor. Her yıl neredeyse on binlerce öğrenci derslerinde aktif rol oynayan dershane, kurs ya da etüt merkezi gibi yardımcı eğitim kurumlarını tercih ediyor. Bu eğitim kurumları arasında ise dil kursları, yüksek öğrenime hazırlık  kursları ve etüt merkezleri başı çekiyor. Bu merkezlerin bayilik sistemlerinin sunduğu avantajlar ve her geçen sene artan talep yatırımcıların ve girişimcilerin son zamanlarda yatırımlarını bu alana kaydırmasını sağlıyor.

Etüt Merkezleri

Ülkemizde dershanelerin özel okula çevrilmesi ya da kapatılması ile beraber etüt merkezleri, eğitim sektörünün parlayan yıldızı haline geldi. Yatırımcılar bu alanlardaki fırsatları değerlendirmek için yatırım yapmaya başlarken ortaya çıkan markalar büyük yatırımları ve bayilik atılımları ile beraber etkinliğini arttırmaya başladı. Ders merkezi olarak da bilinen bu eğitim kurumları öğrencilerin derslerine yardımcı olmanın yanı sıra sınav çözümü teknikleri gibi yardımcı yöntemler gösteriyor. Ders dışında sınavların psikolojik ortamına yapılan hazırlıklardan dolayı aileler etüt merkezlerini tercih ediyor. Markaların sunduğu faliyet öncesi eğitim, lokasyon koruma ve reklam destekleri gibi destekler bayilik alan girişimcilerin bu sektöre daha avantajlı bir şekilde giriş yapmasını sağlıyor.

Etüt Merkezi Bayiliği Veren Firmalar

Yükseköğretim Kursları

ALES, KPSS ve TUS gibi sınavlara her yıl onbinlerce öğrenci giriyor. Alana yönelik bilgilerin değerlendirildiği bu sınavda öğrencileri birbirinden zorlu sorular bekliyor. Özellikle dünyanın en zor sınavı olarak kabul edilen TUS, birçok öğrenciyi gerçek anlamda test ediyor. Bu nedenle öğrenciler bu sınavlara hazırlık kurslarına yoğun ilgi gösteriyor. Bunların yanında açıköğretim kursları da öğrencilerin sıkça tercih ettiği kurslar arasında yer alıyor. Açıköğretim  bölümlerinde okuyan yüzbinlerce öğrenci bulunuyor. Bu nedenle yatırımcılar yükseköğretim kurslarına oldukça büyük yatırımlar yapıyor. Bu alanda hizmet veren markalar kendi yayınevleri sayesinde bayilerin giderlerini de minimuma indirerek büyük bir avantaj sağlıyor.

Yükseköğretim Kursları Bayiliği Veren Firmalar

Dil Kursları

Yabancı dil bilmenin önemi her geçen gün daha da artıyor. Eskiden sadece İngilizce bilmek yeterliyken bugün İngilizce’nin yanı sıra bir yabancı dil daha bilmek gerekiyor. Birçok işletme İngilizce’nin yanı sıra bir Avrupa dili daha bilen çalışanları tercih ediyor. Ülkemizin en çok ticaret yaptığı Almanya, Rusya ve Çin gibi ülkelerin dilleri bu alanda başı çekiyor. Ülkemizde Amerikan Kültür, İngiliz Kültür, Fransız Kültür gibi dil okulları giderek daha fazla öğrenciye kapılarını açıyor. Ortaöğretim, lise ve üniversite öğrencilerine hizmet veren bu kurumlar aynı zamanda YDS, TOEFL, IELTS ve DELF gibi tüm dünyada geçerliliği olan sınavlara hazırlanan kişileri de sınava yönelik eğitimleriyle çalışanlar arasında tercih sebebi haline geliyor.

Dil Kursları Bayiliği Veren Firmalar

Bir Önceki Yazımızı Okudunuz mu ? : Türkiye’deki İnşaat Furyasından Karlı Çıkan Bayilik Sektörleri

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler