Türkiye’deki İnşaat Furyasından Karlı Çıkan Bayilik Sektörleri

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 12:52

Ülkemizde inşaat sektörü ile beraber akıllı ev sistemleri, ürün pazarı ve emlak danışmanlığı önemli gelişmeler yaşadı. Siz değerli yatırımcılar için ülkemizde en karlı inşaat sektörü bayiliklerini inceledik.

Türkiye’deki İnşaat Furyasından Karlı Çıkan Bayilik Sektörleri
Fatih Bozoğlu user

Türkiye’nin en hızlı ve en çok büyüyen sektörlerinin başında gelen inşaat sektörü aynı zamanda diğer sektörlerin büyümesini de sağlar. İnşaat sektörü ile ilişkili sektörler de doğal olarak önemli ölçüde gelişiyor. Bu sektörlere yatırım yapan yatırımcılar da aldıkları risklerin karşılığını fazlasıyla görüyor. Özellikle gelişen teknoloji ile beraber ortaya çıkan yeni ürünler aynı zamanda yeni pazarlar da oluşturuyor. Ülkemizde inşaat sektörü ile beraber akıllı ev sistemleri pazarı, ürün pazarı ve emlak danışmanlığı sektörü önemli gelişmeler sağladı. Özellikle yatırımcıların son yıllarda oldukça ilgisini çeken bu sektörlerin önümüzdeki yıllarda da büyümeyi devam etmesi bekleniyor.

Akıllı Ev Sistemleri

Teknolojinin gelişmesi ile beraber kablosuz iletişimin daha da güçlü hale gelmesi akıllı ev sistemlerini hiç olmadığı kadar etkin kılmaya başladı. Özellikle neredeyse herkesin cebine giren akıllı telefonlar üzerinden de uzaktan kontrol edilebilen akıllı ev sistemleri bayiliği son yılların gözde bayilikleri arasında yer alıyor. Anahtar kapısından perdelere ve hatta kombi termostatına kadar her şeye tek bir cihaz üzerinden erişim imkanı sağlayan akıllı ev sistemleri geliştikçe daha fazla eve girmeye başladı. Bunun yanı sıra akıllı kilit ve 24 saat kayıt yapan akıllı kameralar evin güvenliğinin sürekli şekilde sağlıyor. Özellikle yeni yapılan evlere uygulanan akıllı ev sistemleri eski evlere de uygulanabiliyor.

Akıllı Ev Sistemleri Bayiliği Veren Firmalar

İnşaat Malzemeleri Bayiliği

Enerji alanındaki düzenlemelerden sonra artık yapılan bütün binalara izolasyon çalışması yapılması gerekiyor. Özellikle belirli bir büyüklüğün üzerindeki inşaatlarda izolasyon çalışmaları zorunlu tutuluyor. Bu nedenle ısı yalıtım malzemeleri bayiliği son yıllarda yatırımcılar ve girişimciler tarafından tercih ediliyor. Yalıtım konusunda en büyük unsurlardan olan pencere doğramaları ve zemin kaplamaları inşaat malzemeleri arasında en çok kullanılan malzemeler arasında yer alıyor. PVC ve plastik malzemeler hem inşaatlar da hem de tadilat yapılan binalarda sıkça tercih ediliyor. Bunların dışında ise son yıllarda sıkça tercih edilen gaz beton bayiliği de yatırımcısının yüzünü güldüren bayiliklerden birisidir. Yüksek basınca dayanıklı ve hafif olan bu malzeme inşaat sürecini çok daha hızlı bir hale getirdiği için artık hemen hemen her inşaat alanında görülebilmektedir.

İnşaat Malzemeleri Bayiliği Veren Firmalar

 

Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlığı

Emlak danışmanlığı ve gayrimenkul danışmanlığının en önemli özelliklerinden birisi hem inşaat sektörü sayesinde büyürken, bu büyüme sayesinde inşaat sektörünün de büyümesini sağlamaktadır. Her iki sektör arasında direkt bir ilişki olduğu için ülkemizde emlak ve gayrimenkul danışmanlığı da en güvenilir sektörlerden biri olarak kabul ediliyor. Özellikle dünyada adı duyulmuş büyük markaların ülkemizde bayilik vermesi yatırımcıların ilgisini emlak ve gayrimenkul sektörüne çekiyor. Sürekli olarak büyüyen pazarda yer almak isteyen yerel markalar da bu alanda yaptıkları yatırımlar ve büyüme uygulamaları ile bayiliklere önemli avantajlar sunuyor.

Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlığı Bayiliği Veren Firmalar

 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler