İnşaat Sektöründe Bayilik Fırsatları

Son Güncellenme: Fri May 2024 08:03

Ne ekonomik ne de siyasi belirsizlikler inşaat sektörünün büyümesini engelleyebildi. Yeni projeler, lüks tasarımlar artış gösteriyor ve sektör tüm dinamizmiyle yoluna devam ediyor.

İnşaat Sektöründe Bayilik Fırsatları
Enes Öksüz admin

İnşaat sektörü gelişimini sürdürüyor; yeni projeler ve yeni teknolojiler insanların barınma ihtiyacının karşılanması için her geçen gün daha belirleyici hale geliyor. Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü olan inşaat sektörü devamlılığı ve yüksek getirisiyle yatırımların odak noktasında kalmaya devam ediyor.  

2017 yılında ekonomik veriler incelendiğinde; sektörel bazda yayınlanan raporlarda tek reel artışın inşaat sektöründe gerçekleştiği tespit edildi. Küresel bazdaki ekonomik istikrarsızlar; dünya devi ABD’nin başkanlık seçimi sonrasında yaşattığı belirsizlikler ve döviz kurunda meydana gelen dalgalanmalar sonucunda inşaat sektörü kendini korumayı başarmış görünüyor. 

İnşaat Sektörü Gelişmeye Devam Ediyor…

Yeni projeler yolda, yeni konutlar beğeniye sunulmaya devam ediyor. Üstelik konut kredilerinin vadelerinin arttırılması ve 150 metrekarenin altında olan konutlar için vergi düzenlemesinin yapılacak olması, sektörü hareketlendirecek yorumlarını güçlendiriyor.

Konut fiyatlarının fırladığı bu dönemlerde yapılan girişimlerde hem taleplerin daha rahat karşılanması hem de ekonominin bir nebze de olsa canlandırılması amaçlanıyor. 

Böylece piyasa genişleyecek, herkesin daha ucuza ev alması sağlanırken ödeme zorlukları da azaltılacak. 

Sektörün gelecek vadettiği  konusunda sanırız hepimiz hem fikiriz.

Zorlu ekonomik şartlarda bile büyümeyi başaran inşaat sektörü yatırımcıların da her daim gözdesi olmaya devam edecek.

Peki bayilik ve inşaat sektörü nasıl bir araya getirilip, girişimcilerin  yüzünü güldürür hale gelebilir?

Bu konuyu detaylandırmadan önce sizinle paylaşmak istediğimiz bir husus var. 

“inşaat Malzemeleri Sanayicileri Derneği tarafından yayımlanan raporda; inşaat sektöründe kullanılan yapı malzemelerinin üretiminin %20 dolayında arttığı açıklandı.”

Buradan yola çıkarak inşaat sektörüne mal ve hizmet sağlayan firmaların bayilikleri girişimciler için kârlı hale gelebileceği sonucu çıkarılabilir.  

İnşaat Sektöründe Bayilik Modeli Olan Ürünler

Isı Yalıtım Malzemeleri Bayiliği Almak; 

Binaların ısı yalıtımları, enerji tasarrufunun yapılması adına olmazsa olmaz özelliklerden biridir. Isı yalıtım malzemelerine tüm inşaatlarda gereksinim duyulmaktadır. Sadece yeni yapılan binalarda da değil, geçmişte yapılan ve yalıtım ihtiyacı duyulan binalarda da gereksinim duyulan ısı yalıtım malzemeleri girişimciler için kârlı bir yatırım olabilir. Bilindik ve kaliteli bir markanın ısı yalıtım malzemelerinin bayiliğinin alınması sürekli bir kazanç getirisi sunabilir. 

İnşaat sektörüne yatırım yapmak isteyen girişimciler kısa zamanda yatırımlarını amorti edebilir ve yüksek getirili bir işe sahip olabilir. 

Vitrifiye Bayiliği Almak;

Lavabo, tuvalet taşı, duş teknesi, küvet, klozet gibi seramik ürünlerin genel adı olan vitrifiye; bayilik almak için avantajlı ürün grupları arasında yer almaktadır. Bayilik alınacak firmanın doğru tespit edilmesi, kaliteli ürünler sunması girişimcilerin bu yatırımlar sonucunda yüzlerinin gülmesine sebep olacaktır.

Ancak vitrifiye bayilikleri almayı düşünüyorsanız detaylı araştırma yapıp, yenilikçi tasarımları da gözden kaçırmamalısınız. Hem kalite hem de tasarımı birleştiren ürünlerin gücünü ise kesinlikle göz ardı etmemelisiniz.

Plastik Malzemelerin Bayiliğini Almak;

İnşaat sektöründe PVC yer döşemelerinde, plastik yer döşemelerinde, su tesisatlarında kullanılan plastik malzemeler üreten markaların bayiliğini almak da girişimciler arasında oldukça kabul gören bir yatırım fikri olarak ön plana çıkmaktadır.

Hem yeni inşaatlarda hem de tadilat gören binalarda her daim ihtiyaç duyulan bu malzemeler yatırımcıların yüzünü güldürebilir. 

Gaz Beton ve Hazır Beton Bayiliği Almak; 

Yazımızın başında da söylemiştik; inşaat sektörü, bu sektörde kullanılan teknolojiler her geçen gün gelişmekte ve yapılan yasal düzenlemelere uyum sağlanmaktadır. Gaz beton son dönemlerde sıklıkla tercih edilen yapı malzemesi olarak dikkat çekmektedir. 

Geniş bir kullanım alanına sahiptir, hafiftir ve inşaat sürecini hızlandırır. Gaz beton üretimi yapan markalarının bayiliğini almak isteyen girişimciler sektörün dinamizmini kendi avantajlarına çevirebilirler. 

Aynı durum hazır beton ürünlerinin bayiliği için de geçerlidir; basınca dayanıklı olan bu kompozit malzemeler; giderek daha çok kullanım alanı bulmaktadır. 

Sonuç olarak, inşaat sektörü dinamik ve gelişen yapısıyla yatırımcılar için farklı fırsatları barındırır. Sektörün sürekli talep alması, hem yapı malzemeleri satışı yapanları hem müteahhitleri hem de son kullanıcıların alternatiflerini aldırmaktadır. 

Bir önceki Satış Ortaklığı İle Kazanın başlıklı yazımızda ücretsiz bayilik veren firmalar tarafından sunulan fırsatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler