Süreli Yayın Bayilikleri

  1. Bayilik Veren Firmalar
  2. Perakende Zincirleri
  3. Süreli Yayın Bayilikleri

Bayilik veren süreli yayın markaları tarafından girilmiş ilanlar arasından dilediğinizi tercih edin.

Filtrele
“Süreli Yayın Bayilikleri” sektöründe 1 adet bayilik ilanı bulunuyor.
MEDYA 24

MEDYA 24

MEDYA 24 bayiliği için aranan şartlar ve destekler ile birlikte, MEDYA 24 bayilik başvurusu için iletişim bilgileri

Son Eklenen Firmalar

Bayilik almak isteyenlerin ve bayilik veren firmaların sayısı giderek artıyor. Artık bayilik şartları doğru oluşturulduğu takdirde her sektörde bayilik veren firmalar çoğalıyor. Sürekliliği ve sunulan alternatiflerin çeşitliliği ile dikkat çeken iş fikirleri arasında yer alan bayilik veren süreli yayınlar da son dönemlerde girişimcilerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Bayilik veren süreli yayınlar birçok farklı konuda yazılmış dergiler ya da sınav soru kitapçıkları olarak eğitim sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından verilebiliyor. Geniş bir hedef kitleye erişme fırsatı sunan bayilik veren süreli yayınlar; genellikle mevcut bir işletmesi olan ve hedef kitlesine çapraz satış yapmak isteyen işletmeciler tarafından tercih ediliyor.

Eğitim yayınları bayilikleri ve dergi bayilikleri; bayilik veren süreli yayınlar denildiğinde akla ilk gelenler ve girişimcilerin dikkatini en çok çekenler arasında yer alıyor.

Girişimciler için Süreli Yayın Bayilikleri Avantajları

Süreli yayın bayilikleri veren firmalar girişimcilerden genellikle franchise bedeli istemiyor. Ürünlerin peşin satışına ya da teminat vermeye dayanan bayilik bedelleri, satılan yayın üzerinden kar bırakma esasına da dayanabiliyor. Bu nedenle süreli yayın bayiliklerinin en önemli avantajı sermaye gereksiniminin olmaması ya da çok az olması olarak ön plana çıkıyor. Hali hazırda bir işletmesi olan ve müşterilerine sunduğu ürünleri çoğaltmak isteyen girişimciler ek bir yatırım bütçesi ayırmadan dahi süreli yayın bayilikleri alabiliyor.

Süreli yayın bayiliği avantajlarından bir diğer önemli olan da yayınların sürekliliğidir. Bir kere satılabilecek ve devamı olmayan ürünlerden farklı olarak yayınlar belli periyotlarla çıkar ve takipçileri tarafından her çıktıklarında satın alınırlar. Dolayısıyla süreli yayın bayiliği alanlar sürekli satış yapma imkanına sahip olurlar. Üstelik yayınların satın alacan müşterilerin sadakatinin kazanması ve onlara çapraz ürün satışı yapılması da kolaylaşır.

Yayın Bayiliği Almak İsteyenlere Öneriler

Süreli yayın bayiliği almak isteyenlerin kafalarındaki fikirleri kapsamlı bir şekilde değerlendirmelerinde fayda vardır. Yayınların tercih edilme oranı araştırılmalı ve satışı yapılacak yayınların hedef kitlesine hitap edilmesi gerekir. Bunun için reklam ve pazarlama faaliyetleri de devreye sokulduğu takdirde süreli yayın bayiliği avantajları artırılabilir.