Gıda Sektöründe Bayilik Veren 10 Firma ve Yatırım Bedelleri

Son Güncellenme: Mon Mar 2024 09:56

Gıda Sektöründe Bayilik Veren 10 Firma ve Yatırım Bedelleri
Enes Öksüz admin

Gıda sektörü her zaman için en çok kazandıran sektörlerin başında geliyor. Gıda sektörüne duyulan ilginin hiç azalmaması ve her zaman genişleyen bir pazar olması nedeni ile de yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Gıda sektöründe yer almak isteyen pek çok girişimci yeni bir marka yaratmanın zorluklarını ve olası risklerini üstlenmektense güçlü marka bilinirliğine, müşteri kitlesine ve pazar payına sahip markalardan bayilik almayı ve sektöre daha hızlı ve güvenli bir şekilde giriş yapmayı tercih ediyor. Biz de bu yazımızda sizler için gıda sektöründe bayilik veren bazı firmaların bayilik şartları ve yatırım bedelleri ile ilgili bilgileri bir araya getiriyoruz.

LITTLE CAESARS

Little Caesars Logosu

Türkiye’nin en büyük pizza restoran zincirlerinden olan markanın anahtar teslim bayilik bedeli ortalama 470.000 TL+KDV’dir. Little Caesars bayilik alan girişimciler lokasyon seçimi ve kiralanmasının dışında, ticari, hukuki ve dekorasyon alanları başta olmak üzere tüm danışmanlık konularında Little Caesars’ın uzman ekibi tarafından destekleniyor.

Bayilik Teklifine Göz Atın: Little Caesars

 

PİDECİ

Pideci

Geleneksel lezzetlerimizi her damak tadına hitap edecek şekilde müşterilerine sunan Pideci bayilik almak isteyen girişimciden alınacak olan franchise giriş bedeli ve franchise kullanım bedeli; işletmenin konumuna, türüne ve olası iş hacmine göre belirleniyor.

Bayilik Teklifine Göz Atın: Pideci Bayilik

 

BEREKET DÖNER

Bereket Döner Bayilik

Geleneksel Türk dönerini müşterilerine en kaliteli ve lezzetli şekilde sunmayı aynı zamanda bu lezzeti dünyada da yaygınlaştırmayı hedefleyen Bereket Döner’den bayilik almak için gerekli yatırım tutarının 180.000 TL civarında olduğu biliniyor. Ancak kesin bilgileri edinmek için marka ile iletişime geçilmesini öneriyoruz. Ürün tedarikini kendisi sağlayan Bereket Döner yatırımcılarından banka teminatı da talep edebiliyor.

Bayilik Teklifine Göz Atın: Bereket Döner Bayilik

 

OSKAR PASTANELERİ

Oskar Pastane

Ankara’da faaliyetlerine başlayan ve sektörün en köklü isimlerinden biri olarak bilinen Oskar Pastaneleri büyümesini bayilik verme yolu ile sürdürüyor. Markanın yatırım bedelinin 250.000 TL ile  500.000 TL arasında olduğu biliniyor. Markanın metrekare başına kurulum maliyeti ise ortalama 1.500 TL – 2.000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Seçilen mekanın büyüklüğüne göre yatırım maliyetleri değişebiliyor.

Bayilik Teklifine Göz Atın: Oskar Pastane Bayilik

 

KARAFIRIN

KARAFIRIN

Farklı vizyonu ve müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu hizmet anlayışı ile sektörden aldığı payı her geçen gün artıran Karafırın bayilik giriş bedeli olarak yatırımcılarından 150.000. TL talep ediyor. Ayrıca yatırımcılardan isim hakkı bedeli olarak cironun %5’i, reklam katılım bedeli olarak da cironun %1’i alınıyor. Markanın yatırım bedelinin metrekare başına ortalama 4.000 TL olduğu biliniyor. Ayrıca Karafırın bayilik almak isteyen girişimcilerden 150.000 TL karşılığı teminat isteniliyor. Teminat türü olarak 1.derece gayrimenkul ipoteği ya da banka teminat mektubu kabul edilebiliyor.

Bayilik Teklifine Göz Atın: Karafırın Bayilik

 

TAVUK DÜNYASI

Tavuk Dünyası Logosu

Markadan bayilik alabilmek için gereken yatırım bedeli seçilen bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 250.000 TL ile 400.000 TL arasında oluyor. Kuruluş maliyetinin yanı sıra bayilik alan girişimcilerden aylık bayilik ve hizmet bedeli olarak cirodan %3,5 pay talep ediliyor. Markaya yapılan yatırım bedelinin geri dönüşü ise 2 ile 4 yıl arasında gerçekleşiyor.

Bayilik Teklifine Göz Atın: Tavuk Dünyası Bayilik

ZİYAFET ÇİĞKÖFTE

Ziyafet Çiğköfte Bayilik

Gıda sektörünün şüphesiz en popüler işletmeleri arasında çiğ köfte dükkanları yer alıyor. Düşük sermaye tutarları ve yüksek karlılığı nedeni ile büyük talep gören Ziyafet Çiğköfte bayilik maliyeti yaklaşık 10.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Ziyafet Çiğköfte bayilik başvuruları markanın internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.

Bayilik Teklifine Göz Atın: Ziyafet Çiğköfte Bayilik

HATAY DÖNER

Hayat Döner Bayilik

Hatay Döner bayilik almak isteyen girişimcilerin franchise giriş bedeli olarak 50.000 TL ödeme yapması gerekiyor. Ayrıca Hatay Döner bayilerinin aylık cirosundan %5 oranında pay alıyor.

Bayilik Teklifine Göz Atın: Hatay Döner Bayilik 

TARİHİ ORTAKÖY KUMPİRCİSİ

Tarihi Orta Köy Kumpircisi

Türkiye’nin ilk kumpircisi olan markadan İstanbul içi anahtar teslim bayilik almak için 110.000 TL+KDV ; İstanbul dışı anahtar teslim bayilik almak için 35.000 TL+KDV bayilik yatırım bedeli gerekiyor. Ayrıca cirodan %3 + KDV pay ve aylık  1000 TL + KDV royalty bedeli alınıyor.

Bayilik Teklifine Göz Atın: Tarihi Ortaköy Kumpircisi Bayilik

PALİVOR ÇİFTLİĞİ

Palivor Çiftliği

Trakya’da bir eko-yaşam projesi olarak başlayan Palivor Çiftliği’nin franchise bedeli seçilen lokasyona ve lokasyonun büyüklüğüne göre değişiklik gösteriyor. Bununla  birlikte metrekare başına ortalama yatırım bedeli 1000 USD oluyor. Bayilik alan girişimcilerinden başlangıç stok bedeli olarak 25.000 USD alan marka; aylık olarak%2’şer oranında sürekli franchise ödemesi ve reklam payı talep ediyor.

Bayilik Teklifine Göz Atın: Palivor Çiftliği Bayilik

 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler