TATBAK Bayilik Vermeden Şubeleşiyor

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 12:54

Tatbak bayilik teklifleri alsa da henüz bu modeli benimsemiş değil. Kendi sektöründe özellikle İstanbul'da lider marka olan Tatbak bayilik teklifleri geri çeviriyor.

TATBAK Bayilik Vermeden Şubeleşiyor
Enes Öksüz admin

Unlu mamuller sektöründe faaliyetlerini devam ettiren ve henüz şubeleri İstanbul ve Kocaeli illerinde bulunan TATBAK, bayilik modeli ile genişlemeyi hedefleyen firmalar arasında yer almıyor. Daha spesifik bir hedef kitleye hitap eden marka, bulunduğu bölgede güçlenmeyi tercih ediyor ve hedef kitlesini tutundurmayı hedefliyor.

Tatbak şubeleşme yoluyla zengin ürün yelpazesini hedef kitlesiyle buluşturuyor. Sütlü ve şerbetli tatlıları, kurabiyeleri, yaş pastaları, doğum günü pastaları, börek çeşitleri ve daha nicesini hedef kitlesine sunan marka lokal olarak kalsa dahi her geçen gün şubelerinin satışlarını arttırmayı başarıyor.

Kaliteli malzemelerden üretilen birbirinden leziz yiyecekler sunan marka bayilik almak isteyenlerin gözdeleri arasında yer alsa da henüz bayilik modeli ile genişleme yoluna gitmiyor. Bayilik iş modelini benimsemesi halinde büyük bir talep görmesi beklenen firma girişimcilerin yakından takip ettiği firmalar arasında yer almayı sürdürüyor.

Unlu Mamuller Sektörü Hareketleniyor

Unlu mamul satışı yapan firmaların bazıları Tatbak gibi şubeleşme yoluna gitse de büyük bir çoğunluğu bayilik veren firmalar arasında yer alıyor. Türkiye pazarındaki hedef kitlenin damak tadına uygun taze taze üretilen börek, pasta ve tatlı çeşitleri günün her saatinde ilgi görüyor. Özel organizasyonlar için üretim yapan, kaliteli ürünleri ile talep gören ve özel ürünler çıkararak hedef kitlesinin ilgisini çeken markalar Türkiye genelinde açtıkları bayiliklerle satış ağlarını genişletebiliyor.

Girişimciler unlu mamul markalarından bayilik alarak güvenilirliklerini ispat etme yükümlülüğünden muaf bir şekilde ticari faaliyetlerini başlatıyor ve satış kanallarını çoğaltıyorlar. İnsan kalabalığının yoğun olduğu konumlarda açılan fiziki bayiliklerde sıcak ve soğuk içecekler sunularak kar marjı arttırılabiliyor ve müşterilere çapraz satış yapılma imkanı yaratılıyor. Müşterilerine kahvaltı menüleri ve yeni lezzetler sunanlar ise kısa sürede rakiplerinden ayrışabiliyor.

Unlu Mamuller Bayilikleri İle Yüksek Gelir Elde Edebilirsiniz

Unlu mamul satışında kalite standartlarını yüksek tutarsanız ve lokasyon seçimini doğru yaparsanız kısa sürede yatırımlarınızın karşılığını alabilirsiniz. Düzenli gelir elde edebileceğiniz bu bayiliklerle bölgenizde en çok gelir elde eden firmalar arasında yer alabilirsiniz. Unlu mamul bayiliklerinde markalar tarafından sunulan eğitim desteğine katılmayı ve hizmet standartlarınızı yükseltmeyi ihmal etmemelisiniz.

Özellikle göreceli olarak küçük yerleşim birimlerinde bu işi başlatacaksanız iş sahibi olarak hedef kitlenizle sosyalleşmek adına çalışmalara başlamalısınız. Gerektiğinde küçük workshoplar düzenlemeli, bünyenizdeki ustaların vereceği eğitimler hazırlamalı ve sosyal medyayı aktif olarak kullanmalısınız.

Önerilen İçerik: Küçük Yerleşim Yerleri İçin Bayilik Fikirleri

Günümüzde Türkiye’nin en önemli tatlıcı ve unlu mamul üreticisi firmalarının yaptığı gibi ürünlerinizin görsellerini paylaşabilir; toplu siparişlere özel kampanya duyurularınızı yayımlayabilir ve müşterilerinizle dijital ortamda etkileşiminizi arttırabilirsiniz. Böylece marka bilinirliğinizi arttırabilir ve imtiyaz haklarını kiraladığınız markaların pazarlama stratejilerinin etkisini çoğaltarak kazanan yine siz olabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Franchiselar İçin Etkili Bir Sosyal Medya Stratejisi Oluşturma

Unlu mamuller bayilikleri almayı düşünüyorsanız ürünlerinizin steril bir ortamda sergilendiğinden ve satıldığından emin olmalısınız. Gıda sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalar gibi tüketici sağlığını önceliğiniz olarak kabul ettiğinizi mümkün olan tüm ortamlarda açıkça belirtmelisiniz. Ancak bu şekilde en titiz ev hanımlarının da, öğrencilerin de, ebeveynlerin de tercih ettiği bir işletme haline gelebilirsiniz.

Unlu Mamul Bayilikleri Veren Firmalar

Unlu mamul bayilik veren firmalar arasından seçim yaparken bayilere sunulan destekleri detaylı olarak incelemeli, markaların büyüme stratejisi hakkında bilgi sahibi olmalı ve pazar analizini yaparken incelikli düşünmelisiniz. Birçok firma arasından  seçim yapmanızı gerektiren bu süreçte gerektiğinde markaların mevcut bayileri ile de irtibata geçmeyi ihmal etmemelisiniz. Unlu mamul bayiliği almayı düşünüyorsanız sitemizde yer alan ilanları inceleyebilirsiniz.

Alsancak Unlu Mamuller Bayilik

Tarihi Sarıyer Börek Bayilik

Simit Sokağı Bayilik

Macaron Donuts Bayilik

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler