Decathlon Bayilik Açıklaması

decathlon bayilik aciklamasi

Ceo'nun mesajı decathlon her gün sunduğu en iyi kalite/fiyat ve “50 farklı spor tek çatı altında” politikasıyla sporu herkese ulaşılabilir kılmayı hedefliyor. ana hedefimiz inovatif ürünlerimizle her seviyeden sporcunun ihtiyaçlarını karşılamak ve her gün fiyatlarımızı daha da düşürmek. decathlon türkiye ekibi olarak, siz sportif müşterilerimize %100 memnuniyet sağlayabilmek için her gün spor tutkumuzla çalışmaktayız.

sporla kalın,

philippe debray - decathlon türkiye genel müdürü

Decathlon bayilik veya franhcising vermemektedir.  Tüm mağazalarını şirket kendisi açmaktadır.

decathlon tarihçesi

decathlon, 1976 yılında fransa'da kurulan, birçok farklı markanın spor ekipmanlarının bir arada bulunduğu uluslararası mağaza zinciridir. 2015 yılı verilerine göre dünya genelinde 70.000 çalışanı bulunmaktadır.

ilk mağazası lille yakınlarında bulunan villeneuve d'ascq kentinde açan decathlon, adını dekatlon sporundan almaktadır. ilk yurt dışı mağazasını 1986 yılında almanya'da açan şirket, daha sonra sırasıyla ispanya ve ingiltere'de mağazalar açtı. amerika'da da satın alma yoluyla mağazalar açan decathlon, 2006 eylül ayında tamamen bu ülkeden çekilme kararı aldı.

türkiye'deki ilk mağazasını 2010 yılı nisan ayında ankara kentpark'a açmıştır. 2015 yılı itibarıyla istanbul, izmir, ankara, samsun, adana, muğla, kocaeli, mersin, tekirdağ, hatay ve antalya'da olmak üzere 15 mağazası vardır. içerisinde türkiye merkez ofisinin de bulunduğu marmara forum decathlon (istanbul) türkiye'nin en büyük spor mağazasıdır ve 5.000 metre karedir. fiziksel mağazalarının yanı sıra türkiye'deki online mağazasını 2014 yılında açmıştır.

mağazalarında birçok spor dalı için gerekli olan ekipmanlar bir arada bulunur. adidas, nike gibi markaların yanı sıra grubun kendi markaları olan quechua, tribord, b'twin, kalenji, domyos gibi markaların ürünleri daha çok bulunmaktadır. decathlon, 2007 yılı itibarıyla 6.123.000 $ cirosu ile dünyanın en büyük spor malzemeleri satıcısıdır.

decathlon'un dünya çapındaki en büyük stratejisi ürünlerin maliyetlerini ve fiyatlarını düşük tutarak pazardaki en uygun fiyatlı spor ürünlerini satmaktır. 50'den farklı sporu sunan decathlon'da ürünlerin fiyatları teknik özelliklerine göre değişir. bu sebeple profesyonel ürünleri kalite ve fiyat açısından daha yüksektir.

mağaza maliyetlerini düşürerek daha uygun maliyetli ürünler satmak ve doğaya olabildiğince az zarar verme amacıyla 2015 yılı sonunda poşetlerini doğada çözünebilir malzemeden ürettirmiş ve satmaya başlamıştır. poşetlerden elde ettiği geliri deniztemiz turmepa derneği'yle paylaşarak denizlerin temizlenmesine katkıda bulunmaktadır.

decathlon vizyonumuz amacımız

decathlon, 1976’da fransa’da kurulan spor markasıdır. kendi içinde barındırdığı tutku markaları sayesinde, sporu herkese ulaşılabilir kılmayı hedefler. dna’sında olan inovasyon sayesinde, tüm spor kullanıcılarına maksimum ulaşılabilirlik sağlayabilmeyi amaçlamaktadır.bu amaca yönelik olarak tüm ekiplerimiz, kullanıcılarımıza ürünlerimizi her gün daha düşük fiyatla sunmak için çalışmaktadır. 

decathlon’da 70.000’den fazla sportif olarak 70 farklı sporu tüm kullanıcılarımıza ulaşılabilir kılmaya çalışıyoruz. sporun lüks bir hobiden ziyade günlük yaşamın bir parçası olarak görmeyi tercih ediyoruz. 
iki ana değerimiz olan canlılık ve sorumluluk sayesinde bir çok sporseverle çalışma fırsatına kavuşuyoruz! 

decathlon’da inovasyon şirket politikamızın merkezidir: satış araştırmalarında, konseptimizde, tasarımımızda, üretimimizde, iletişim ve lojistiğimizde! decathlon’da gördüğünüz tüm sporların markaları decathlon çatısı altındadır.

Decathlon Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR