Hızla Büyüyen RE/MAX Yeni Emlakçıları Nasıl Kendine Çekiyor?

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 05:26

RE/MAX’in emlak sektöründe verdiği hizmet ve bayiliklerine sunduğu avantajlar her daim tercih ediliyor. Şirketin dünya çapında adını duyurmuş olması ve bunun getirdiklerini bayilerine yansıtması tercih edilmesini sağlıyor.

Hızla Büyüyen RE/MAX Yeni Emlakçıları Nasıl Kendine Çekiyor?
Enes Öksüz admin

Sıcak hava balonu simgesi ile hemen tanınan bir şirket olan RE/MAX 45 yıllık geçmişinde bünyesindeki girişimcilere iki nitelik sunuyor. Bunlardan birisi girişimcilerin özgür bir şekilde çalışabilmesi, ikincisi ise tecrübeli girişimcilerin ofis kurarak bu işe girecek olanlara eğitim vermesi ve altında bazı girişimcileri çalıştırabilmesi. RE/MAX, 2017 yılının ilk çeyreğinde sadece Amerika’da 59 yeni franchise açtı ve emlak danışmanlarına sunduğu internet sitesi tasarımı, mobil uygulama desteği ve marka tanınırlığı ile büyük destekler sundu. RE/MAX’ın sunduğu her iki sistemde 40 yıldan beridir sektör lideri olmayı başarıyor. Şirket 2017 yılında %12.5 büyüme gösterdi. 2017’nin ikinci çeyreğinde ise bir önceki yıla göre %5.7 büyüdü. Bu da yaklaşık olarak 116.000 yeni franchise anlamına geliyor.

Önerilen İçerik: Neden Emlak Sektöründe Bayilik Alınmalıdır?

Büyüyen Bir Sektörde Hizmet

RE/MAX Bayilik İlanı İçin Tıklayın

İnşaat sektörünü diğer sektörlerden ayıran en önemli özelliği tek başına değil aynı zamanda diğer sektörlerle beraber de büyüyebilmesi. Bu inşaat sektörünün her daim tercih edilmesine neden oluyor. Yatırımcıların bu alana yatırımlarını yoğunlaştırması inşaat sektörünü ve yan sektörleri gözde hale getiriyor.

Önerilen İçerik: İnşaat Sektöründe Bayilik Fırsatları

RE/MAX’in bu sektörde verdiği hizmet ve bayiliklerine sunduğu avantajlar ile her daim tercih ediliyor. Ayrıca şirketin dünya çapında adını duyurmuş olması ve bunun getirdiklerini hem bayilerine hem de müşterilerine başarılı bir şekide yansıtması girişimciler tarafından tercih edilmesini sağlıyor.

Sunduğu Avantajlar

RE/MAX ilk olarak bayilerine birçok kurs ve seminerden oluşan büyük bir eğitim programı sunuyor. Franchise adayları bu eğitim ile beraber hem gayrimenkul piyasasına hem de gayrimenkul yapısına yatkın olacak bir çevreyi kapsıyor. Eğitimde ayrıca franchise adayları iş kabiliyetini geliştirmeye yönelik çalışmalarda bulunuyor. RE/MAX bayilerine son teknoloji alt yapı sunarak verdikleri hizmetleri daha çeşitli hale getirmelerini sağlıyor. Hem ulusal hem de uluslararası çapta bilgi paylaşımı ve müşteri referansı bayilerin aynı zamanda sürekli olarak birbirleriyle de iletişim halinde kalmasını sağlıyor. Markanın kurulu ve kendini kanıtlamış yapısı ile bayiler daha işletmelerinin başına geçmeden gayrimenkul alanında deneyim kazanıyor.

RE/MAX Bayiliği İçin Gerekenler

Ortalama bir RE/MAX bayiliğinin maliyeti yaklaşık olarak 110.000 TL ile 300.000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bayiler aylık olarak kazandıkları net gelirin üzerinden %6 pay ve %3 reklam katılım payı veriyor. RE/MAX bayiliği alacak olanların minimum 100 metrekarelik bir ofis alanına sahip olması gerekiyor. Bunların dışında ise aylık işletme giderleri gibi giderler geri kalıyor. Bu alanda başarılı olan yatırımcılar yaklaşık olarak 1, 1.5 senelik bir süreçte yatırımlarının karşılığını alabiliyorlar ve daha da büyüme seçeneğini tercih edebiliyorlar. Bazı yatırımcılar ise RE/MAX bayiliği açmak isteyenlere danışmanlık verecek şekilde kariyerlerini devam ettiriyor. Bayilerin sahip olduğu bu alternatifler onların işlerini daha çeşitli hale getirmelerine yardımcı oluyor.

Bayilik Veren Emlak Firmaları

 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler