Neden Emlak Sektöründe Bayilik Alınmalıdır?

Son Güncellenme: Sun May 2024 03:12

Emlakçılık kısa zamanda yüksek kârlar getirir; üstelik arkanıza güvenilir bir markanın desteğini alırsanız başarısız olma gibi bir şansınız neredeyse yoktur.

Neden Emlak Sektöründe Bayilik Alınmalıdır?
Enes Öksüz admin

Şimdiye kadar yazılarımızda altını çizdiğimiz ve her yazımızda vurguladığımız konular oldu. 

Kısaca hatırlamak gerekirse vurguladıklarımız; bayilik alan girişimcilerin işletmeleri için doğru lokasyonu seçmelerinin, hedef kitlelerinin ihtiyaçlarını karşılamalarının ve yatırım fikirlerini hangi sektörde hayata geçireceklerinin başarıları üzerinde doğrudan etkili olduğuydu. 

Sektör tercihi şüphesiz dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir. Büyüyen ve ölmeyecek sektörlere yatırım yapmak, her daim girişimcilere para kazandırır. 

Emlak sektörü de bizim ülkemiz için ölmeyecek sektörlerden birisidir. Üstelik her geçen gün daha da büyümektedir. 

Neden derseniz;

Tüm sektörler gerilerken inşaat sektörü her zaman genişliyor. Çünkü nüfus artıyor, insanların konutlarından beklentileri farklılaşıyor ve özellikle kentsel dönüşümden sonra eski binaların yerini yenileri alıyor. 

İnşaat sektöründe yaşanan bu büyüme de; emlak sektörüne can veriyor. Hal böyle olunca yatırımlarını emlakçı açmak için kullanan girişimciler kısa sürede yüksek kârlar elde ediyor ve sürekli gelir elde etme şansı yakalıyorlar.

Genellikle girişimciler kendi markaları altında emlak ofisleri açabiliyor. Ancak bu sektör türlü avantajlarına rağmen, deneyimi olmayan ve altyapısı sağlam temellere dayanmayan girişimcilerin beklentilerini karşılayamıyor. 

Yanlış kararlar, eksik donanım ve müşterilerin güvensizliği sebebiyle; tüm sektörlerde olduğu gibi emlak sektöründeki girişimciler de hayal kırıklığı yaşayabiliyor. 

O yüzden; eğer siz de bu sektöre girmeye karar verdiyseniz, elinizi güçlü tutmalı ve bilindik emlak firmalarının bayiliğini alma fikrinin tekrar gözden geçirmelisiniz.

Emlak Bayiliği Almanın Faydaları Nelerdir?

Emlakçılık yapmaya emlak bayiliği alarak başlamanın birçok faydası vardır. 

İşte detaylar;

Bilindik firmaların bayiliğini alırsanız; marka güvenirliğinden yararlanabilirsiniz; 

Bu tespit tüm bayilikler için aynıdır. Piyasaya yeni giren bir işletme düşünün, bir de yıllardır o sektörde olan, birçok farklı yerde faaliyet gösteren bir firmayı.

Tüketici olarak siz hangisini tercih edersiniz? 

Sizi bilmiyoruz ancak konut kiralamak ya da satın almak isteyen kişiler köklü kuruluşlarla çalışmayı tercih ediyor. Bunun en büyük sebebi yapacakları alışverişin şeffaf, güvenli ve sorunsuz olmasını istemeleri olarak açıklanabilir. 

Hem anlaşma süreçlerinin takip edilmesi, hem seçim aşamasında profesyonel danışmanlık hizmeti almak hem de görüşmeler esnasında ciddi bir tutumla karşılaşmak için köklü markaların bayiliklerini tercih ediyorlar.

“Benim işletmem de aynı hizmeti veriyor, profesyonelim” diyor olabilirsiniz, ancak bu fikrinizin başkaları tarafından kabul görmesi için öncelikle müşterilerin sizi tercih etmesi gerekiyor. 

Kısır döngü de bu noktada başlıyor. Marka imajınız güven vermiyorsa; müşteriler sizin işletmenize gelerek zaman kaybetmek ya da riske girmek istemiyorlar. O yüzden sizi teğet geçip, alacakları hizmetin daha iyi olacağına inandıkları işletmeleri tercih ediyorlar.

Maalesef durum bundan ibaret; tüketici önyargıları çoğu sektörde bireysel davranan girişimcileri olumsuz etkiliyor. 

Ama iyi bir haberimiz de var; emlak bayiliği alırsanız az önce bahsettiğimiz tüm bu olumsuzluklar bir anda tersine dönüyor. Müşteriler sizden ziyade temsil ettiğiniz markayı seçiyor ve siz de kaliteli hizmet verdiğiniz zaman zaten iş başarıyla tamamlanmış oluyor. 

Hazır Portföyünüz Olur

Emlakçılık yapacaksanız, elinizde müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli alternatiflerin olması gerekiyor. 

Mesela; elinde satacak ya da kiralayacak sadece 10 gayrimenkul bulunan bir işletme, müşterilerin farklılaşan ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmaz mı?

Tabii ki zorlanır. 

Gelen müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayamadıkça da satış yapılamaz ve hayal edilen kârlılık yakalanamaz. 

Ancak büyük markaların emlak bayilikleri alınırsa; müşterilere gösterilecek birçok alternatif bir anda girişimcilerin kontrolüne girer ve manevra kabiliyetleri otomatik olarak fazlalaşır.

Eğitim ve Danışmanlık Alabilirsiniz

Emlakçılık rahat, hızlı geri dönüş alınan bir sektör olarak görülebilir. Nitekim öyledir de ancak işler doğru yapılır ve müşterilerin ihtiyaçları en doğru şekilde karşılanırsa.

Emlak bayilikleri alarak kurumsal bir markanın temsilcileri olarak hem eğitim ihtiyacınız karşılanır hem de işletme ile ilgili sorunlar yaşandığında bu konularda danışmanlık alabilirsiniz.

Bayilik veren firmalar bayilerini destekler mi? diye sorarsanız şöyle açıklayabiliriz; 

Büyük markalar elbette bayilerini destekler çünkü desteklemezlerse zarar gören kendi marka imajları olur. 

Bu sebeple bayilerinin zor duruma düşmesini ve zarar görmesini istemezler; tüm destekleri kendilerine verirler. 

Sonuç olarak, emlakçılık sektöründe faaliyet göstererek hem göreceli olarak rahat bir işe hem de düzenli ve yüksek gelire sahip olabilirsiniz.

Yılların deneyimini arkanıza alabilir ve müşterilerin güvendiği; bu sebeple ilk tercih ettiği işletme haline gelebilirsiniz.

Doğru firmayı bulup, hizmet kalitenizi arttırarak hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Dekorasyon İşiniz Olsun başlıklı bir önceki makalemizde dekorasyon sektöründeki bayiliklerin avantajlarından bahsettik. İnşaat sektörüne hizmet veren bayilik fikirleri ilginizi çekiyorsa göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler