Dekorasyon İşiniz Olsun

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 11:58

Farklı bir iş arıyor ya da geliştirilebilir bir alanda yatırım yapmak istiyorsanız dekorasyon markaları ile iş birliği yapabilirsiniz. 

Dekorasyon İşiniz Olsun
Enes Öksüz admin

İş kurmak istiyorsanız ya da size uygun bir iş fikri arıyorsanız insanları mutlaka yakından gözlemlemelisiniz. Doğru gözlem ile aslında çok farklı ve potansiyeli olan alanlarda iş sahibi olabilirsiniz. Biraz araştırma ve gözlem ile dekorasyonun aslında oldukça gözden iş kolları arasında yer aldığını rahatlıkla görebilirsiniz. İnsanların ihtiyaçları ve yaşam standartları değiştikçe daha konforlu ve keyifli yaşam alanları yaratmaya eğilimleri olduğunu bilinir. Öncelikle daha iyi bir eve taşınmak ya da ev almak standartların değiştiğini kanıtlarken sonrasında gelen dekorasyon harcamalarını da bir girişimci olarak mutlaka değerlendirmelisiniz.

Öncü Markalarla İş Birliği Yapın

Dekorasyon için kullanılan ürünlerin sınırsız olduğunu yaptığınız sektörel araştırmalar sonucunda görebilirsiniz. Bu sınırsızlık geniş bir hedef kitleye sahip olma şansının yanı sıra özel bir alana yönelme imkanı sunar. İsterseniz farklı dekoratif ürünleri bir araya getiren bir mağaza açabilir isterseniz tekstil, aksesuar gibi özel bir alana odaklanmış bir yatırım yapabilirsiniz. Bu noktada yatırım yapacağınızı alanı belirledikten sonra güçlü bir marka ile iş birliği yapabilirsiniz. Dekorasyon alanında da alabileceğiniz bayilikler olduğunu ve bayilik almanın size çok daha yüksek kazanç getireceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Yeni bir girişim sürecinde ihtiyacınız olan her desteği bayilik veren firmalar tarafından sağlanan fırsatlar ile elde edebilirsiniz. Bu sayede bir iş için kritik seviyede önemli olan kurulum ve hayata geçirme gibi süreçleri rahatlıkla atlatırsınız. Yeni bir iş kuruyorsanız sizin için destek almanın önemini işe adım attığınız anda hissedersiniz. Güçlü bir markanın ayak izlerini takip ederken kendinize özgü yöntemler geliştirerek hem başarılı hem de özgün bir yatırıma sahip olabilirsiniz. 

Kurumsallıktan Yararlanın

Dekorasyon alanında iş kurmanın oldukça özel bir alan olduğunu düşünebilirsiniz. Bu düşüncenizde yanıldığınızı söylemek mümkün olmadığı gibi tüm iş fikrinizi de bu düşünce üzerinden geliştirmeyi tercih etmelisiniz. Ancak her ne kadar özel bir alan olsa da dekorasyon işinde de kurumsallık tercih edilme noktasında ön plana çıkar. Kurumsallığın insanlar üzerinde güven etkisi yarattığının bilincine sahip bir şekilde iş kurma planınızı oluşturursanız bayilik seçeneklerinin sizin için ne kadar etkileyici çözümler sunduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Bayilik aldığınızda kurumsal kimlik olarak sadece tasarım satın almış olmazsınız. Bayilik sistemleri size bir işi sıfırdan nasıl kuracağınızı anlatır. Bunun yanı sıra bayilik sistemleri ile gelen personel planlaması, operasyonel süreçler, marka bilinirliği ve pazarlama çalışmaları sayesinde küçük yatırımlar ile büyük işler başarabilirsiniz. Kurumsallığın artılarını bayilik avantajları ile birleştirdiğinizde çok sayıda şubesi bulunan markaların sizin için büyük bir avantaj olduğunu da bilmelisiniz. Her bayinin yapmış olduğu pazarlama ve reklam çalışmalarının markayı yükselteceğini, markanın yükselişinin de bayilere olumlu geri dönüş yapacağını aklınızdan hiç çıkarmayın. 

Şartları İyi Belirleyin

Dekorasyon sizin için çok ya da tek yönlü bir yatırım olabilir. Bu tercih tamamen sizin ilgi alanınıza ve hitap etmek istediğini kitleye göre değişir. Kitlenizi seçerken dikkat etmeniz gereken temel noktanın kime ve nerede hizmet vereceğinizi belirleyeceğini aklınızdan çıkarmayın. Türkiye’de dekorasyon denildiğinde ilk akla gelen kitle dünyanın pek ülkesinde de olduğu gibi akla ilk kadınlar gelir. Bu sektörde bir girişiminiz olduğunda hedef kitlenizin kadınlar olacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Bu yüzden planlamalarınızı hedef kitlenize ve bu kitleye en rahat ulaşabileceğiniz konuma göre yaparsanız her zaman çok daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Bir yatırım yapmadan önce temek unsurları belirlemek her zaman faydalı kazanımlar elde etmenizi sağlar. Hedef kitleden sonra ilk bilmeniz gerekenler hangi gelir düzeyine hitap edeceğiniz ya da etmek istediğiniz olursa lokasyon seçiminde gerçekten nokta atışı yapabilirsiniz. Ürün çeşitliliğinin yüksek olduğu bir alanda fiyat yelpazesinin de benzer bir genişliğe sahip olacağı göz önünde bulundurulduğunda neden gelir seviyesine yönelik yatırım yapmanız gerektiğini daha net anlayabilirsiniz. 

Bir önceki yazımızda, Cep Telefonu Pazarına Hizmet İçin Bayilik Fikirleri başlığı altında hemen hepimizin müşterisi olduğu cep telefonu pazarında bayilik fikirleri üzerine biraz düşündük. Cep telefonu bayiliklerine ilginiz varsa bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler