Popüler 10 Markadan Franchise Fiyatları

Son Güncellenme: Sun May 2024 05:59

Franchise almak isteyen girişimcilerin en çok merak ettikleri konunun yanıtları ile karşınızdayız. Popüler 10 markanın franchise fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Popüler 10 Markadan Franchise Fiyatları
Enes Öksüz admin

Franchise veren firmalar tarafından belirlenen franchise fiyatları değişiklik göstermekle birlikte marka bilinirliği ve firma politikası doğrultusunda her bütçeye uygun alternatiflerin bulunduğu biliniyor. Yatırımlarını franschising veren firmalar ile sağlamlaştırmak isteyen girişimciler için faaliyet gösterilecek sektör kadarı yatırım tutarları da önem taşıyor. Franchise veren firmalar ve fiyatları konusunda kapsamlı araştırma yapan, ücretsiz bayilik veren firmalar tarafından belirlenen şartları inceleyen ve hedef kitle analizini eksiksiz gerçekleştiren girişimciler karlı yatırımlarını başlatıp kısa sürede yatırım bedellerini amorti etme şansına sahip oluyor.

1. Simit Sarayı Franchise Fiyatları

Türkiye’nin ilk konsept simit cafeleri arasında yer alan Simit Sarayı Türkiye geneline bayilik veren firmalar arasında konumlanıyor. Girişimciler arasından bayilik vereceklerini dikkatle seçen firma, marka imajını korumaya önem gösteriyor. Dünyanın 25 ülkesinde faaliyetlerini sürdüren marka Cadde Konsepti, AVM Konsepti ve Kiosk konseptlerinde franchising veriyor. Yaklaşık 50 bin Euro franchise giriş bedeli isteyen markanın bayisi olabilmek için şube açılışı yatırım tutarının 650 – 750 bin TL dolaylarında olduğu biliniyor. Gerekli yatırım tutarı seçilen konsepte ve işletme alanına göre değişiklik gösterdiği için en net bilgi firma yetkililerinden alınabiliyor.

2. Domino’s Pizza Franchise Fiyatları

Bayilik veren firmalar gıda sektöründe yoğunlaşıyor, çünkü gıda sektörü her daim karlılığını korumaya devam ediyor. Dünyaca ünlü fast food zincirleri arasında en prestijlilerinden biri olan Domino’s Pizza yüksek bütçeli girişimcilerin ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Domino’s bayilik alabilmek için yaklaşık 200 bin USD ‘lik yatırım tutarının gözden çıkarılması gerekiyor.

3. Happy Moon’s Franchise Bedeli

Happy Moon’s franchise veren cafeler söz konusu olduğunda akla ilk gelenlerden biri olmayı başarıyor. Hem Türkiye geneline hem de yurt dışına franchise veren markanın franchise fiyatları da değişiklik gösteriyor. Tercih edilen konsept, işletme alanı ve konumu gibi değişkenlerden bağımsız olarak Happy Moon’s franchise bedelinin ortalama 250 bin TL civarında olduğu kabul ediliyor. Marka franchise ücretini birçok değişkene göre belirlediği için en net bilginin yine firma yetkililerinden alınması gerekiyor.

4. Watsons Franchise Bedeli

Türkiye genelinde ve dünyada kişisel bakım ve kozmetik sektörünün öncülerinden biri olan Watsons; hem kadınlara hem de erkeklere yönelik ürünleri ile yüksek ciro yapan firmalar arasında bulunuyor. İşlek caddelerde ve AVM’lerde tüketicilerle buluşan markadan franchise alabilmek için gerekli maliyetin 500 bin Euro civarında olduğu biliniyor.

5. Komagene Çiğ Köfte Franchise Fiyatları

Çiğ köfte bayiliklerinin karlılığı ve düşük franchise fiyatları girişimcilerin çiğ köfte bayiliklerine ilgisini arttırıyor. En yaygın franchise ağlarından birine sahip olan Komagene bayilik ücretleri 20 bin TL ile 45 bin TL arasında değişiyor.

6. Çilek Franchise Fiyatları

Dünya genelinde 71 ülkede faaliyetlerini sürdüren Çilek, mobilya sektöründe bayilik almak isteyenlere göz kırpıyor. Prestijli ve karlı bir iş modelini hayata geçirmek ve Çilek konsept mağazası için franchise almak isteyenlerin ilk yatırım için 150 bin – 300 bin TL sermaye bulması gerekiyor.

7. Bursa Kebap Evi Franchise Fiyatları

Bayilik veren firmalar gıda sektöründeki rekabeti arttırıyor. Bu rekabetten karlı çıkanların başında da Bursa Kebap Evi geliyor. Türkiye geneline franchise veren firmalar arasında bulunan Bursa Kebap Evi franchise fiyatları 30 bin USD seviyesinde. Toplam yatırım bedeli ise işletmenin metrekaresine göre değişiklik gösteriyor.

8. Waffle Art Franchise Fiyatları

Caddeler ve AVM’ler için farklı bayilik konseptleri sunan Waffle Art franchise fiyatları girişimcilerin seçtiği bayilik konsepti, işletme alanı ve işletmenin bulunduğu lokasyon özelinde değişiklik gösteriyor. Waffle Art bayilik yatırım başlangıç bedeli 100 bin ila 250 bin TL arasında değişiyor.

9. Filli Boya Franchise Fiyatları

Türkiye’nin en saygın boya imalatçılarından biri olan Filli Boya bayilik bedeli almıyor. Ürün satış bayiliği veren firma, bayilerinden minimum 100 bin TL’lik teminat istiyor. Ürün satış yetkisi verilen bölgeye ve bölgenin potansiyeline göre teminat bedeli 250 bin TL seviyesine yükselebiliyor.

10.  Hacı Mehmet Baklava Franchise Fiyatları

2015 yılında kurulan ve hızla büyüme trendi yakalayan Hacı Mehmet Baklava firması bayilik ücretleri 50 bin TL ile 100 bin TL arasında değişiyor. Yatırımcılarına ilk 25 ay boyunca 3000 TL karşılığında bedelsiz ürün sunan marka; 75 bin TL +KDV gibi bir ücrete anahtar teslim franchise sistemi ile çalışıyor.

Siz de 2019 yılında franchise alarak karlı bir yatırım yapmak istiyorsanız dönemsel olarak düzenlenen franchise fuarı organizasyonlarına katılabilir ve sitemizdeki en güncel ilanları takip ederek “franchise ne demek?” sorusunun en karlı yanıtları ile buluşabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler