Küçük Bütçelerle Büyük İşler Başarabilirsiniz

Son Güncellenme: Sat Mar 2024 04:41

Bayilik satın almak için her zaman büyük bütçelere ihtiyacınız yoktur. Doğru yerde yapılan küçük bütçeli yatırımlar ile yüksek gelirler elde edebilirsiniz?

Küçük Bütçelerle Büyük İşler Başarabilirsiniz
Enes Öksüz admin

Sizde her köşe başında bir AVM görüyorsunuz değil mi? Hatta zaman zaman bu kadar çok AVM’nin nasıl bu kadar çok kalabalık olabildiğine şaşıyorsunuz. İnsanlar doğru noktalarda çok doğru tespitler yapabiliyor ancak herkes bu tespitleri iş modeli olarak kullanamadığından dolayı kendi işinin sahibi olan insan her zaman azınlıkta oluyor. Alışveriş merkezlerinin popülerliği hiç azalmaz hatta artarken bunu fark eden insanların büyük ya da küçük demeden bu alanda iş yeri açmasını garipsemezsiniz değil mi? İnsanların bu fırsatları değerlendirmesi gerektiğine inanıyorsunuz ama AVMlerin yüksek maliyetlerinden dolayı böyle bir iş fikrine sıcak bakmıyorsunuz. 

Bunun kocaman ve içi boş bir ön yargı olduğunu bilseydiniz fikriniz değişir miydi? Elbette bu noktada herkesin fikri değişir. Öncelikle AVMlerde iş kurmanın düşük bütçeli yöntemlerini öğrenmeli ve bu durumu nasıl değiştireceğinizi bilmelisiniz. 

Alışveriş Merkezleri İçin Küçük Bütçeli İş Fikirleri

İş kurmak isteyenlere alışveriş merkezlerinde iş sahibi olmak oldukça cazip geliyor. Ancak alışveriş merkezlerinde iş kurmanın bütçesini göze alanların pek çoğu iş kurmaya ya da dükkan açmaya cesaret edemiyor. Bu noktada alışveriş merkezlerinde kiraların ve maliyetlerin normal alanlara göre daha yüksek olmasının etkisini gözlemlemek mümkün. Ancak farklı bir bakış açısına sahip olduğunuzda küçük bütçeler ile büyük adımlar atabileceğinizi göreceksiniz. Alışveriş merkezlerinde dükkanlar ve alanlar ilk dikkat edilen noktalar olsa da iş kurmak isteyenler biraz daha dikkatli baktıklarında pek çok farklı standı bir arada fark edecekler. Kahve, soğuk içecek, çikolata, pasta, çorba hatta salata gibi yiyecek ve içecek ürünlerinin take away ya da al götür mantığı ile satıldığı pek çok standın çalıştığını görebilirsiniz. Baskı tshirt, hediyelik eşya, oyuncak gibi farklı kitlelere hitap eden pek çok iş fikrinin alışveriş merkezlerinde stantlarda hayat bulduğunu gördüğünüzde pişmanlık yaşamamak için bayilik veren firmalar tarafından sunulan küçük bütçeli bayilik fikirlerini değerlendirebilirsiniz. 


Doğru Zamanda Doğru Yerde Olmanın Önemi

Aynı anda birden fazla kitleye hitap etmek istiyorsanız alışveriş merkezlerinde yer almayı mutlaka değerlendirmelisiniz. Alışveriş merkezleri her kesimden insanı bir araya getirdiğinden dolayı her iş fikri için başarılı lokasyonlar arasında rahatlıkla yer alabilir. Genç, yaşlı, kadın, erkek, aile ya da bekar odaklı pek çok iş fikrinizi alışveriş merkezlerinde başarı ile uygulayabilirsiniz. Her fikrin bir alıcısı olduğundan dolayı en geniş kitlelere hitap eden lokasyonları tercih etmek iş sahibi olmak isteyenler için daha öncelikli olur.


Maliyetler Azalırken Faydalar Artar

Alışveriş merkezlerinde stant sahibi olmak dükkan ya da alan kiralamaktan çok daha düşük maliyetlidir. Bayilik almak için büyük masrafları göze alanlardan değilseniz farklı fikirleri değerlendirebilirsiniz. Siz stant kiralayarak maliyetlerinizi azaltırken AVM’nin sunduğu faydalardan yararlanmaya devam edebilirsiniz. İnsanlar alışveriş merkezlerine geldiklerinde sizi ve işinizi görecekleri için maliyetlerinizin düşmesini rahatlıkla avantaja çevirebilirsiniz. Alışveriş merkezleri içerisinde uygulanabilen bayilik sistemlerini tercih ettiğinizde pazarlama maliyetlerinizi en aza çekmiş olursunuz. Alışveriş merkezleri için yapılan her tanıtım ve reklam kampanyasından sizlerde orada bulunan bir iş sahibi olarak faydalanabilirsiniz. 
Alışveriş merkezlerinin açılışı öncesinde yapılan belirli analizler vardır. Bu analizler alışveriş merkezlerinde dükkan ya da alan kiralayacak insanlara bazı taahhütler verir. Alışveriş merkezinin potansiyeli, günlük ziyaretçi sayısı gibi sayıları inceledikten sonra insanlar alışveriş merkezlerinde iş kurmaya karar verirler. İşin özünde her alışveriş merkezinin belirli bir hedef kitlesi olduğunu bilmek gerekir. Bu bilgi dahilinde değerlendirilen iş fikirlerinin tamamı potansiyel ziyaretçi kitlesini hedef alır. 

Her Kampanyadan Yararlanın

Alışveriş merkezlerinde yer alan her markanın veya mağazanın kendilerine müşteri çekmek için yaptıkları reklam kampanyalar olduğu herkes tarafından biliniyor. Bu kampanyalar için alışveriş merkezlerine gelen insanlar olduğunu da az çok tahmin ediyorsunuz. Peki bu iki bilgi sayesinde her kampanya ile alışveriş merkezlerine çekilen insanların sizin potansiyel müşteriniz olacağını da pekala ön görebilirsiniz. Alışveriş merkezlerinin sunduğu bu imkanları başka bir alanda bulmak mümkün olmadığından dolayı AVMler için küçük bütçeli iş fikirlerini mutlaka değerlendirmelisiniz. Hem bayilik sistemlerinin kendine özgü avantajlardan hem de alışveriş merkezlerinin sağladığı avantajlardan küçük bütçeli iş fikirleri ile yararlanabilirsiniz.

Yeterince motive olmadığınızı düşünüyorsanız bir önceki yazımızın konusu bayilik alarak kendi işini kurma konusunda sizi ikna edebilir.


 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler