Bayilik Alarak Zamanınızı ve Enerjinizi İşinize Odaklayın

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 05:31

Bayilik satın aldığınızda gerçekten ne kadar çok zaman ve enerji kazandığınızın farkında mısınız? Eğer cevabınız hayır ise çok yanılıyorsunuz. 

 Bayilik Alarak Zamanınızı ve Enerjinizi İşinize Odaklayın
Enes Öksüz admin

Kendi işinin sahibi olmak isteyenlerin karşısında her zaman iki yol çıkar. İşletme ya da mekan sahibi olmak istiyorsanız bir fikir bularak bu fikre yatırım yapabilirsiniz. Bu tercih edebileceğiniz ilk yol olsa da bayilik satın alma yöntemi ile yeni bir yolunuz daha olduğunu bilmelisiniz. 

İşletme sahibi olmanın cazip ve özgür dünyasına göz kırpıyorsanız tercihinizi neden bayilik satın almaktan yana kullanmanız gerektiğini iyice incelemelisiniz. Bayilik satın almanın sunduğu avantajların yeni fikri geliştirmenin zorlukları ile kıyasladığınızda tüm sorularının cevabını alabilir ve doğru tercihi yapabilirsiniz. 

Pek çok insan kendi iş fikrinin daha başarılı olacağını düşündüğünden dolayı sizlerde kendinize muhtemelen neden bayilik almalıyım diye soruyorsunuz. Bu sorunun cevabını tatmin edici bir şekilde almak için bayilik satın aldığınızda ne satın aldığınızı birlikte gözden geçirelim.

Bayilik Sadece İsimden İbaret Değildir

Bayilik satın alanlar başlı başına bir fikrin hayat bulmuş halini satın alırlar. Peki bu ne anlama gelir? Bunun anlamı bir fikrin olgunlaşmış ve kar etmeye başlamış halini satın aldığınızdır. Kendi işine sahip olmak isteyenlerin önünde olan yollardan birisi olan fikir üretmenin tek başına gelir getirmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Bir fikrin gelir getirmesi için üzerine çalışılmış olması gerekir. 

Bir fikri işe dönüştürmek için;

  • Araştırmak,
  • Kitlesini Belirlemek,
  • Alt yapısını oluşturmak,
  • AR-GE çalışması yapmak, 
  • Tedarikçi bulmak,
  • Üretim araçlarını satın almak,
  • Doğru yerde, doğru mekanı açmak ve bu liste uzar gider. Bu liste uzayıp giderken her basamak bir hata yapma riski olarak insanın karşısına çıkacağından dolayı bayilik satın almak oldukça mantıklı ve başarılı bir fikirdir. 

Bayilik ile birlikte yapılması gerekenler listesinin büyük bir çoğunluğunu da satın alacağınızdan dolayı gereksiz bir zaman ve enerji kaybı yaşamazsınız. Bu nedenle bayilik satın alırken aslında neler satın aldığınızı ve bu aldıklarının değerini bilmeniz önemlidir. 

Geliştirme Zorunluğunu Ortandan Kaldırın

Hizmet sektöründen gıda sektörüne kadar akla gelen her alanda bir fikri olgunlaştırmak ve iş yapar hale getirmek için AR-GE yapmak gerekir. Kafe açmak isterseniz menülerinizi geliştirmek için AR-GE yapmak zorunda kalırsınız, gurme burger restoranı açmak isteyenler ev yapımı sos ya da ekmek tarifleri hazırlamanız gerekir. Bunların tamamı için harcanacak zamanı ve emeği düşündüğünüzde ise bayilikle birlikte ne kadar önemli detayları satın aldığınızı görebilirsiniz. 

Yeni bir iş fikri üzerine çalışıyorsanız tek yapmanız gerekenin AR-GE çalışması olmadığının farkında olmalısınız. İş fikriniz için gerekli olan ürünler için tedarikçi bulmak, doğru tesisi ve alt yapıyı kurmak her adımda en doğru ve verimli kararları vermeniz gerekir. Yapılan her satın almanın iş fikrinin başarısında etkisi olacağından dolayı her adımı dikkatle ve ölçerek atmalısınız. Bayilik sisteminde ise siz bu sistemi satın aldığınızda tüm adımlar atılmış ve kazanmaya hazır hale gelmiş olur. 

Tanıtım Çalışmalarını Kendinize Odaklayın

Bayilik sistemlerinin hazır sistemler olması pek çok iş yükünü ortadan kaldırır. Bir bayilik sistemin kurumsal kimlik çalışmaları hazır olduğundan dolayı yeni tasarımlar için vakit harcamazsınız. Kurumsal kimlik için gerekli olan logo, slogan gibi genel içeriklerin yanı sıra gerektiğinde kartvizitten antetli kağıda kadar pek çok materyali bayilik satın aldığınızda temin etmiş olursunuz. Bu da tasarım alanında emek, zaman ve para harcamanızın önüne geçer. 

İşletme sahibi olmak isteyenler bir bayilik sistemi satın aldığında sistemin mevcut marka bilinirliğinden faydalanabilirler. Yeni bir marka yaratmaya çalışmanın yoğun rekabet ortamında güç olduğunu göz önünden bulundurmalısınız. Bu rekabet ortamında zaman harcamak yerine sizin yerinize marka konumlandırma çalışmalarını tamamlamış bir markadan bayilik almayı tercih edebilirsiniz. Bilinirliği yüksek olan bayilik sistemlerinin kitleler ile iletişim kurması ve kitlelere güven vermesi daha kolay olduğundan dolayı bu avantajı rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Bayilik sözleşmelerini incelediğimiz bir önceki yazımızı okuyarak bir bayilik sözleşmesinde olması gerekenler hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler