Kahve Dünyası Bayilik Modeli ile Büyümekten Vazgeçti!

Son Güncellenme: Mon Mar 2024 10:16

Kahve dükkanı bayilikleri arasından şartları size en uygununu seçin, kazançlı bir ticari hayata adım atın!

Kahve Dünyası Bayilik Modeli ile Büyümekten Vazgeçti!
Fatih Bozoğlu user

2004 yılında faaliyetlerine başlayan Kahve Dünyası bayilik modeli açısından özel bir örnek teşkil ediyor. Kuruluşunun akabindeki büyüme aşamasında bayilik modeli ile şube sayısını arttıran marka 50’den fazla kahve seçeneğini hedef kitlesiyle buluşturuyor. Türk kahvesi çeşitlerinin yanı sıra dünyadan lezzetler de sunan marka; tatlı türleri ile de hedef kitlesine lezzetli ürünler arasında seçim yapma imkanı sağlıyor.

Bayilik modelini benimseyerek 11 yıl boyunca şube sayısını arttıran, cirosunu yükselten ve marka bilinirliğini yükselten Kahve Dünyası 2015 yılı itibariyle büyüme modelinde büyük bir farklılığa gidip bayilik vermeyi durdurmuştur. Bayilik iş modelini terk ettikten sonra 2015 yılından bu yana şubelerini kendi açan firma mevcut bayiliklerini de kendi bünyesine dahil etmiştir. Bayilik veren firmalar arasında yeniden yer alıp almayacağı henüz bilinmeyen Kahve Dünyası kahve dükkanı açmak isteyen girişimciler ilgilerini diğer cafe bayiliklerine yöneltmişlerdir.

Cafe Bayiliklerine İlgi Azalmıyor

Türkiye nüfusunun büyük çoğunluğunun kahve sevmesi, kahve dükkanlarında sosyalleşmesi ve kahve dükkanlarında satılan ürün çeşitliliğinin giderek artması bu sektörde bayilik veren firmaların yüksek talep görmesine yol açıyor. Başta genç nüfus olmak üzere her yaştan müşterinin uğrak mekanları arasında yer alan cafeler bayilik iş modeli ile açıldığında bayilik veren firmaların bilinirliği ile de yaptığı primi arttırıyor.

Geniş oturma alanları, konforlu bir dekorasyon, internet bağlantısı, ürün çeşitliliği vb. avantajlarla hedef kitlesinin tercihi hale gelen cafeler başarılı bir işletme politikasının uygulanması halinde başarılarını kat be kat arttırıyor.

Güler yüzlü personellerin hızlı servisiyle müşterilerin memnuniyeti artarken, yeni ürünler sunulması cafelere duyulan sadakati de çoğaltıyor. Cafe konsepti dikkatle belirlendiğinde hedeflenen kitle daraltılıp genişletilebiliyor.

Önerilen İçerik : Kahve Dükkanı Bayiliklerine Farklı Bir Bakış Açısı…

Kahve Dükkanı Bayiliği Açmak İsteyen Girişimcilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Kahve dükkanı bayiliği almayı düşünen girişimcilerin fikirlerini hayata geçirmeden önce dikkatli bir şekilde analiz yapmaları gerekiyor. Lokasyon seçiminden bayilik veren firmaların sunduğu desteklere; bayilik sözleşmesi şartlarından hedef kitle tüketim alışkanlıklarına kadar her bir konu üzerinden çalışılması elde edilen başarıları arttırıyor. Sıfırdan iş kurmak yerine bayilik ile sektöre hızlı bir giriş yapmayı hedefleyen girişimciler; hem sunacakları içecek ve yiyecek çeşitlerini hem de imtiyaz haklarını kiralayacakları firmaların fiyat politikalarını değerlendirdiklerinde en doğru tercihleri yapabiliyor. Bu nedenle işletmenin açılacağı bölgede yaşayanların tercihleri ve ekonomik güçleri doğrultusunda marka tercihi yapılması başarı kriterlerini karşılamak adına önem kazanıyor.

Kahve Dükkanı Bayiliği Veren Firmalar

Kahve dükkanı bayiliği veren firmalar farklı sermaye birikimi olan girişimcilere hitap ediyor. Bazı markalar ücretsiz bayilik verirken bazıları yüksek miktarda yatırım bütçesi isteyebiliyor. Siz de yatırım bütçenizi belirledikten sonra sitemizdeki ilanları inceleyebilir ve bütçenize en uygun markayla görüşmelere başlayabilirsiniz.

Talep edilen yatırım bütçesinin haricinde bayilik veren markaların bayilerine sağladıkları desteklerin de farklılaşabildiğini hatırlatmak istiyoruz. Genel olarak bölge koruması, lokasyon seçimi, eğitim, reklam ve pazarlama alanlarında yoğunlaşan destekler girişimcilere büyük artılar katacağının bilinmesi gerekiyor. Özellikle sektörel deneyimi olmayan girişimcilerin yola çıkacakları markaların şartlarını öğrenmeleri yatırımlarının karşılığını alabilmek adına oldukça önemli olduğu kabul ediliyor.

Kahve Dünyası” markası bayilik verme sürecini şimdilik durdursa da, kahve dükkanı bayiliği almak isteyenlerin çeşitli alternatifleri bulunuyor. Siz de ticari faaliyetlerinizi bu sektörde sürdürmek istiyorsanız; sitemizde yer alan şu ilanları inceleyebilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler