“Burger Yiyelim” Şubelerini Kendisi Açarak Büyüyor

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 03:13

Burger yiyelim bayiliği almak isteyenler hüsrana uruyor. Burger Yiyelim bayilik konseptini önemsemiyor.

“Burger Yiyelim” Şubelerini Kendisi Açarak Büyüyor
Fatih Bozoğlu user

Son yıllarda hızla artan burger furyası Burger Yiyelim markasının iddiasıyla farklı bir noktaya taşınıyor. Özgün lezzetler sunmak için yılların birikimi ile kendi markasını oluşturan Keban Et; 1976 yılından bu yana edindiği tecrübeleri katkısız ve doğal ürünler üreterek yeni bir konseptle tüketicilerle buluşturuyor.

Lezzetli et ürünlerinden hazırlanan birbirinden özgün hamburger çeşitlerini hedef kitlesiyle buluşturan marka fast food zincirlerinden farklı olarak daha butik bir konseptte ilerliyor.

Henüz bayilik vermese de bayilik veren firmalar hakkında yapılan sorgulamalarda sıklıkla adı geçen Burger Yiyelim; %100 dana etinden üretilen burgerlerde sürdürülebilir kalite anlayışını yansıtmaya devam ediyor. Açıldıktan 18 ay sonra beşinci şubesini açarak marka bilinirliğini ve satışlarını arttıran firma yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmış görünüyor.

1500 m2 kapalı Keban entegre tesislerinde üretilen burgerlerde yapay tatlandırıcılar kullanmayan ve burger severlere uygun fiyatlı menü seçenekleri sunan marka çocuklara yönelik menüleri ile aileleri de hedeflediğini ortaya koyuyor. Menülerinde hem köfte hem de et tercihleri sunarak çeşitlilikten ödün vermeyen işletme, hizmet kalitesinde de aynı standartları korumayı hedefliyor. Bu nedenle büyüme aşamasında henüz bayilik modelini uygulamıyor ve şubelerini kendi açmayı tercih ediyor. İleride nasıl bir strateji izleyeceği merak konusu olan Burger Yiyelim, şimdiden şube açtığı bölgelerde imza attığı başarılarıyla adından söz ettiriyor.

Önerilen İçerik : Fast Food Bayilikleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fast Food Restoranlar Butik Konseptleri ile Fark Yaratıyor

Dünyaca ünlü fast food zincirleri ile toplum olarak hamburger alışkanlığımız arttı. Yıllar boyu devam eden talep artışı neticesinde sektör zincir işletmelerin yanı sıra daha butik işletmelerin de ortaya çıkmasına zemin hazırladı. Kimi zaman yüksek menü fiyatları sunan kimi zaman ise uygun menü fiyatlarıyla dikkat çeken fast food restoranlar yatırımcıların kazanç beklentilerini karşılamaya başladı.

Burger Yiyelim bayilik veren firmalar arasında yer almasa da bayilik veren diğer fast food markaları varlıklarını güçlendirmeye devam ediyor. Özel soslarla lezzetlenen hamburgerlerin satışını yapan bayiler özellikle büyük şehirlerde ve rakiplerin az olduğu orta ölçekli illerde yatırımcılarına büyük bir karlılık sunuyor.

Genellikle çocukların ve gençlerin hedef kitle olarak belirlendiği bu işletmeler güler yüzlü personelleri ve hızlı servisleri; sundukları lezzetli gıdalar ve gençleri cezbeden ortamlarıyla her gün dolup taşıyor. AVM’lerde ve üniversite yakınlarındaki lokasyonlarda açılan burger bayilikleri yatırımcıların seçimlerini doğrular şekilde yüksek oranda kazanç sunuyor. Fast food zincirlerinden ziyade daha butik bir konsept belirlendiğinde tüketicilerin dikkatini çekmek de kolaylaşıyor. Özellikle sosyal medyanın etkisi arttıktan sonra tanıtımını etkili şekilde yapabilen işletme sahipleri gençlerin gözdesi olmayı başarıyor.

Önerilen İçerik : Amerikan Fast Food Zincirlerinin Dünyaya Yayılması

Fast Food Bayiliklerinin Avantajları

Dünya geneline yayılmış franchise zincirlerini bir kenara bırakırsak; Türkiye’de kurulan ve zaman içerisinde şube sayısını arttıran işletmeler hem hedef kitle hem de yatırımcılar için keyifli alternatiflerin oluşmasına ön ayak oluyor. Hep aynı lezzetleri denemekten sıkılan tüketiciler ve dinamik bir markayla yola çıkmak isteyen girişimciler bayilik veren firmalar ile aynı amaçlarda bütünleşiyor. Kaliteli, özgün, hijyenik ve fark yaratan lezzetlerle kısa sürede bilinirliklerini arttırabilen bayilik işletmeleri, bölgelerinde yaşayan gençlerin buluşma noktasına dönüşebiliyor.

Gıda sektörünün sürekliliği hamburgerlerin lezzetleri ile birleştiğinde ortaya fast food bayiliklerinin karlılığı çıkıyor. Bayilik veren fast food markaları sundukları desteklerle yatırımcılarını koruyor ve bayiler de marka imajını destekleyen kaliteli hizmetler sunarak hem temsil ettikleri markaların hem de hedef kitlelerinin memnuniyetini kazanmayı başarıyor.

Fast Food Bayiliği Veren Diğer Firmalar

Bir Önceki Yazımıza Gözatın : İddaa Bayilikleri Hakkında En Çok Sorulan Sorular

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler