Burger King

Dünyanın Önde Gelen Franchise Zincirleri Arasında Yer Alan Burger King Bayilik Veren Firmalar Arasında Yer Alıyor.

Burger King Bayilik Maliyeti

500.000 - 1.000.000+ *
* Burger King franchise açmak için gerekli yatırım bütçesi değişiklik gösterebilir. Toplam yatırım tutarının franchise bedeli de dahil olmak üzere 2,5 milyon TL dolaylarında olduğu bilinmektedir.

Burger King Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Burger King Bayilik Şartları

Başarılı Bir İş Geçmişine Ve Yönetim Tecrübesine Sahip Olmak
Yatırımın Gerektirdiği Finansal Güce Sahip Olmak
Burger King Markasının Kriterlerine Uygun Lokasyon Seçimi Yapmak
Burger King Marka Değerlerini Yansıtmak

Burger King Bayilik Açıklaması

Burger King Bayilik Hakkında 

1995 yılından itibaren Türkiye pazarına giriş yapan ve her yaştan kişiyi hedefleyen leziz ürünleri ile en gözde bayilik veren firmalar arasında yer alan Burger King, dünyanın en büyük franchise zincirlerinden biridir. 

Geçmişi 1954 yılına dek uzanan ve günümüzde 110 ülkede 16 binden fazla restoran ile faaliyet gösteren marka, yüksek sermayeli girişimcilerin dikkatini çekmeyi sürdürmektedir. AVM’lerde, işlek caddelerde, prestijli noktalarda ve insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde açılan Burger King restoranları çocukların da gençlerin de vazgeçilmez destinasyonları arasında yer almaktadır. 

Düzenlenen kampanyalarla hedef kitlesine lezzetli bir şöleni uygun fiyatlara yaşatan; gün içerisinde yüzlerce kişiye ev sahipliği yapan ve yan ürünleri ile hedef kitlesini sürekli genişleten Burger King bayilik alacak girişimcilerin yatırım geri dönüş süresini kısaltmaktadır. 

Firma faaliyet gösterdiği pazar özelinde ürünlerini değiştirmesi, hedef kitlesinin damak tadına uygun lezzetler çıkarması ve yerel eğilimleri yakından takip etmesiyle de dünya genelinde başarılı olmak isteyen birçok firmaya ilham kaynağı olmaktadır. 

Burger King bayiliği almak isteyen girişimcilerin franchise sürecinde iletişime geçecekleri firma Burger King master franchise olan TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’dir. TAB Gıda, Burger King bayilikleri açılma yetkisini elinde tutmaktadır.

Bu yazımızda sizler tarafından çok merak edilmesi nedeniyle Burger King bayilik şartları hakkında detaylı bilgi aktaracağız. 

Burger King Bayilik Şartları

Burger King bayilik almak isteyen girişimcilerin öncelikle markanın beklentilerini karşılayacak sermaye gücüne sahip olmaları gerekir. Burger King franchise bedeli olarak 500 bin USD +KDV alınmaktadır. 20 yıl süre ile imzalanan anlaşma sonrası verilen lisanslar neticesinde girişimciler Burger King franchisee olma hakkına kavuşurlar. Girişimcilerin Burger King franchise bedeli haricinde aylık net ciro üzerinden %13 royalty fee ödemeleri de sözleşme şartları arasında yer almaktadır. 

Burger King bayilik almak isteyen işletmecilerin işlek lokasyonlarda veya AVM’lerde marka kriterlerini karşılayan işletme bulmaları gerekir. Burger King markasının lokasyon beklentileri şu şekilde sıralanabilir:

  • İşyerinin giriş katında olması
  • Toplamda minimum 300 metrekare alanı bulunması
  • Restoranın ön cephesinin en az 6,5 metre genişliğe sahip olması
  • Tavan yüksekliğinin minimum 2,90 metre olması

Franchise yatırım tutarına sahip olan ve markanın beklediği lokasyon gereksinimlerini karşılayan işletmeciler aynı zamanda deneyimli ve iş hayatında başarılı olmalıdır. Burger King bayilik vereceği yatırımcıların marka değerlerini benimsemesini ve markayı en iyi şekilde temsil etmelerini istemektedir. 

Burger King Bayilik Başvurusu

Burger King franchise zincirine katılmak isteyen yatırımcıların; markanın Türkiye’deki master franchise yetkisini verdiği TAB Gıda ile iletişime geçmesi gerekir. Firmanın web sitesinde yer alan Burger King Franchise Başvuru Formu doldurulmalı ve firma yetkililerin yatırımcılara geri dönüş yapması gerekmektedir. 

Burger King bayilikleri yüksek yatırım isteyen ancak doğru lokasyon seçimi yapıldığında girişimcilere yüksek karlılık sunan iş fikirleri arasında yer alır. 

Markanın dünya genelindeki bilinirliği ve ürünlerinin tartışmasız lezzeti Burger King bayiliklerine her yaştan kişinin gitmesini sağlamaktadır. Hijyenik ortamda güler yüzlü hizmetle müşterilerini karşılayan girişimciler Burger King franchise sürec isonunda yüksek karlar elde edebilirler. 

Firma tarafından sağlanan desteklerin sayesinde girişimciler ticari başarılarını hızlandırabilir ve kısa süre sonunda yatırımların karşılığını almaya başlayabilir. 

Burger King Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR