Su Bayiliği Almak Karlı Bir Yatırım Olabilir Mi ?

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 03:32

Su bayiliği, kısa sürede yatırımlarını amorti etmek ve düzenli gelire sahip olmak isteyen girişimcilerin  yoğun ilgisini görmeye devam ediyor.

Su Bayiliği Almak Karlı Bir Yatırım Olabilir Mi ?
Fatih Bozoğlu user

Su bayiliği, kısa sürede yatırımlarını amorti etmek ve düzenli gelire sahip olmak isteyen girişimcilerin  yoğun ilgisini görmeye devam ediyor. Bayilik veren firmalar arasında seçim yapan, depo ve dükkan arayışını sonlandıran girişimciler doğru lokasyon analizi yaptıkları takdirde su bayiliği avantajlarından yararlanabiliyor. Büyük mahallelerde, cadde üzerlerinde ve sipariş yoğunluğunun yüksek olduğu konumlarda açılan su bayilikleri ile hem bayilik veren firmalar hem de bayilik alan girişimciler karlı iş birlikteliklerine imza atabiliyor. İhtiyaçların analiz edildiği ve o doğrultuda adım atılan tüm girişimlerde olduğu gibi su bayiliği de yatırımcılarının yüzünü kara çıkarmıyor.

Su bayiliği açma bedelleri bayilik veren firmalar tarafından belirleniyor. Marka bilinirliği, bayilik iş modeliyle planlanan büyüme hedefleri, hedef kitleye sunulan hizmetler ve satılacak suyun ne denli talep gördüğü gibi unsurlar su bayiliği açma fiyatları üzerinde değişkenliğe neden oluyor. Su bayiliği açma maliyeti yaklaşık 15 bin ila bayilik alınacak firmanın bayilik ücreti politikasına göre 50 bin TL arasında değişiyor. Bazı markalar toplu sipariş verilmesini istediği için minimum yatırım bedelinde değişiklik meydana gelebiliyor. Bu nedenle su bayiliği açmak isteyen girişimcilerin bayilik veren firmalar ile doğrudan iletişime geçmesi ve bayilik bedelleri ile ilgili net bilgi almaları gerekiyor. Aynı şekilde bayilik sözleşmesinin de detaylı bir şekilde incelenmesi sonradan ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların engellenmesi adına önem arz ediyor.

Siz de su bayiliği açmak istiyorsanız su bayiliği veren firmalar ile iletişime geçerek kendileriyle detaylı görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Markalar tarafından sunulan bayilik destekleri ile de ilgili ayrıntılı bilgi alarak kararlarınızı daha sağlam temellere dayandırabilirsiniz.

Su Bayiliği Avantajları

Çevre kirliliği, sanayileşme ve şebeke sularının kirlenmesiyle birlikte eski zamanlardaki gibi musluktan su içme imkanı artık bulunmuyor. Üstelik sağlıklı beslenme konusundaki farkındalığın artmasıyla birlikte tüketiciler yedikleri besinler kadar içtikleri suların da kalitesine dikkat ediyor. Doğal kaynaktan gelen suların içerisindeki mineraller sağlığa sayısız katkı sununca tüketiciler için damacana su siparişi vermek seçenek olmaktan çok zorunluluğa dönüşüyor.

İnsan sağlığı için en temel ihtiyaçlar arasında yer alan su, ticari fırsatları çoğaltıyor. Su talebinin sürekli olması ve satış potansiyelinin yüksekliği su bayiliği almak isteyenleri cezbediyor. Su bayiliği açmak için gerekli nitelikleri taşıyan girişimciler kaliteli ve hızlı servis anlayışını benimseyip bilindik bir markanın çatısı altında faaliyet gösterdiklerinde yüksek kazançlar elde edebiliyor. Bu nedenle gıda bayilikleri gibi su bayilikleri de her daim popüler olmayı sürdürüyor. Damacana su sektörünün yükselen ivmesi ve reklam kanallarının çeşitlenmesi gibi unsurlar da su bayiliği avantajlarını giderek çoğaltıyor.

Su Bayiliği Almak İçin Yer Seçimi

Su bayiliği almayı düşünüyorsanız bayilik veren firmalar tarafından öne sürülen şartlar kadar lokasyon alternatifleriniz üzerinde de düşünmelisiniz. İşletmenizi açmayı düşündüğünüz konum kazançlarınızı doğrudan etkileyecektir. Mevcutta su bayiliği olan bir lokasyonda hizmet vermeye başlamak ticari faaliyetlerinizin ilk zamanlarında sizi çetin bir rekabet ortamına sokabilir. Eğer rakipleriniz olmasına rağmen müşteri potansiyelinin çok yoğun olduğu bir yerde hizmet vermeye kararlıysanız; bayilik alacağınız firmanın bilinirliğine dikkat etmelisiniz. Su bayilikleri arasındaki rekabetten sıyrılmak için hizmet kalitenizi yükseltmeli ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermelisiniz. Bayilik veren firmaların çok büyük bir kısmı bayilerine bölge koruması sunduğu için aynı markayı satan girişimcilerle yolunuz kesişmese de pazardaki rakiplerini değerlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Su Bayiliği Veren Firmalar

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler