Ne iş Kurabilirim Diyenler İçin Karlı İş ve Bayilik Teklifleri

Son Güncellenme: Thu Jan 1970 02:00

Kârlı iş ve bayilik teklifleri hakkındaki bu yazımızda farklı sektörlerde bayilik veren firmalar ile ilgili bilgi bulabilirsiniz.

Ne iş Kurabilirim Diyenler İçin Karlı İş ve Bayilik Teklifleri
Enes Öksüz admin

Kendi işinizi kurmak istiyorsunuz ama ne iş yapamayacağınıza karar veremiyor musunuz? Emin olun aynı durumda olan yalnızca siz değilsiniz. Günümüzde kendi işini kurmak isteyen pek çok kişi ne iş yapacağına karar veremediği için bir türlü harekete geçemiyor. Ekonomik piyasaların hızla geliştiği ve sürekli yeni taleplerin oluştuğu göz önünde bulundurulduğunda hayata geçirilecek pek çok iş fikrinin olduğunu kolayca tahmin edebiliyoruz. Ancak her iş fikri her lokasyonda başarı getirmediği gibi her yatırımcı için doğru tercih de olamıyor. Bu nedenle kendi işini kurmak isteyen girişimcilere öncelikle kendilerine, sermayelerine ve faaliyet göstermek istedikleri lokasyona en uygun iş fikrini seçmelerini öneriyoruz. Bunun yanı sıra iş kurmak isteyen girişimciler için pek çok farklı sektörde karlı bayilik fırsatları da bulunuyor. Biz de ne iş kuracağına karar verme aşamasında olan girişimcilerimize yardımcı olabilmek adına bu yazımızda karlı iş ve bayilik tekliflerinden bahsetmek istiyoruz. 

Beyoğlu Profiterol

Her dönemin en karlı sektörlerinden biri olan gıda sektörünün lider isimlerinden biri olan Beyoğlu Profiterol bayileri arasında katılmak isteyen girişimcilerin karşılaması gereken yatırım miktarı ortalama 35.000 TL’den başlıyor. Bununla birlikte gereken yatırım miktarı, işletmenin açılacağı mekanın açık ve kapalı alanlarının toplam metrekaresine, işletmede kullanılacak ekipmanın markasına ve türüne göre değişiklik gösterebiliyor. Markanın bayilik sözleşmesi 2 yıllık olup, her yıl bayilerin standart ve performans verilerine göre yetki belgesi yenileniyor. Beyoğlu Profiterol bayilik almak isteyen girişimcilerin işletmelerini açacakları yerin seçimi ve fizibilitesi marka tarafından yapılıyor. İşletmenin iç ve dış mimari projesi markanın standartlarına göre hazırlanıyor. Beyoğlu Profiterol bayilik almak isteyen girişimcilerine iki farklı konsept ile bayi olma imkanı sunuyor. Cadde bayilerinin açık ve kapalı toplam alanlarının en az 50 metrekare, alışveriş merkezlerinde açılacak olan bayilerin ise açık alanda kurulu standlar için en az 6 metrekare, kapalı alanlarda ise en az 25 metrekare olması gerekiyor. Beyoğlu Profiterol bayilerinin ciroları üzerinden prim almıyor, ancak yıl içerisinde yapılacak olan reklam çalışmaları için katkı payı alıyor. 

Beyoğlu Profiterol Bayilik Profili

Carismax

Otomobil koruma sektöründe faaliyet gösteren Carismax, bayilik vereceği girişimcilerin sektörde deneyimli olmasını istiyor. Açılacak bayiliklerinin ana cadde üzerinde bulunmasını zorunlu tutmayan marka, ana caddeye yakın, iş merkezlerine ve yerleşim yerlerine erişimi kolay lokasyonları tercih ediyor. Markadan bayilik alan girişimcilerin işletmeleri, Carismax bayi koçlarının hazırladığı işletme planı ile  2 - 4 hafta arasında hizmet vermeye hazır hale getiriliyor. Carismax bayilik alan girişimcilerinden reklam katkı bedeli, isim hakkı bedeli ve gelirden pay talep etmiyor. Marka bayilerinin performanslarının ve kazançlarının artırılmasına yönelik yıl içerisinde düzenli olarak satış, uygulama, teorik ve pratik eğitim programları düzenliyor. Ayrıca bayilerin üçer aylık satış ve pazarlama planları marka merkezi tarafından hazırlanıyor. Bunun yanı sıra marka tüm işletmelerine; proje, personel, pazarlama, yer desteği, ortak reklam, el kitabı, bölge koruması ve ödeme konularında da destekler sağlıyor. Carismax’ın % 250 civarındaki kâr oranı ile markadan bayilik alan girişimciler yatırımlarını en fazla 12 ay içerisinde geri kazanmanın avantajını yaşayabiliyorlar.

Carismax Bayilik Profili

Cleanlux

Kuru temizleme sektörüne getirdiği yenilikler ile sektörün öncü isimlerinden biri olarak kabul edilen Cleanlux girişimcilerine hem yurtiçinde hem de yurtdışında bayilikler veriyor. Markadan bayilik almak için gereken yatırım maliyeti 300.000 TL civarında olmakla birlikte bu rakam seçilen lokasyon ve mekanın metrekaresi gibi bazı özelliklere göre değişiklik gösterebiliyor. Cleanlux bayilik almak isteyen girişimcilerine mini, midi ve mega paket olmak üzere üç farklı konseptte bayilik fırsatı sunuyor. Mini paket konseptinde 50 - 60, midi paket konseptinde 70 - 80 ve mega paket konseptinde 90 - 100 metrekare alana sahip mekanların kullanılması tercih ediliyor. Ayrıca marka işletmelerinin insan trafiğinin yoğun olduğu seçkin alışveriş merkezlerinde açılmasını talep ediyor. İşletmenin açılacağı lokasyon ile ilgili ön etüt çalışmaları Cleanlux tarafından gerçekleştiriliyor. Ayrıca işletmelere proje ve dekorasyon desteği sağlanıyor. Cleanlux açılacak olan işletmelerinde kullanılacak olan kimyasalları ve sarf malzemeleri temin etmesinin yanı sıra reklam ve tanıtım çalışmaları ile ilgili tasarım desteği de veriyor.

Cleanlux Bayilik Profili

Turyap

Turyap, Türkiye’nin en hızlı büyüyen sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektöründe bayilik vererek pazar payını artıran markalar arasında yer alıyor. Marka girişimcilerinin ofislerini büyük şehirler ile A ve A+ gelir düzeyine sahip olan bölgelerde konumlandırmalarını istiyor. Ayrıca  bayilik alan girişimcilerinin yabancı dil bilmesini, ticari sicilinin temiz olmasını, interneti ve ofis programlarını etkin bir şekilde kullanabilmesini koşulları arasında bulunduruyor. Girişimcinin profili ile hedef göstereceği bölgenin uyumuna da özen gösteriyor. Turyap bayilik almak isteyen girişimcilerin ödemesi gereken isim hakkı bedeli, girişimcinin faaliyet göstereceği bölgeye göre değişiklik gösterebiliyor. Girişimcilerin aylık satış cirosundan pay almayan Turyap aynı zamanda girişimcilerinin açılış esnasında masraflarının fazla olabileceği düşüncesinden yola çıkarak ilk üç ay boyunca herhangi bir sabit ödeme de talep etmiyor. Pek çok konuda etkin bir danışmanlık sistemine sahip olan marka açılış esnasında ihtiyaç duyulan reklam malzemelerini de girişimcilerine ücretsiz olarak temin ediyor. 

Turyap Bayilik Profili

London Cafe

Cafe sektörünün modern ve yenilikçi isimlerinden London Cafe bayilik almak isteyen girişimcilerinden 60.000 TL+KDV franchise bedeli talep ediyor. Markanın açılacak olan şubelerinin nüfusu 100.000 ve üzerinde olan il ve ilçelerde olması London Cafe’nin bayilik şartları arasında bulunuyor. İşletmelerin en az 100 metrekare kapalı ve en az 50 metrekare açık alana sahip olması isteniliyor. Mekanın ön cephe genişliğinin de en az 6 metre olması gerekiyor. Markanın metrekare başı yatırım maliyeti yaklaşık 600 EURO+KDV olarak uygulanıyor. Reklam çalışmalarını merkezi olarak yürüten marka cironun %3’ü oranında franchise kullanım bedeli tahsil ediyor.

Lodon Cafe Bayilik Profili

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler

Sponsorlu Bayilikler