Mobilya Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Son Güncellenme: Sat Mar 2024 03:08

Mobilya sektörü giderdiği ihtiyaç nedeni ile hiçbir zaman bitmeyecek ve popülerliğini her daim koruyan sektörler arasında yer alıyor.

Mobilya Sektöründe Bayilik Veren Firmalar
Metehan Avcı user

Farklı zevklere ve bütçelere hitap eden çeşitler barındırması mobilya sektöründe bulunan markaların karlılığını artırıyor. Bu sektörde yer almak isteyen yatırımcılar da diğer sektörlerde olduğu gibi kendi markalarını yaratmanın yanı sıra bazı markaların bayiliğini almayı tercih edebiliyor.

Bu yazımızı okuyarak siz de “Mobilya sektöründe bayilik veren firmalar nelerdir“, “Mobilya sektöründe bayilik almak için ne kadar yatırım sermayesi gereklidir”, “Mobilya sektöründe karlılık oranı nedir” gibi sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

VANESSA Mobilya Bayilik

Vanessa Mobilya bayilik almak isteyen yatırımcılar 300.000 – 450.000 TL arası yatırım sermayesine ihtiyaç duyuyor. Yaklaşık bir yıl içerisinde yatırımlarını geri kazanma olanağı bulunan bayilerin en az 400 metrekare, optimum 800 metrekare, en fazla 1200 metrekare büyüklüğünde ve uygun lokasyonda konumlandırılmış bir mağaza temin etmeleri gerekiyor. Seçilen mağazalar Vanessa Mobilya’nın iç ve dış dekorasyon standartlarında hazırlanıyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Vanessa Mobilya Bayilik

KELEBEK Mobilya Bayilik

Kelebek Mobilya bayilik almak isteyen girişimcilerin en az 400.000 TL teminat gösterebilmesi şartı aranıyor. Bu tutarın altında teminat gösterebilecek olan girişimciler ise diğer koşullara da uygunluk sağlamaları durumunda mutfak mağazacılığına yönlendirilebiliyor. Açılacak olan Kelebek Mutfak mağazalarında mimar çalıştırılması gerekiyor. Kelebek Mobilya mağazalarının 700 – 1000 metrekare, mutfak mağazalarının ise 150 metrekare ve üzeri alana sahip olması gerekiyor. Ayrıca mağazaların ön cephe genişliğinin en az 8  - 10 metre olması koşulu bulunuyor. Kelebek Mobilya bayilerinin mobilya montaj ve kurulum hizmetleri vermesini de talep ediyor. Marka bayilik almak isteyen girişimcilerin başvurularını yalnızca Bölge Müdürlükleri ile Genel Müdürlüğe şahsi müracaat yolu ile kabul ediyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Kelebek Mobilya Bayilik

İSTİKBAL Mobilya Bayilik

İstikbal Mobilya bayilik almak isteyen girişimciler 1500 metrekare alana sahip bir mağaza için yaklaşık 400.000 TL yatırım sermayesine ihtiyaç duyuyor. Marka mağazalarının 1500 – 2000 metrekare alana sahip tek katlı lokasyonlarda konumlandırılmasını tercih ediyor. İstikbal Mobilya bayilerinden ciro primi ve reklam katılım ücreti talep etmiyor. Ayrıca bayilik alan girişimcilere eğitim, lojistik, pazarlama, reklam ve insan kaynakları alanlarında destekler sağlanıyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:İstikbal Mobilya Bayilik

İPEK Mobilya Bayilik

1991 yılından bu yana mobilya sektöründe faaliyet gösteren İpek Mobilya Türkiye genelinde bayilik başvurularını kabul ediyor. 1000 – 4000 metrekare alana sahip mağazaları tercih eden İpek Mobilya uygun yer seçimi konusunda bayilik alan girişimcilerine destek sağlıyor. İpek Mobilya bayilik almak isteyen girişimciler bayilik başvurularını markanın internet sitesi üzerinden yapabiliyorlar.

Bayilik İlanına Göz Atın:İpek Mobilya Bayilik

ÇİLEK Mobilya Bayilik

Çocuklara ve gençlere yönelik tasarımları ile sektörünün en iddialı isimlerinden biri olan Çilek Mobilya bayilik almak isteyen girişimcilerine üç farklı konsept arasından seçim yapma olanağı sunuyor. Çilek Mobilya mağazası açmak için gereken yatırım bedeli 100.000 – 200.000 USD arasında değişiklik gösteriyor. Markadan bayilik almak için harcanan yatırım bedeli yaklaşık 8 – 12 aylık süre içerisinde amorti edilebiliyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Çilek Mobilya Bayilik

YATCAN Mobilya Bayilik

Kendi ürünlerinin imalatını ve satışını yapan Yatcan Mobilya mağazalarının 80 – 100 metrekare alana ve 8 – 10 metre ön cepheye sahip, showroom olarak kullanılabilecek özellikte olmasını tercih ediyor. Yatcan Mobilya bayilik alan girişimcilerden isim hakkı bedeli talep etmiyor. Ortalama %50 kar marjı bulunan marka girişimcilerine yer seçimi konusunda da destek oluyor.

VERELLİ Mobilya Bayilik

Bayi sayısını artırma yolundaki çalışmalarına devam eden Verelli Mobilya bayilik almak isteyen girişimcilerin 800 – 1000 metrekare arasında ve en fazla iki katlı bir mağaza temin etmeleri gerekiyor. Markadan yapılacak olan ilk alım maliyeti ise 200.000 – 250.000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Verelli Mobilya bayilik alan girişimcilerinden mal alım durumuna göre banka teminat mektubu da talep edebiliyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Verelli Mobilya bayilik

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler