Loris Bayileri İşletmelerini Devir Etmek Konusunda Sorun Mu Yaşıyor?

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 04:07

Bir Loris Parfüm bayisinden gelen şikayet bizi üzdü. Bayilik işletmesinin devir edilmesinin Loris tarafından engellendiğini bildiren takipçimizin şikayetini aynen aktarıyoruz.

Loris Bayileri İşletmelerini Devir Etmek Konusunda Sorun Mu Yaşıyor?
Enes Öksüz admin

Loris bayileri işletmelerini devretmek konusunda sorun mu yaşıyor?

Parfüm markası Loris, bayilerinin işletmelerini devir etmelerini engelliyor mu?

Sakarya’dan bir Loris Bayisi bizimle iletişime geçerek, işletmesini devir etmesinin Loris tarafından engellendiğini bildirdi. Gelen şikayeti aynen aktarıyoruz.

“Merhaba ben Sakarya’dan yazıyorum. İsmim Enes. Akyazı ilçesinde Loris parfüm bayisiyim. Sahip olduğum dükkanı devir aldım. Yani hali hazırda benden önce de bir Loris bayisiydi. Benim devir aldığım kişi ile anlaştık sonra da Lorise haber verdik. Ben eşimin işletmesi maksadı ile almıştım dükkanı. Eşim başka bir işten teklif aldı. Bu sebep ile dükkanı devir etmeye karar verdik. İlanımızı astık. İlanı gören biri ayrıntılı bilgi için Loris’i aramış. Firma beni arayıp yönetimin devir etmeme izin vermediğini söylediler. Ürünleri alış fiyatı üzerinden geri alacaklarını, bayiliği sonlandırmamı söylediler.”

Parfüm Bayiliklerinde Potansiyel Ziyan Mı Ediliyor?

Aslında parfüm bayilikleri karlı bir sektör. Özellikle bayilik veren parfüm firmaları kendi işlerini zorlaştırarak bu sektördeki yatırımcıları zora sokmasalar. Parfüm bayiliği yapan bir dükkana başka hiçbir ürün koyulamıyor. Sadece parfüm satarak bir işletmenin büyümesi ise neredeyse imkansız. Ayrıca önce bayilik verip elde edilen sermaye ile eticaret gibi, bayileri aradan çıkaracak yatırımlar yapmak ise pek de doğru gelmiyor.

Şikayetini bize ulaştıran Enes Bey başka bir noktaya daha değinmiş; “Ürünleri alış fiyatından geri alalım, sen de başının çaresine bak demeye getiriyorlar. Bu tam bir toptancı kafası. Marka böyle yapmaz. İş zora bindiği zaman her firma biz kurumsalız der. Diğer markaları bilmem ama biz Gucci, Bvulgari gibi dünya markalarının isimlerini kataloglara bilerek yanlış yazıp 10 liraya satan adamlarız. Firmalar da bunları üreten firmalar.”

Bu bakış gerçekten şok edici. Kozmetik sektöründe bayilik veren firmalar biraz işin gösterişine mi takılıyor. Sektörde saygı görmese de bazı kesimler tarafından karikatürize edilmiş olsa da hiçbir ürün çiğ köfte bayilikleri kadar başarılı değil. Her işletmeye monte edilebilmesi, kendi başına da bir işletme formu sunabilmesi, düşük stok maliyeti barındırması ve yüksek karlılığı çiğ köfteyi sektörün efendisi yapıyor. Parfüm gibi neredeyse her eve girmiş bir üründe ise bayiler kapristen şikayetçi. En kısa zamanda bu sektörde ciddi adımlar atılması gerekiyor.

Siz de markalar ile ilgili yaşadığınız sorunları bize bilgi@bayiliklistesi.com adresi üzerinden ulaştırabilir ya da yorum bölümünden yazabilirsiniz. 

Loris bayiliği hakkında daha fazla bilgi almak için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

Parfüm bayiliği veren firmaların ilan listesine buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu Bayilik Teklifleri dikkatinizi çekebilir;

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler