Kahve Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Son Güncellenme: Sat Mar 2024 05:22

Cafe bayilikleri karlılıkları ile girişimcilerin gözdesi olmayı sürdürüyor. Kahve sektöründe bayilik veren firmalar ile ilgili detaylar sizleri bekliyor.

Kahve Sektöründe Bayilik Veren Firmalar
Metehan Avcı user

Tüm dünyada en popüler üç içecekten biri olan kahve Türkiye’de de yatırımcılar için cazip bir iş fırsatı sunuyor. Giderek çeşitlenen ürün yelpazesi sayesinde kahve sektörü en çok kazandıran sektörler arasında olmaya devam ediyor. Farklı markaların sunduğu bayilik fırsatları her bütçeden yatırımcıya bu sektörde iş sahibi olmanın kapılarını aralıyor. Siz de bu yazımızı okuyarak “Kahve sektöründe bayilik veren firmalar nelerdir”, “Kahve sektöründe bayilik almanın maliyeti nelerdir” gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

BEST COFFEE SHOP Bayilik Şartları

Best Coffee Shop geleneksel lezzetleri yüksek düzeyde ürün kalitesi ile birleştirip müşterilerine sunuyor. Maksimum 150.000 EUR + KDV civarında maliyeti bulunan marka standartlara uygun yönetimin sağlandığı bir iş yerinde yatırımcılarına %25 oranında kar sağlıyor. Best Coffee Shop işletmelerinin 100 metrekare kapalı ve 50 metrekare açık alana sahip olmasını talep ediyor. Yatırım maliyeti seçilen lokasyondaki açık ve kapalı alan büyüklüğü ile kullanılacak olan ekipmanın markasına göre değişiklik gösterebiliyor. En uygun fiyata en iyi ürünü sunma ilkesini benimseyen Best Coffee Shop Türkiye’nin 1 numaralı kahve dükkanı olmayı hedefliyor. Marka bayilik alan girişimcilerine kiralama, pazarlama, eğitim, ekipman tedariki, lokasyon seçimi, teknik servis, projelendirme, hukuki danışmanlık, denetim ve operasyon alanlarında da destekler sunuyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Best Coffee Shop Bayilik

KAHVE SOKAĞI Bayilik Şartları

Kahve Sokağı bayilik almak isteyen girişimcilerinden 20.000 USD isim hakkı bedeli talep ediyor. Markanın seçilen lokasyon için metrekare başına kurulum bedelinin de 2.500 TL olduğu biliniyor. Kahve Sokağı bayilik alan girişimcilerinden aylık ciro primi olarak %3 alıyor. Ortalama şube kurulum süresi 2 ay olan Kahve Sokağı, şubelerinin en az 80 metrekare dış ve en az 100 metrekare iç mekan standartlarına uygun olmasını talep ediyor. Kahve Sokağı şubelerinin kar marjı ise %30 - %55 - %100 gibi oranlarda değişiklik gösteriyor. Yatırımın geri dönüş süresi ise 18 – 20 ay aralığında gerçekleşiyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Kahve Sokağı Bayilik

GÖNÜL KAHVESİ Bayilik Şartları

Zengin çeşitlerden oluşan menüsünde kahvenin yanı sıra her damak tadına hitap eden lezzetlere de yer veren Gönül Kahvesi bayilik almak için yaklaşık 500.000 TL civarında bir sermayeye sahip olmak gerekiyor. Türk kahvesinin ününü ve lezzetini tüm dünyaya ulaştırmayı hedefleyen Gönül Kahvesi yatırımcılarına %30 kar marjı olan bir işletmeye sahip olarak yatırımlarını 18 – 24 ay arasında geri kazanma olanağı sunuyor. Markanın işletmelerinin en az 80 metrekare iç ve en az 100 metrekare dış alana sahip olması talep ediliyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Gönül Kahvesi Bayilik

KOCATEPE KAHVE EVİ Bayilik Şartları

Kocatepe Kahve Evi bayiliği almak isteyen girişimciler için yatırım maliyeti seçilen lokasyonun büyüklüğüne göre değişiklik gösteriyor. Uygulanacak olan konsept hakkındaki bilgi paylaşımı, marka merkezi tarafından verilecek eğitimler, halkla ilişkiler alanında verilecek uzman desteği, işletmenin karlılığının ve verimliliğinin denetlenmesi ve geliştirilmesi de girişimcinin ödeyeceği ücrete dahil olan hizmetler arasında yer alıyor. İşletmelerini anahtar teslim olarak veren Kocatepe Kahve Evi bayilik başvuruları markanın internet sitesinde yer alan bayilik başvuru formu doldurularak yapılabiliyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Kocatepe Kahve Evi Bayilik

COFFEMANIA Bayilik Şartları

Coffemania mağaza konsepti bayilikleri için 100.000 TL franchising bedeli talep ediyor. Bean Kıosk konseptinden franchising bedeli alınmayıp maliyet yaklaşık 250.000 TL’ yi buluyor. 10 – 12 metrekare alana sahip olması gereken Bean Kiosklarda sıcak ve soğuk içeceklerin yanı sıra pasta ve tost gibi ürünler de satılıyor. Bean Shop konseptinde de franchise bedeli bulunmuyor. WC ve depo dahil olmak üzere 25 – 28 metrekare arası alana sahip olması istenilen Bean Shopların maliyeti 200.000 TL civarında oluyor. Franchise bedeli alınmayan bir diğer konsept olan Bean Shop in Shop konseptinin maliyetinin 150.000 TL civarında olduğu biliniyor. Bean Station konsepti için 1 – 2 metrekare alana ihtiyaç duyuluyor. Self servis olan ve sıcak içeceklerin yer aldığı bu konsept personelsiz olarak çalışıyor. Franchise bedeli alınmadığı gibi maliyeti de 29.900 TL civarında oluyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Coffeemania

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler