Kahve Bayilik Sektörü Hareketlenmeye Devam Ediyor

Son Güncellenme: Sat Mar 2024 03:52

Kahve özelindeki cafe bayilikleri karlı bir yatırım aracı. Hem günlük tahsilat yapabileceğiniz hem de prestijli bir iş fikri arıyorsanız bu konuyu değerlendirebilirsiniz.

Kahve Bayilik Sektörü Hareketlenmeye Devam Ediyor
Enes Öksüz admin

Kahve bayilik veren firmalar girişimcilere sundukları karlılık ile dikkat çekmeye devam ediyor. Gerek cafe konseptiyle gerek de ürün satış konseptiyle girişimcilerle buluşan bayilik veren firmalar; şirket politikaları doğrultusunda farklı bayilik bedelleri talep edebiliyor. Kahve bayilik söz konusu olduğunda akla ilk olarak belli başlı markalar gelse de sektörel gidişat göz önünde bulundurulduğunda girişimcilerin birçok farklı alternatifi olduğu gerçeği net bir şekilde anlaşılabiliyor.

Kahve Bayilikleri Hem Kazançlı Hem de Prestijli

Kahve franchise bedeli oldukça değişken olduğu için girişimcilerin sermaye gereksinimleri de farklılaşıyor. Farklı aralıklarla franchise bedeli talep edildiği için hem düşük hem orta hem de yüksek sermaye birikimine sahip olan girişimciler kahve bayilik alarak ticari faaliyetlerine başlayabiliyor. Yatırımcısına orta ve uzun vadede yüksek gelir elde etme imkanı sunan kahve bayilikleri kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda işletildiğinde aynı zamanda yüksek bir prestij unsuru haline de geliyor. Güler yüzlü hizmet, işlek lokasyon ve kaliteli hizmet cafe franchise almak isteyenlerin mutlaka dikkat etmesi gereken unsurların başında konumlanıyor.

Kahve Bayilikleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kahve firmaları İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelindeki neredeyse bütün illerde talep görüyor. Küçük ya da büyük fark etmeksizin tüm şehirlerde kahve bayilikleri yüksek getiri sağlayabiliyor. Seçim yaparken az sonra sıralayacağımız unsurları gözeten girişimciler yatırımlarının karşılığını sorunsuz bir şekilde alabiliyor.

 

  • Bayilik Veren Markalar: Kahve bayilik alma sürecinde olan girişimcilerin bayilik veren firmalar tarafından istenen şartlar kadar bayilik veren firmaların imajını da göz önünde bulundurması gerekiyor. Marka bilinirliği yüksek firmalar tüketiciler tarafından da önceliklendiriliyor. Dolayısıyla girişimci ticari faaliyetlerine başladığında markaların hazır kitlesinin dikkatini minimum çaba ile çekebiliyor.
  • Lokasyon: Kahve bayilik açacak olanların lokasyon seçimine çok dikkat etmeleri gerekiyor. Kalabalık ve işlek caddelerde ya da sokaklarda açılan kahve bayilikleri gün boyu dolup taşabiliyor. Özellikle genç nüfusun yoğun olduğu yerler cafe bayilikleri için en uygun adres olarak gösteriliyor.
  • Ürün Çeşitliliği: Kahve bayilikleri alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da satılacak ürünlerin çeşitliliği olarak ön plana çıkıyor. Ürün çeşitliliği hem müşterilere çapraz satış yapabilmek hem de faklı zevkleri olanlara hitap edebilmek için büyük önem taşıyor.
  • Sermaye Gereksinimi: Bayilik veren firmalar farklı fiyat aralıklarında bayilik giriş bedeli talep edebiliyor. Marka bilinirliği doğrultusunda değişen rakamlarda istenen bayilik bedelleri girişimcilerin karar mekanizması doğrudan etkiliyor. Finansman kaynağı yaratmada sorunu olmayanlar tercihlerini daha rahat yapabilirken daha az sermayeye erişebilenlerin seçenekleri de daralıyor.

Cafe Bayilikleri Denince Akla İlk Gelenlerden: Kahve Dünyası Bayilik

Cafe bayilikleri almak ve bu konuda kahve bayilikleri özelinde özelleşmek isteyen girişimciler için Kahve Dünyası bayilik şartları büyük önem arz ediyor. Türkiye genelinde yayılan şube ağı ile en çok tercih edilen kahve bayilikleri arasında yer alan Kahve Dünyası franchise vereceği girişimcileri dikkatli bir şekilde seçiyor. Yalnızca bayilik bütçesine sahip olunmasının yetmediği, aynı zamanda önemli lokasyon kriterlerinin de istendiği Kahve Dünyası franchise bedeli 300 bin ila 500 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

İşletme Açılmadan Kahve Bayilikleri Alınabilir mi?

Ürün satış bayilikleri iş modeli doğrultusunda girişimciler cafe açmadan da bayilik alma şansına sahip olabilirler. Marketler, bakkallar veya perakende satışı yapan işletmeler için Yemen Kahvesi bayilik şartları ve Jacobs kahve bayilik gereksinimleri önceden araştırmalıdır. Ürün satış bayiliği verildiğinde firmalar genellikle girişimcilerden teminat bedeli istiyor ve bayilik giriş bedeli talep edilmiyor. Dolayısıyla sermaye gereksinimi de başlangıç aşamasında oldukça sınırlı olduğundan girişimcilerin karlılığı artıyor.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler