İnsanlarla İletişimi Seviyorsanız Hizmet Sektöründeki Bayilikleri Deneyin

Son Güncellenme: Wed Feb 2024 08:51

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilere göre 2017 yılında inşaat sektöründen sonra en çok büyüyen sektör Hizmet Sektörü oldu.

İnsanlarla İletişimi Seviyorsanız Hizmet Sektöründeki Bayilikleri Deneyin
Fatih Bozoğlu user

Hizmet sektörü bayilikleri sayısındaki artış son yıllarda Türkiye’de hizmet sektörünün ne kadar büyüdüğünü gösteriyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilere göre 2017 yılında inşaat sektöründen sonra en çok büyüyen sektör hizmet sektörü oldu. 2017 yılında istihdam edilen 823 bin kişinin %%54.1’i hizmet sektöründe yer aldı. Hizmet sektörünü %19.4 ile tarım, %19.1 ile sanayi ve %7.4 ile inşaat sektörü takip etti. 2018 yılının ilk çeyreğinde de hizmet sektörü büyümesini sürdürdü. Hizmet sektörü içerisinde de öne çıkan bazı alanlar oldu.

Fatura Ödeme Bayilikleri

Fatura ödeme bayilikleri insanların önemli problemlerinden birini çözüyor. Müşteriler genel olarak her fatura için ayrı bir yere gitmek yerine tek bir yerden fatura yatırmayı tercih ediyor. Zamandan tasarruf konusunda önemli rol oynayan fatura ödeme bayilikleri her ne kadar ilk çıktıklarında güven oluşturma konusunda bazı problemler yaşasada zaman içerisinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından gerçekleştirilen denetimlerin artması ile beraber daha fazla kişi fatura ödeme bayiliklerini tercih etti. Ayrıca Faturaların aylık düzenli olarak gelmesi fatura ödeme bayiliklerinin daha kolay düzenli müşteri elde etmesini sağlıyor. Bu nedenle fatura ödeme bayilikleri, hizmet sektörü içerisinde avantajlı girişimler olarak kabul ediliyor.

Fatura Ödeme Bayilikleri Veren Firmalar

Organizasyon Bayilikleri

Son yıllarda organizasyon kültürünün hızla yaygınlaşması ve yeni organizasyon türlerinin daha çabuk bir şekilde benimsenmesi ile beraber organizasyon bayiliklerine olan ihtiyaç da artış gösterdi. Özellikle son yıllar da ortaya çıkan baby shower organizasyonları gibi yeni nesil organizasyonlar çok fazla talep görüyor. Bu alanda organizasyon bayilerine büyük bir iş düşüyor. Bayileri fotoğrafçı, mekan, yemek, dekorasyon, davetiye ve daha birçok konuda müşterilere yardımcı oluyor. Güzel bir gün geçirmek ancak detaylara boğulmamak isteyenler için organizasyon bayilikleri tek alternatif olarak ön plana çıkıyor. Organizasyon bayilikleri hem eğlenceli bir iş yapmak hem de yeni insanlarla tanışmak isteyenler için en avantajlı iş kollarından biri olarak kabul ediliyor. Bu alanda çalışmanın bir diğer büyük avantajlarından biri ise alışılagelmiş mesaili çalışmak zorunda kalınmaması.

Organizasyon Bayiliği Veren Firmalar

Emlak Bayiliği

Türkiye’de nüfusun hızlı bir şekilde artması, kentsel dönüşüm projelerinin uygulanması inşaat sektörünün hızla büyümesinin altındaki başlıca nedenler olarak kabul ediliyor. Bu durum ise emlak danışmanlığı bayiliklerine olan ihtiyacı daha da arttırıyor. Yerli ve yabancı birçok markanın emlak alanında yaptığı yatırımlar emlak danışmanlığı bayiliklerine avantajlar olarak geri dönüyor. Ayrıca bu markaların bayiliklere sunduğu hazır portföy seçeneği yeni kurulmuş girişimlerin daha uzun süre ayakta kalmasını ve başarıyı yakalamak için çeşitli adımlar atmasını sağlıyor. Başta iç göçün çok yaşandığı bölgelerde yer alan emlak bayilikleri neredeyse yatırımlarını bir sene içerisinde karşılıyor ve girişimcilere kısa sürede daha da büyüyebilme olanağı sunuyor.

Emlak Bayiliği Veren Firmalar

Bir Önceki Yazımızı Okdunuz mu ? : Takım Elbise Giymeyi Sevenler İçin Bayilik Fikirleri

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler