Giyim Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Son Güncellenme: Sat Mar 2024 05:00

Giyim sektöründe bayilik almayı düşünen girişimciler için bayilik tekliflerinden bir seçki hazırladık.

Giyim Sektöründe Bayilik Veren Firmalar
Metehan Avcı user

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hiçbir zaman popülerliğini yitirmeyen ve sürekli büyüme gösteren sektörlerin başında giyim sektörü bayilikleri geliyor. Gerek modanın gerek ihtiyaçların sürekli değişmesi bu sektörde her zaman bir hareketliliğe yol açıyor. Bu nedenle pek çok yatırımcı ticari faaliyetleri için giyim sektörünü tercih ediyor.

Giyim sektörü aynı zamanda gıda sektöründen sonra en büyük franchising zincirlerine sahip sektör olarak da biliniyor. Türkiye’deki sektörel hacmin farkına varan pek çok yabancı firma da Türkiye’de bayilik verme yolu ile büyümeyi tercih ediyor. Siz de giyim sektörüne yatırım yapmayı düşünüyorsanız yazımızı okuyarak hem işletme kolaylığı bulunan hem de hazır kurulu iş düzenine sahip olarak sektöre adım atmayı sağlayan bayilik fırsatlarından kendinize uygun olanını seçebilirsiniz.

HOGGHOGG

Fransa merkezli bir çocuk ve giyim markası olan Hogg Türkiye’deki yatırımcılarına bayilik veriyor. Marka çocuk mağazasının en az 70 metrekare, kadın mağazasının 250 metrekare olmasını ayrıca %10 depolama alanına sahip olmasını talep ediyor. Hogg mağazalarının şehrin en işlek alışveriş merkezinde ya da üst düzey moda markalarının yer aldığı ana caddelerde kurulmasını istiyor. Hogg mağazalarının mimari konsepti marka tarafından belirleniyor, proje çizim bedelini ise girişimci karşılıyor. Hogg bayilik alan girişimcinin her yıl 2 koleksiyon içerisinden sipariş vermesi zorunluluğu bulunuyor. Marka bayilik sözleşmesini 5 yıllık düzenliyor. Süre sonunda karşılıklı memnuniyet ve talep oluşması durumunda yeniden değerlendirmeye gidiliyor.

Bayilik İlanına Göz Atın: Hogg Magazacılık

PAPATYA KIDSPapatya Kids

Papatya Kids yaptığı kampanya kapsamında isim hakkı bedeli olarak 10.000 TL+KDV alıyor. Mağazanın kurulumu klima, yazar kasa pos cihazı, barkod sistemi dahil anahtar teslim olarak Papatya Kids tarafından gerçekleştiriliyor. 50 – 80 metrekare mağazalar için metrekare kurulum bedeli 500 TL+KDV; 81 – 150 metrekare mağazalar için metrekare kurulum bedeli 450 TL+KDV olarak uygulanıyor. Mağazada satılacak ürünlerin tamamı Papatya Kids tarafından tedarik ediliyor. Satılan ürünlerde bire bir kar oranı ile çalışılıyor. Mağazalara ürün gönderimi üzerinde perakende fiyatları barkodlanmış şekilde gerçekleştiriliyor. Papatya Kids bayilik alan girişimcilerinden aylık cirodan %7 hizmet bedeli alıyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Papatya Kids Bayilik

CollezioneCollezione

Collezione hem nüfus hem de alışveriş potansiyeli olarak uygun bulunan lokasyonlarda bayilikler veriyor. Açılacak mağazanın yerleşik bölge içinde olması ve bölgenin en az 10.000 kişilik nüfusa sahip olması koşulu aranıyor. Ayrıca yoğun bir yaya trafiğinin olduğu lokasyonlar tercih ediliyor. Mağaza alanının corner çalışma sisteminde 125 metrekareden az olmaması gerekiyor. Bunun minimum %75’inin Collezione ürünlerinden oluşması isteniyor. Eğer girişimci bayilik sisteminde yer alıyor ve %100 Collezione ürünlerine yer veriliyor ise mağazanın en az 150 metrekare olması koşulu aranıyor. Etkin bir görsel mağazacılık yönetiminin gerçekleştirilebilmesi için metrekare başına yaz sezonunda 40 adet, kış sezonunda ise 30 adet ürün sergilenmesi gerekiyor. Mağaza dekorasyonunun Corner sisteminde Collezione standartlarına yakın, bayilik sisteminde ise Collezione standartlarında olması şartı bulunuyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Collezione Bayilik

Miss PoemMiss Poem

Miss Poem bayilik almak isteyen girişimcilerine Shop ve Corner bayilik olmak üzere iki farklı yatırım alternatifi sunuyor. Shop bayilikler insan trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde ya da alışveriş merkezlerinde konumlandırılıyor. Miss Poem bayilik verdiği girişimcilerde mağazacılık ve perakende tekstil ürünleri konusunda tecrübe koşulu arıyor. Corner bayilikler için mağaza içerisinde en az 30 metrekare alan ayırılmasını istiyor. Mağazada Miss Poem markası ile uyumlu olan ürünlerin satılması gerekiyor. Ayrıca Corner’larda Miss Poem merkezinin gönderdiği görsellerin kullanılması isteniliyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Miss Poem

TÜZÜN GİYİMTüzün Giyim

Tüzün Giyim girişimcilerine hem yurt içi hem de yurt dışı bayilik olanakları sunuyor. Markanın bayilik başvurusu internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. Açılacak mağazalarda en az 15 metre cephe ve 150 metrekare kullanılabilir alan ile %10 oranında depolama alanı bulunması koşulu aranıyor. Lokasyon olarak işlek alışveriş merkezleri ve caddeler tercih ediliyor. Tüzün Giyim bayilik alan girişimcilerin markanın mevcut sezon koleksiyonundan sergilenen ürünlerin en az %80 ‘ine sipariş vermesi zorunluluğu bulunuyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Tüzün Giyim Bayilik

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler