Collezione

Hem Global Hem Yerel Pazarlarda Büyük Bir Sektörel Deneyime Sahip Olan Collezione Yurt Içinde Ve Yurt Dışında Bayilik Vermeye Devam Etmektedir.

Collezione Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Collezione Bayilik Şartları

Mağazada Yalnızca Collezione ürünlerinin Satılması
En Az 150 Metrekarelik Mağaza Bulunması
Bulunan Mağazanın İşlek Lokasyonda Olması
Müşteri Memnuniyeti Odaklı Hizmet Verilmesi
Gerekli Yatırım Bütçesine Sahip Olunması

Collezione Bayilik Açıklaması

Collezione Bayilik

Faaliyetlerini hem yurt içinde hem yurt dışında gerçekleştiren Collezione hazır giyim sektöründe bayilik veren firmalar içinde yatırımcılarına sunduğu farklı yatırım alternatifleri ve bayilik verme konusundaki titiz değerlendirme süreci ile dikkat çekmektedir. Marka sektörde deneyime sahip, lider konumda bulunan markalar ve kuruluşlar ile stratejik ortaklıklar oluşturmakta, marka hedefleri ve stratejileri doğrultusunda master franchise bayilikler de vermektedir. On sekiz ülkede ürünlerini müşterileri ile buluşturan Collezione ihracat politikası kapsamında kendisine ulaşan bayilik başvurularının değerlendirilmesi noktasında mevcut potansiyeli ve hedef pazarları göz önünde bulundurmaktadır. 

Collezione Bayilik Şartları

Collezione bayilik almak isteyen girişimcilerin kendisi ile stratejik bir iş ortaklığı geliştirebilecek düzeyde olmasına dikkat etmektedir. Markanın kurduğu ortaklıklar belirlenmiş olan hedefler ve pazarlama stratejileri doğrultusunda Corner/Bayii Mağazacılık olarak gerçekleştirilmektedir. Collezione bayilik almak isteyen girişimcilerin başvuruları marka yetkilileri tarafından öncelikle talep edilen bölgenin potansiyeli ve markanın hedef pazarları arasında yer alıp almadığı kriterine göre değerlendirilmektedir. 

Collezione bayilik verdiği girişimcilerin yeterli finansal yapıya ve marka ile eş zamanlı gelişim göstermeye uygun organizasyon yapısına sahip olmasını ön koşul olarak sunmaktadır. Mağazanın açılması için seçilen lokasyonun yerleşik bölge içinde yer alması, yoğu bir yaya trafiğine sahip olması ve bölgede en az 10.000 kişilik bir nüfusun bulunması beklenilmektedir

Mağazalarının hem nüfus hem de alışveriş potansiyeli olarak uygun görülen noktalarda konumlandırılmasını isteyen Collezione bayilik almak isteyen girişimcilerin corner çalışma sistemi uygulanan mağazalarının en az 125 metrekare alana sahip olmasını ve mağaza alanının en az % 75’ inin Collezioneürünlerinden oluşmasını talep etmektedir.

Eğer girişimci Collezione bayilik sisteminde yer alacak ve mağaza ürünlerinin % 100’ ü Collezione ürünlerinde oluşacak ise mağazanın en az 150 metrekare alana sahip olması istenilmektedir. Mağazalarında etkin bir görsel mağazacılık yönetiminin gerçekleştirilmesini isteyen markanın standartlarına göre metrekare başına olacak şekilde yaz sezonunda 40 adet, kış sezonunda 30 adet ürünün sergilenmesi beklenilmektedir. Collezione bayilik alan girişimcilerin açtıkları mağazaların dekorasyonunun Corner sisteminde marka standartlarına uygun, bayilik sisteminde ise marka standartları ile birebir uyumlu olması gerekmektedir.

Collezione bayilik almak için gereken yatırım miktarı seçilen yatırım alternatifine ve bazı faktörlere göre değişkenlik gösterebildiğinden marka ile görüşülerek en doğru bilgiler elde edilebilmektedir.

Yurtdışında da daha geniş pazarlara ulaşmayı hedefleyen Collezioneyurt dışında bayilik almak isteyen girişimcilerinden herhangi bir isim hakkı talep etmemekte, ayrıca know-how desteğini sunarak bayi adaylarının yanında yer almaktadır.

Collezione Bayilik Avantajları

Collezione bayilik alan girişimciler geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ve her sezon modaya en uygun tasarımlar ile ürünlerini yenileyen marka bilinirliği yüksek bir isim ile çalışmanın avantajı ile rekabetin yoğun olduğu hazır giyim sektörüne rakiplerinden bir adım önde olarak başlayabilmektedirler. Hem ülkemizde hem yurt dışında tanınan ve oldukça fazla tercih edilen Collezione ürünleri kalitesinin yanı sıra uygun fiyatları ile de her geçen gün daha fazla tüketici tarafından tercih edilmektedir. Collezione bayilik alan girişimciler markanın yürüttüğü reklam kampanyalarından da yararlanmakta ve markanın hem hızlı hem aksaksız ürün tedarik süreci sayesinde müşteri memnuniyet oranı yüksek işletmelere sahip olabilmektedirler.

Collezione Bayilik Destekleri

Collezione bayilik alan girişimcilerine bayilik sözleşmesinin imzalanmasından itibaren yer seçiminden mağaza düzenine reklam çalışmalarından eğitime kadar pek çok alanda destek sağlamakta ve bayileri ile işbirliği içerisinde büyümeyi hedeflemektedir.

Collezione Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR