Bayilik Sistemi İçerisindeki En İyi Mobilya Markaları

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 12:00

Mobilya sektöründe hem alanı hem de satanı memnun eden en iyi markalar.

Bayilik Sistemi İçerisindeki En İyi Mobilya Markaları
Enes Öksüz admin

Mobilya sektörü Türkiye’de büyümesini sürdüren sektörlerin başında gelmektedir. Tüketicisinin her kesimden olması nedeni ile popülaritesini hiçbir zaman yitirmeyen bu sektör, kar marjının yüksek olması nedeni ile de yatırımcıların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Her bütçeye ve zevke hitap eden ürünlerin yer aldığı mobilya sektöründe firmalar bayilik vermek yolu ile Türkiye genelindeki yayılma faaliyetlerine devam etmektedir. Bu yazımızda mobilya sektöründe bayilik almak isteyen kişilerin yararlanabilmesi için bayilik veren mobilya markaları ile ilgili bilgileri derledik.

Çilek Mobilya

Çocuk ve gençlere yönelik göz alıcı tasarımları ve ev tekstil ürünleri ile dikkat çeken Çilek Mobilya bayilik almak isteyen girişimcilere birkaç farklı alternatif sunmaktadır. Özel Çilekroom konseptinde yalnızca Çilek Mobilya ürün yelpazesinde yer alan ürünler satılmaktadır. Diğer konsept olan “Çilekroom” da yalnızca Çilek Mobilya ürün yelpazesindeki ürünler satılmakta ancak bu mağazalar “Özel Çilekroom“ konseptine göre daha uygun yatırım maliyeti gerektirmektedir. Üçüncü alternatif olan Çilek Corner’lar markanın belirlediği standartlara uygun olarak, hedeflenen bölgenin en güçlü mobilya ve beyaz eşya mağazalarında açılmaktadır. Çilek mağazası açmak için gereken yatırım bedeli 100.000 ile 200.000 USD arasında değişiklik göstermektedir. Marka bayiliği alan girişimciler yatırım bedellerini yaklaşık 8 ile 12 aylık süre içerisinde amorti edebilmektedir.

Bayilik İlanına Göz Atın: Çilek Mobilya Bayilik İlanı

İstikbal Mobilya

Bellona ve İstikbal Mobilya Türkiye geneline yayılmış bayilik yapılanmasına sahip olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Bayilik verilen girişimciden açılacak mağazanın 1500 – 2000 m2 büyüklüğünde bir alana sahip olan tek katlı lokasyonları tercih etmeleri beklenmektedir. 1500 m2’lik bir mağaza için yaklaşık 400.000 TL sermaye gerekli görülmektedir. Bayilerine başarısı kanıtlanmış bir iş modeli sunan marka, bayilik alan girişimcilerden ciro primi ve reklam katılım ücreti talep etmemektedir. Marka tarafından bayilerine süreçlerin her aşamasında geçerli olmak üzere pazarlama, eğitim, lojistik, insan kaynakları ve reklam destekleri sunulmaktadır.

Bayilik İlanına Göz Atın: İstikbal Mobilya Bayilik İlanı

Kelebek Mutfak Mobilya

Türkiye’nin en eski ve köklü mobilya markaları arasında yer alan Kelebek Mutfak Mobilya bayilik yolu ile genişleme çalışmalarını sürdürmektedir. Mobilya mağazalarının minimum 400 m2, mutfak mağazalarının ise minimum 100 m2 olması ve insan trafiğinin yoğun olduğu lokasyonlarda konumlandırılması talep edilmektedir. Açılacak mutfak mağazalarında mimar çalıştırılması zorunluluğu bulunmaktadır. Bayilerin yalnızca Kelebek Mobilya ürünlerini satmasına izin veren firma minimum 400.000 TL yatırım tutarı talep etmektedir. Firma bayilik başvurularını Bölge Müdürlükleri’nden ya da Genel Müdürlük’ten şahsi olarak kabul etmektedir.

Bayilik İlanına Göz Atın: Kelebek Mobilya Bayilik İlanı

İpek Mobilya

1991 yılından bu yana mobilya sektöründe faaliyet gösteren marka sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ile her zevke hitap etmektedir. Fonksiyonel, kaliteli ürünlerini üstün hizmet anlayışı ile Türkiye geneline yayabilmek için bayilik vererek büyümeye devam etmektedir. Mağazalarının 1000 ile 4000 m2 arasında büyüklüğe sahip olmasını isteyen firma, lokasyon konusunda girişimcilerine destek sunmaktadır. Markanın internet sitesi üzerinden bayilik başvuruları kabul edilmektedir.

Mobilya sektöründe girişimci olarak faaliyet göstermek istiyorsanız bayilik veren mobilya firmalarından size en uygun olanını tercih ederek; güçlü bir iş ortağı ile sektöre girmenin avantajlarını kullanabilirsiniz. Prestijli bir markanın temsilciliğini yapmak ve kaliteli ürünleri tüketicilere sunmak kısa sürede kar eden bir işletmeye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bayilik İlanına Göz Atın: İpek Mobilya Bayilik İlanı

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler