En Gözde Cafe Bayilikleri

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 12:14

Cafe sektöründe bayilik yolu ile yatırım düşünenler için en gözde cafe bayiliklerini derledik.

En Gözde Cafe Bayilikleri
Enes Öksüz admin

Türkiye’de en karlı yatırım alanlarının başında cafe bayilikleri gelmektedir. Bazı yatırımcılar cafe sektörüne adım atmaya karar verdiklerinde kendi markalarını oluşturmayı tercih etmektedirler. Ancak sıfırdan bir marka yaratmak her zaman için yeni girilen bir sektörde daha fazla risk ile karşılaşılması ve yeni bir markanın bilinirliğini artırmak için çok daha fazla çaba sarf edilmesini zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle bayilik vermek yolu ile büyümeyi hedefleyen markalar ile yola çıkmanın avantajlarından yararlanmak isteyen yatırımcılar da bulunmaktadır. Bayilik veren cafeler daha sağlam bir alt yapı, yüksek marka bilinirliği ile pek çok noktada sürdürülen reklam çalışmaları nedeni ile büyük bir kitle tarafından tercih edilmektedir. Bu yazımızda sizler için bayilik veren cafeler ile ilgili bilgileri derledik.

Mado

Sektörün lider firmaları arasında yer alan Mado Türkiye’nin yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen cafe markaları arasında başta gelmektedir. Bayilik almak isteyen girişimcileri titizlikle seçen firmanın Türkiye içinde ve dışında büyük ölçüde yatırımları bulunmaktadır. Mado bayilik almak için gereken yatırım miktarı ile ilgili olarak kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte ortalama yatırım miktarının 700.000 TL civarında olduğu öngörülmektedir. Bayilik verdiği girişimcilerin sektördeki deneyimine çok önem veren MADO bayilik şartları ile ilgili olarak firmadan detaylı bilgi alınabilmektedir.

İlgili Bayilik İlanına Göz Atın: Mado Bayilik

Breadli

Fast food zinciri olmakla birlikte bir cafede olması gereken tüm özelliklere de sahip olan Breadli Türkiye’nin pek çok noktasına cafe bayiliği vermektedir. Markanın bayilik almak isteyen yatırımcılardan talep ettiği yatırım sermayesi ortalama 150.000 TL civarındadır. Cafelerin minimum 100 m2 alana sahip olması ve insan trafiğinin yoğun olduğu lokasyonlarda konumlandırılması talep edilmektedir. Markanın franchise verdiği işletmeleri ay sonunda cirolarının yaklaşık %65’ininet kar olarak almaktadır. Bayilerine bölge koruması, reklam ve eğitim destekleri sunan Breadli en gözde cafe bayilikleri arasında yer almaktadır.

İlgili Bayilik İlanına Göz Atın: Breadli Bayilik

Coffemania

Sektöre girdiği 2009 yılından günümüze dek hızlı bir büyüme gösteren marka, kalitesi ve üstün hizmet anlayışı ile en önemli cafe markaları arasında yer almaktadır. Türkiye genelinde altmıştan fazla bayiliği bulunan Coffemania, bayilik vererek büyümeye devam etmekte ve franchise sistemini yaygınlaştırabilmek adına özel kar marjları uygulamaktadır. Coffemania bayilik almak isteyen girişimcileri ile ilk etapta 5+5 yıllık sözleşme imzalamaktadır. Yatırımcılardan talep edilen bütçe 300.000 TL civarındadır.

İlgili Bayilik İlanına Göz Atın: Coffemania Bayilik

1453 Osmanlı

Yatırım bütçesi ortalama 600.000 TL olan 1453 Osmanlı, minimum 300 m2 alana sahip lokasyonları tercih etmektedir. 30.000 USD marka bedeli ve 30.000 TL proje bedeli talep eden firma, bayilerinden aylık cironun %5’ini de masraf olarak almaktadır.

İlgili Bayilik İlanına Göz Atın: 1453 Osmanlı Bayilik

London Cafe

London Cafe bayilik almak için gereken yatırım bütçesinin minimum 350.000 TL olduğu bilinmektedir. Markanın franchise giriş bedeli ise 60.000 TL + KDV tutarındadır. Marka güçlü yatırımcılar ile çalışmayı tercih etmektedir. Yatırımcılara eğitim, reklam ve pazarlama destekleri sağlanmaktadır. Marka bayilik verdiği işletmelerin gelirinden %3 pay almakta ve yapılan yatırımın geri dönüşü 18-24 ayı bulmaktadır.

İlgili Bayilik İlanına Göz Atın: London Cafe Bayilik

Cezveden

Cezveden minimum 10 m2’lik alanlar için kiosk cafe bayiliği seçeneği sunmaktadır. Cezveden bayilik almak için en az 50.000 TL’lik yatırım sermayesine sahip olmak gerekmektedir. Alışveriş merkezlerinde pek çok noktada hizmet veren Cezveden; kahve, sıcak ve soğuk ürünlerin yanı sıra çikolata ürünleri de sunmaktadır.

İlgili Bayilik İlanına Göz Atın: Cezveden Cafe Bayilik

Bombty Dospresso

Tüm Türkiye genelinde cafe bayilik almak isteyen girişimcilerden 250.000 TL yatırım bedeli talep edilmektedir. Marka sektördeki pazar payını genişletmek için sektör deneyimi bulunan yatırımcılar ile çalışmayı tercih etmektedir. Girişimcilerine şubelerini anahtar teslim olarak sunan Bombty Dospresso, yer seçimi başta olmak üzere pek çok alanda destek sunmaktadır.

İlgili Bayilik İlanına Göz Atın: Bombty Dospresso

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler