Dükkan Açmak İsteyenler İçin Düşük Sermayeli 5 Bayilik Teklifi

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 03:37

“Dükkan açmak istiyorum” ancak çok fazla sermayen yok diyorsanız yazımızdaki teklifleri değerlendirerek kârlı bir iş sürecine adım atabilirsiniz.

Dükkan Açmak İsteyenler İçin Düşük Sermayeli 5 Bayilik Teklifi
Enes Öksüz admin

Kendi işinin sahibi olmak isteyen ve yüksek bütçelere sahip olmayan girişimciler için uygun fiyatlı bayilik tekliflerinden yararlanmak çoğu zaman kendi işletmelerini açmaktan daha karlı olabiliyor. Bayilik alan girişimciler oturmuş bir düzenin içerisinde yer alıp marka bilinirliğinden ve markanın müşteri kitlesinden yararlanabiliyorlar. Kendi işletmelerini açan girişimciler ise piyasalardaki yoğun rekabet içerisinde kendilerini kanıtlamaya ve müşteri kitlesi oluşturmaya çalışırken aynı zamanda da işletmelerini ayakta tutmak için ekstra çaba harcamak zorunda kalabiliyorlar. Biz de bu yazıda sizlere düşük sermayeler ile bayilik fırsatı sunan markalar ile ilgili bilgi aktarmak istiyoruz. 

Tarihi İstanbul Kumpir & Waffle

Köln’de tek bir restoran ile gıda sektöründeki faaliyetlerine başlayan Tarihi İstanbul Kumpir & Waffle uygun maliyetler ile girişimcilere bayilik veren markalar arasında bulunuyor. Marka işletmelerinin insan trafiğinin yoğun olduğu ve alışveriş için tercih edilen caddelerde, etrafında iş merkezlerinin yoğun olduğu merkezi lokasyonlarda ya da otoparklara yakın alanlarda bulunmasını istiyor. Açılacak mekanların 50 - 400 metrekare arasında alana ve en az 10 metre ön cepheye sahip olması Tarihi İstanbul Kumpir & Waffle’ın bayilik şartları arasında yer alıyor. Marka bayilik almak isteyen girişimcilerin taleplerini internet sitesindeki başvuru formu aracılığı ile kabul ediyor. Bayilerden işletmenin yeri ve cirosu gibi değişkenlere bağlı olarak belirlenen aylık bir royalty bedeli alınıyor. Tarihi İstanbul Kumpir & Waffle bayilik alan girişimcilerine lokasyon seçimi, eğitim, reklam, tanıtım, promosyon alanlarında destekler sağlıyor. 

Portakal Spor

Fitness sektörünün hızlı büyüyen isimlerinden Portakal Spor özellikle kadın girişimcilere çok cazip koşullar ile bayilik fırsatı veriyor. Kadınların kas ve anatomik yapısına uygun bir sistem uygulayan marka diğer spor merkezlerinde yapılan çalışmalara oranla daha çok yağ yakılmasını sağlıyor ve bu nedenle hizmet verdiği müşteri kitlesi giderek artıyor. Portakal Spor açılacak şubelerinin en az 120 metrekare alana sahip olmasını ve tavan yüksekliğinin 2.35 metreden az olmamasını istiyor. Düz ayak olması istenilen işletmeler markanın kriterlerine göre ana caddelere çıkan bağlantı yolları üzerinde konumlandırılıyor. Böylece Portakal Spor bayilik alan girişimcilerin kira maliyetleri yükseltilmemiş oluyor ve müşteriler park yeri konusunda sorun yaşamıyorlar. Marka bayilik alan girişimcilerine yer seçimi ve işletme dekorasyonunun planlanması konularında destek sağlıyor. Ayrıca reklam, broşür dağıtma ve 2 kişilik tek kullanımlık deneme kuponları verme yolu ile de bayilerin müşteri kitlelerinin artırılması amacına yönelik destekler sunuluyor. 

L’actone

ABD’de oluşturulmuş bir mağazacılık konseptini ülkemize getiren L’actone bu sayede kozmetik sektörümüzün yeni bir konsept ile tanışmasını sağlayan öncü markalar arasında yer alıyor. Ülkemiz kozmetik sektöründe ilk olarak uygulanan koku arındırma kabini ve kişisel koku analiz testi uygulamaları ile fark yaratan marka; bayilik almak isteyen girişimcilerine de kiosk, mağaza ve cadde mağazası olmak üzere üç farklı bayilik konsepti alternatifi sunuyor. Markanın yatırım bedeli girişimcinin seçmiş olduğu lokasyona ve konsepte göre değişiklik gösteriyor. L’actone bayilik alan girişimcilerinin işletmelerini yaya trafiğinin yoğun olduğu caddelerde ya da alışveriş merkezlerinde konumlandırmaları talep ediyor. Kioskların ise alışveriş merkezlerinin ortak kullanım alanlarında bulunması isteniyor. Ayrıca bayilerine reklam, pazarlama, eğitim, personel, bölge koruması ve yer seçimi konularında da destekler sağlıyor. 

Autowash

Autowash 30.000 TL + KDV tutarındaki bayilik başlangıç paketi ile düşük sermayeli ve karlı iş fikirleri arasında yer alıyor. Türkiye genelinde sınırlı sayıda bayilik veren marka ücretsiz kurulum, iş başı uygulama eğitimi ve proje danışmanlığı konularında girişimcilerine destek sağlıyor. Markanın bayilik paketinde özel üretim makine ve teçhizatların yanı sıra 100 araçlık oto kuaför ile 1500 araçlık oto yıkama ürünleri, yardımcı aparatlar, asma kokular, broşürler, basılı evraklar, iş başı eğitimi, ücretsiz kurulum ve markanın isim hakkı bedeli de dahil bulunuyor. Autowash bayilik alan girişimcilerin işletmelerinde kuaför, yıkama ve kurulama hizmetleri için üç aralık yer olması gerekiyor. Bunun yanı sıra yerin müsaitlik durumuna göre müşteriler için bir bekleme salonu ile aksesuar ve ürünlerin sergileneceği bir alanın da bulunması tercih ediliyor. Marka bayilerinden franchise ve hizmet bedeli, yıllık isim hakkı bedeli, aylık cirodan katkı payı, aylık ya da reklam katkı payı talep etmediği gibi aylık zorunlu ürün alım kotası da uygulamıyor.

Lavanta Kuru Temizleme ve Ütü Evi

Markanın anahtar teslim kurulum bedeli 25.000 TL + KDV olup bu fiyatın içerisine demirbaşlar, yer seçimi, bölge koruması, personel temini, eğitim ve isim hakkı bedeli dahil edilmiş bulunuyor. Evlere ve işyerlerine kuru temizleme, ütüleme ve terzilik hizmetleri sunan marka karlı yatırım olanaklarına ve ülkemizde yeni sayılabilecek bu sektörde giderek artan pazar payına sahip bulunuyor. Lavanta Kuru Temizleme ve Ütü Evi açılacak işletmelerinin 40 - 50 metrekare alana sahip, tercihen tek cephesi cam yüzey olan dükkanlar olmasını istiyor. Açılacak işletmelerin ana cadde üzerinde bulunması marka tarafından zorunlu tutulmuyor. Lavanta Kuru Temizleme ve Ütü Evi bayilik alan girişimcilerin işletmeleri bir hafta içerisinde hizmet vermeye hazır hale getiriliyor ve marka tarafından bayilerin gelirlerinden pay alınmıyor. Lavanta Kuru Temizleme ve Ütü Evi işletmeleri ortalama % 40 karlılığa sahip olup markadan bayilik alan girişimciler yatırım sermayelerini ortalama 9 - 12 aylık bir periyotta geri kazanabiliyorlar.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler