Market Sektöründe Bayilik Fırsatları; Markalar Bayilik Yatırımları ve Daha Fazlası

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 12:29

Market bayilikleri hakkında yatırım öncesi bilmeniz gereken her şey! Market bayiliği için gerekli yatırım tutarı, bayilik veren markalar ve daha fazlası.

Market Sektöründe Bayilik Fırsatları; Markalar Bayilik Yatırımları ve Daha Fazlası
Enes Öksüz admin

Yeni iş fikirleri her zaman karşımıza çıksa da bazı sektörlerin her zaman karlılığını koruduğu bilinmektedir. Perakende sektörü insanların zorunlu ihtiyaçlarının karşılandığı bir hizmet sunması nedeni ile tüm zamanların en çok tercih edilen ve en karlı iş fırsatlarının başında gelmektedir.

Perakende sektörüne sıfırdan giriş yapmaktansa, mevcuttaki fırsatları değerlendirmek ve market bayiliği veren firmalar tarafından sunulan avantajlardan yararlanmak da mümkündür. Market bayiliği veren firmalardan bayilik aldığınız takdirde;  yeni bir müşteri kitlesi oluşturmak, ürünlerinizin ve mağazanızın tanıtımını yapmak gibi faaliyetlere zaman ayırmanız gerekmemektedir. Var olan bir markanın bayiliğini almak; hazır müşteri kitlesi ve bilinen ürünler ile işe başlamanın avantajını size sunmaktadır.

Perakende sektöründe yer alan bazı marketler daha geniş bir kitleye ulaşabilmek için bayilik veren firmalar arasında yer almaktadır. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilere iş sahibi olma fırsatı sunmanın yanı sıra şube ağlarını da genişletmeye devam etmektedirler.

Biz de bu yazımızda sizin için market bayiliği veren bazı firmalarla ilgili bilgileri derledik.

UCZ Market Bayilik Fırsatı

Ucz Market Logosu

Türkiye genelinde iki binin üzerinde bayiliği bulunan Ucz Market, Türkiye genelindeki bayilik taleplerini değerlendirmektedir. Firmanın hedefi beş bin bayiye ulaşmaktır. Ucz Market mağazalarında en az 70 m2 satış alanı ve 15 m2 depo alanı olmasını talep etmektedir. Mağazalarının dış cephe genişliğinin en az 3 metre olmasını isteyen firma, kot farkı bulunan lokasyonları kabul etmemektedir.  Ucz Market kar marjı ciro ile orantılı olmakla birlikte yaklaşık %20 civarına denk gelmektedir. Kar marjının yüksek başarılı bir işletmeye sahip olunması için mağazanın lokasyon seçimi ve ticari potansiyeli büyük önem arz etmektedir. Firma bayilerinin kesintisiz olarak hizmet verebilmesi ve tüm ürünleri satışa sunabilmesi için alternatif ödeme planları ve finansman seçenekleri sunmaktadır. Mağaza faaliyete geçtikten sonra da hem standart hem de özel pazarlama çalışmaları ile satışların artırılmasına yönelik destek verilmeye devam edilir.

Bayilik verilecek girişimcilerin yeterli sermayeye sahip olması beklenmektedir. Perakende sektöründe deneyimli ve iletişim yeteneği güçlü kişilerle işbirliğine gidilmesine özen gösterilmektedir.  Ucz Market bayilik koşulları ile ilgili detaylı bilgi buradaki linkten alınabilir.

EKOMİNİ

Ekomini Market Logosu

2012 yılından itibaren perakende sektöründe faaliyet gösteren Ekomini, geniş ürün yelpazesi ile müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Uygun lokasyonlarda açtığı mağazalar ile hızlı bir şekilde büyürken, perakende sektöründe faaliyet göstermek isteyen kişilere de kendi işletmelerinin sahibi olma fırsatı sunmaktadır.

Ekomini bayilik almak isteyen girişimcilerin 50.000 TL civarı sermayeye sahip olması gerekmektedir. Açılacak mağazanın en az 30 m2 olması firma tarafından talep edilmektedir. Dükkan dekorasyonu ve altyapı tamamen firmaya aittir. Yapılacak yatırım yalnızca mağazada satılan ürünler ile sınırlı olmaktadır. Kazançtan oluşan kar oranının tamamı işletme sahibine kalmaktadır. Ekomini cirodan pay almamaktadır. Reklam ve katılım payı da bayilerden dönemlik olarak alınmaktadır. Açılıştan önce ve sonra işletme sahiplerine müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmaya yönelik eğitimler verilmektedir. Ekomini, bayilerinden mağazaların her gün 00.00’a kadar açık olmasını talep etmektedir. Ekomini bayiliği hakkında detaylı bilgi ve bayilik başvurusu için buradaki linki kullanabilirsiniz.

Perakende sektörüne yatırım yapmak istiyorsanız, yazımızda yer verdiğimiz bilgilerden yararlanabilirsiniz. Kendiniz için en uygun koşuldaki firma ile iletişime geçerek ticari faaliyetlerinize başlayabilir ve kendi işletmenizin sahibi olma avantajını yaşayabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler