Market Bayiliği Üzerinden Para Kazanmak İçin Nelere Dikkat Etmeli

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 03:48

Eğer doğru adımları atarsanız mutlaka büyük marketlerle yarışacak bir işletmeye sahip olabilirsiniz.

Market Bayiliği Üzerinden Para Kazanmak İçin Nelere Dikkat Etmeli
Fatih Bozoğlu user

Kahraman bakkal süpermarkete karşı deyişi 2000’li yılların başında halk arasında çok sık dile getirilse de günümüzde bakkalların minik marketlere dönüşümü gösterdi ki eğer başarılı bir girişimciyseniz günün sonunda mutlaka işinizi iyi bir şekilde idare ettirmenin yolunu bulursunuz. İnsanların alışveriş alışkanlıkları değişse de ihtiyaçlarının değişmediği gerçeği marketlerin para kazanabilmesini sağlayan en önemli etkendir. Eğer doğru adımları atarsanız mutlaka büyük marketlerle yarışacak bir işletmeye sahip olabilirsiniz.

İnsanların Kısa Sürede Çözmek İsteyecekleri İhtiyaçları Düşünün

Kimse sabah kahvaltısı için lazım olan yumurta, süt ya da ekmek gibi besinler için kalkıp büyük bir markete gitmeyi tercih etmez. Bu nedenle her sabah taze ekmeğinizin olması size büyük bir avantaj sağlar. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte marketinizi açmanız, ekmeğin yanı sıra en çok tercih edile unlu mamulleri de ekmek dolabınıza eklemeniz güzel bir müşteri kitlesine sahip olmanızı sağlayabilir. Kahvaltısında farklılık isteyenler en yakınlarındaki markete ya da fırına gitmeye üşenirken evlerinin yakınındaki markete gitmekten çekinmezler. Bu nedenle insanların ihtiyaçlarını hemen çözmek isteyecekleri saatlere ve ürünlere yönelmeniz kârlılığınız açısından çok önemlidir. Tıpkı kahvaltı örneğinde olduğu gibi akşam yemeği ve sonrasında da insanların almak isteyecekleri atıştırmalıklar ve içecekler raflarınızda bulunsun. Yaz aylarında dolaplarınızda her zaman yeterince soğuk içecek bulunduğundan emin olun. Büyük marketlerde yaz mevsiminde soğuk içecek bulmak imkansızken eğer müşterilerinize bu kolaylığı sağlarsanız ayak alışkanlığı ile birlikte kazancınızı da arttırabilirsiniz.

Bebek İhtiyaçlarına Dikkat Edin

Ebeveynler için bebek ihtiyaçları hem acil hem de önceliktir. Eğer müşterilerinizin sık tercih ettiği ürünleri bilirseniz gecenin bir saatinde ortaya çıkan ani mama ihtiyacı ya da bebek bezi sorununda çözüm arayacakları ilk adres marketiniz olur. İnsanların alışveriş alışkanlıklarında çözüm bulmaları ve bunu hızlı bir şekilde elde etmeleri çok önemli. Özellikle hassas konularda raflarınızda her zaman kaliteli ya da taze ürünlere yer verirseniz günün sonunda marketinizin, zincir süper marketlerin yanında hala kazandıran bir girişim olmasını sağlayabilirsiniz.

Satın Almaya Yöneltin

Marketiniz otobüs duraklarının yanındaysa otobüs kartlarına dolum yapmak için başvuruda bulunan. Sabah işe ya da okula giden insanları marketinize çektiğiniz zaman kahvaltılık, içecek ya da sigara gibi ürünleri rahatlıkla satabilirsiniz. Büyük pazarlama firmalarında çapraz satış olarak da bilinen bu pazarlama tekniği yüksek müşteri memnuniyeti sağladığı için bir süre sonra sabah otobüs kartını dolduran insanların gün içerisinde marketinize yeniden uğramasında etkili olacaktır.

Güler Yüzlü Olun

Bu tamamen nasıl bir işletmeci olduğunuzla ya da çalışanlarınızın karakterlerine bağlı olsa da mutlaka dikkat etmeniz gereken bir durum. İnsanlar etkileşim kurmayı, samimiyeti sever. Her insanın mutlaka en sevdiği pazarcısı, bakkalı ya da taksi şoförü vardır. Alışkanlıklar ve bağlar mutlaka alışveriş deneyimine yansır. Bu nedenle her müşterinizi güler yüzle karşılamanız ve onlarla iletişim kurmanız süper marketlerin mecburen robotlaşan çalışanlarının yarattığı etkiden çok daha yüksek bir etki yaratır. Bu da marketinizin daha çok tercih edilmesine neden olur.

Market Bayilikleri Veren Firmalar

Bir Önceki Yazımızı Okdunuz mu ? : Hızla Büyüyen RE/MAX Yeni Emlakçıları Nasıl Kendine Çekiyor?

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler