Kuru Temizleme Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Son Güncellenme: Sat Mar 2024 03:32

Kuru temizleme sektörü özellikle büyük kentlerde potansiyel iş hacminin artması ile yatırımcılar için önem kazanmaya devam ediyor.

Kuru Temizleme Sektöründe Bayilik Veren Firmalar
Metehan Avcı user

Genelde kent merkezlerinde yaygın olan kuru temizleme işletmeleri aynı zamanda otellerin ve pansiyonların yoğun olduğu bölgelerde de önemli bir gelir kaynağı haline gelebiliyor. Ayrıca üniversite kampüslerine yakın olan alanlarda da kuru temizleme işletmeleri yoğun ilgi görüyor.

Bu yazımızı okuyarak siz de “Kuru temizleme bayiliği almanın maliyeti nedir”, “Kuru temizleme bayiliği veren markalar nelerdir” sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

ECO DRY Bayilik

Geniş bir kuru temizleme ağına sahip olmayı hedefleyen marka bu amacına ulaşabilmek için bayilikler veriyor. Eco Dry işletmelerinin makinelerin yerleştirilebilmesi için en az 60 – 70 metrekare alana sahip olması gerekiyor. Eco Dry mağazaların cephesinin en az 4 metre olmasını da koşulları arasında bulunduruyor. İlk yıl franchising bedeli almayan markanın bayiliğini alabilmek için yaklaşık 60.000 EUR yatırım sermayesi gerekiyor. Türkiye’nin her ili için bayilik başvuruları alan marka bayilerine ürün, personel , sistem ve kullanım eğitimleri sunuyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Eco Dry Bayilik

DRY CORNER Bayilik

50 – 80 metrekare alana sahip bir Dry Corner mağazası açma bedeli yaklaşık 300.000 TL civarında oluyor. Bu rakama markanın isim hakkı bedeli dahil bulunmuyor. Dry Corner bayilik almak isteyen girişimcilerinden 5 yıllık isim hakkı bedeli olarak 15.000 EUR talep ediyor. Bayilik alan girişimciler markaya aylık cirolarının %5’ i oranında reklam katkı payı ve royalty bedeli ödemekle birlikte ilk altı ay bu tutarın ödemesi alınmıyor. Dry Corner bayilik almak isteyen girişimcilere Cadde ve AVM konsepti olmak üzere iki farklı yatırım alternatifi sunuyor.  Bayilik başvuruları internet sitesi üzerinde yapılan Dry Corner 5 gün içerisinde ön değerlendirmesini tamamlayıp girişimci ile iletişime geçiyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Dry Corner Bayilik

CLEANLUX Bayilik

Hem yurt içi hem de yurt dışında bayilik veren marka bayilik almak isteyen girişimcilerine üç farklı ekipman paketi ve en uygun yatırım maliyetleri ile kendi işlerinin sahibi olma fırsatı veriyor. Mağaza lokasyon seçiminin yanı sıra bayilik alan girişimcilere mağaza genel işletme eğitimleri, fiyat politikası analizleri ile kimyasal ve sarf malzeme temini konusunda da destekler sağlanıyor. Markadan bayilik almak için gereken yatırım bedelinin 25.000 – 45.000 EUR arasında değişiklik gösterdiği biliniyor. Ortalama kar oranı %40 olan Cleanlux bayilerinden cirodan %4 pay alıyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Cleanlux Bayiliği

LEGENDRY KURU TEMİZLEME Bayilik

İzmir’de ütü ve toplama merkezleri, Türkiye genelinde ise anahtar teslim tesisler kuran Legendry Kuru Temizleme bayilik almak için 220.000 TL civarında bir yatırım bedeline ihtiyaç duyuluyor. İsim hakkı bedeli talep etmeyen markanın kar marjı %50 - %100 arasında değişiyor. Yatırımın geri dönüşü yaklaşık 18 ay olup bayilik alan girişimcilere Legendry Kuru Temizleme tarafından pazarlama, ödeme, personel, ürün, yer seçimi, proje, eğitim desteklerinin yanı sıra KOSGEB desteği, bölge koruması ve ortak reklam avantajları da sağlanıyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Legendry

HOFFMAN KURU TEMİZLEME Bayilik

Kuru temizleme sektöründe yarım aşırı aşan tecrübeye sahip olan Hoffman Kuru Temizleme 2019 yılında 100 yeni bayilik vermeyi hedefliyor. Hoffman Kuru Temizleme bayilik almak için gereken yatırım sermayesi 45.000 – 60.000 EUR arasında değişiklik gösteriyor. Marka kuru temizlemenin yanı sıra ütüleme ve yıkama hizmetlerini de müşterilerine sunuyor. Hoffman Kuru Temizleme öncelikle girişimcinin seçtiği lokasyon için fizibilite çalışmalarını gerçekleştiriyor. Ardından mimari projelendirme tamamlanıyor. Ekipmanlar ve lojistik malzemeler Hoffman Kuru Temizleme tarafından temin ediliyor ve personel eğitim süreci tamamlanıyor. Şubenin açılışa hazır hale gelmesi yaklaşık olarak 1,5 ay sürüyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Sonax Bayilik

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler