Gayrimenkul Sektöründe Bayilik Fırsatları

Son Güncellenme: Mon Mar 2024 09:42

Gayrimenkul sektöründe faaliyet göstermek için hem geniş bir ilan portföyü hem de güçlü bir marka sahibi olmak önemli. Size bu iki imkanı da sağlayan bayilik tekliflerine bir göz atın.

Gayrimenkul Sektöründe Bayilik Fırsatları
Metehan Avcı user

Günümüzün en kazançlı sektörlerinden birinin gayrimenkul sektörü olduğu biliniyor. Konutta arz ve talebin büyük bir artış gösteriyor olması gayrimenkul sektörünü yatırımcı adayları için daha da cazip bir hale getiriyor.

Gayrimenkul sektöründe yer almak isteyen girişimciler için bu sektörde yer alan köklü isimler karlı bayilik avantajları sunuyor. Kurumsal bir firmanın çatısı altında sektöre giriş yapan girişimciler reklam giderleri, eğitim ve dekorasyon gibi pek çok konuda avantaja sahip oluyorlar. Ayrıca hazır bir müşteri portföyünden de yararlanabiliyorlar.  Siz de sektörün risklerini ve getirilerini doğru bir şekilde değerlendirerek ve güvenilir bir markanın desteğini arkanıza alarak kısa zamanda karlı hale gelecek bir yatırıma imza atabilirsiniz.

TURYAP

Turyap

TURYAP bayilik almak isteyen girişimcilerin ödemesi gereken isim hakkı bedeli bölgeden bölgeye değişiklik gösteriyor. Marka bayilik alan girişimcilerinin aylık cirosundan satış payı almıyor. Ayrıca girişimcinin işletmesinin açılışı esnasında karşı karşıya kalabileceği masraflar göz önünde bulundurulup kendilerinden ilk üç ay boyunca sabit ödeme talep edilmiyor.  Her ay düzenli olarak alınan aylık ücretin tutarı 340 USD’den başlıyor. TURYAP bayilik vereceği girişimcilerin yabancı dil bilen ve üniversite mezunu olan kişiler olmasını tercih ediyor. Marka uyguladığı franchise sisteminde sektördeki en düşük katılım payına sahip olması nedeni ile yatırımcıların yoğun ilgisi ile karşı karşıya kalıyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Turyap Bayilik

REMAX

REMAX

Remax bayiliği alabilmek için gereken yatırım bedelinin bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte 16.000 USD’den başladığı biliniyor. İsim hakkı bedeli olarak büyük şehirlerde 16.000 USD diğer şehirlerde ise 16.000 USD alınıyor. Markanın aldığı franchise bedeline ofis kurulumu ve yapılan gerekli düzeltmeler, tabela, demirbaş, ekipman, mobilya, envanter, eğitim ücretleri, muhtelif faaliyet giderleri ve işletmenin üç ay atakta kalmasını sağlayacak para dahil bulunuyor. Ayrıca royalty bedeli olarak aylık 125 USD ve brüt satış üzerinden %1 oranında komisyon tahsil ediliyor. Tüm vergiler, danışma ücreti, transfer ücreti ve bölgesel kalkınma fonu ücretleri bayilik alan girişimci tarafından karşılanıyor. REMAX girişimcilerinden ofislerinin ana cadde üzerinde ve en az 150 metrekare büyüklüğe sahip olmasını talep ediyor. REMAX bayilik başvuruları markanın internet sitesi üzerindeki başvuru formu doldurularak yapılabiliyor ve girişimcinin ofisini açmadan önce 4 ay süre ile haftada 4 gün olarak düzenlenen eğitimlere katılması koşulu bulunuyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:RE/MAX Türkiye

CENTURY 21
Century 21

Century 21 dünya genelindeki en yaygın franchise markaları arasında yer alıyor. Markanın talep ettiği franchise giriş bedeli girişimcinin tercih ettiği yatırım bölgesine göre değişiklik gösteriyor. Century 21 bayilik alan girişimcilerin ödemiş oldukları katılım bedelinin dışında tüm gelirlerinin %8’ini aylık royalty bedeli olarak markaya ödeme yükümlülüğü bulunuyor. Bunun yanı sıra Century 21 merkezi tarafından gerçekleştirilen teknoloji destekleri, zorunlu eğitimler ve toplantı masraflarına bayilerin de katılması gerekiyor. Century 21 ofislerinin minimum 90 metrekare alana sahip, giriş katında ya da birinci katta olmasını istiyor. Ayrıca ofislerin dekorasyonu markanın kurumsal kimlik standartlarına uygun olacak şekilde düzenleniyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:CENTURY 21 Bayilik

ESKIDJI Gayrimenkul

Eskidji Gayrimenkul

Eskidji franchise giriş bedellerini bayilik verilecek olan illerin demografik verilerini ve gayrimenkul rayiç bedellerini göz önünde bulundurarak belirliyor. Marka tarafından dört farklı franchise giriş bedeli uygulanıyor.  Eskidji yatırımcılarından ilk yılın ilk dört ayında royalty bedeli almıyor. Satışlardan elde edilen gelirin %7’ si ile kiralamalardan elde edilen gelirin %3’ ü markaya ödeniyor. Ancak ödenen bu paylar royalty ödemelerinden düşülüyor. Böylece girişimciler hem royalty hem de komisyon ödemesi yapmamış oluyorlar.

Bayilik İlanına Göz Atın:Eskidji Gayrimenkul Pazarlama Bayilik

Eskidji ofislerinin görünürlüğüne, ulaşım olanaklarına ve yüksek konumda olmasına özen gösteriyor. Ofislerin dış cephe görünürlüğü standart olarak uygulanıyor.

Daha fazla ilan için  Bayilik Veren Emlak Firmaları tarafından girilmiş ilanlara göz atabilirsiniz. 

 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler