Birikmiş Paranız Olmasa da Dünyayı Gezebilirsiniz!

Son Güncellenme: Sun May 2024 05:31

Dünyayı bedava gezmek istemez misiniz? İşte ücret ödemeden tüm dünyayı görmenizi sağlayacak fikirler.

Birikmiş Paranız Olmasa da Dünyayı Gezebilirsiniz!
Enes Öksüz admin

Kim dünyayı gezmek istemez ki! Birbirinden güzel köşeleri, doğa harikaları, tarihi eserleri ve sonsuz okyanusları ile dünya; gezilmeye ve keşfedilmeye değerdir. Ancak çoğu hayal gibi dünyayı gezme isteği de içinde bulunulan koşullar nedeniyle arka plana itilir. En büyük gerekçe de maddi yetersizliklerdir… Dünyayı gezmek için para biriktirmeye başlansa da tatmin edici bir birikime ulaşana kadar yıllar geçebilir. Sürecin sonunda ise yaş ilerlemiş, hayallerin peşinde koşma arzusu hafiflemiş olur.

Dünyayı gezmek istiyorsanız hayallerinizi ertelemek zorunda değilsiniz. Dünyayı paranız olmasa da gezebilir, gittiğiniz yerlerde çalışarak bir sonraki lokasyona geçiş yapabilirsiniz. Hayallerinizin peşinde koşarak yaşayabilir ve her bir deneyimle zenginleşebilirsiniz. Dünyayı gezmeye karar vermenin kolay olmadığını biliyoruz, ancak para kazanabileceğiniz alternatif fikirleri size sunarak bu kararı bir nebze de olsa kolaylaştırabileceğimize inanıyoruz.

Boş Evlerin Bakımını Üstlenebilirsiniz

Ev sahipleri uzun süreliğine seyahate çıkınca boş kalan evlerin bakımını üstlenerek gittiğiniz ülkelerde gelir elde etme şansı yakalayabilirsiniz. Ev sahibi evde olmadığı için evin bakımını yaparak hem huzurlu hem de kazançlı bir dönem geçirebilirsiniz. Evde ilgilenilmesi gereken evcil hayvanlar olduğunda alacağınız paranın artacağını da unutmayın! Ev bakımını seçerek konaklama için para harcamak zorunda kalmadığınız gibi ek gelir de elde edebilirsiniz.

Önerilen İçerik: Evcil Hayvanlar Kazanç Kapınız Olabilir 

Gezi Gemilerinde Çalışabilirsiniz

Dünyanın en güzel manzaralarının keyfini lüks seyahat gemilerinde çalışarak çıkarmak ister misiniz? Gemilerde çalışarak hem niteliklerinize uygun işler yapabilir, hem para kazanabilir hem de hiçbir ücret vermeden dünyayı gezebilirsiniz. Seyahat gemilerinde birçok iş olduğunu; spor eğitmenliğinden bebek bakıcılığına, temizlik görevliliğinden barmenliğe kadar çeşitli seçenekleriniz olduğunu aklınızdan çıkarmayın! Gemilerin uğradığı ülkeleri keşfederek dünyanın tüm köşelerini görme şansını yakalayın!

İngilizce Öğretebilirsiniz

İngilizce bilginiz üst düzey olduğu takdirde deniz aşırı ülkelere gidebilir ve yabancı ülkelerde İngilizce öğrenmek isteyenlere özel ders verebilirsiniz. Gramer ve konuşma ağırlıklı dersleriniz sırasında kendi pratiğinizi geliştirebilir ve seyahatlerinize devam edebilmenizi sağlayan miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Çiftliklerde Çalışabilirsiniz

Seyahat edecek paranız varsa ancak konaklama ve yemek için para harcamak istemiyorsanız çiftliklerde gönüllü olarak çalışabilirsiniz. Avrupa, Güney Amerika ve Asya kıtalarına gitmeyi aklınıza koymuşsanız çiftliklerde çalışarak konaklama ve yemek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bebek Bakıcılığına Ne Dersiniz?

Çocukları seviyorsanız ve dünyanın farklı ülkelerinde yaşama deneyimi kazanmak istiyorsanız bebek bakıcılığı tam size göre olabilir! Bebek bakıcılığı yaparak bedavaya konaklayabilir, yemek harcamalarından kurtulabilir ve aynı zamanda ek kazanç elde edebilirsiniz. Bebek bakıcılığının İsviçre, İsveç, Fransa, Avustralya, Yeni Zelanda, İtalya, Çin ve İspanya gibi ülkelerde oldukça yaygın olduğunu da hatırlatmak istiyoruz. Daha önce bebek bakıcılığı deneyiminiz de varsa gelir düzeyi yüksek olan bu ülkeleri tercih ederek karlı çıkabilirsiniz.

Couchsurfing

Hem yeni insanlarla tanışabileceğiniz hem de konaklama sorununu çözebileceğiniz bir platform olan Couchsurfing’e üye olabilir; dünyanın tüm ülkelerinde evini size açmak isteyen kişilerle dostluklar kurabilirsiniz. Böylece konaklama sorunundan kurtulur ve ek iş bularak dünyanın geri kalan ülkelerini keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Uçuş Puanlarınızı Kullanın

Seyahat etmeyi çok seviyorsanız ve yeterince uçuş puanınız birikmişse çok uyguna uçak bileti alabilirsiniz. Uçuş puanı kazandıran kredi kartlarını kullanabilir ve puan biriktirerek bir sonraki seyahat rotanızı çizebilirsiniz. Böylelikle maliyetlerinizi azaltabilir ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Uçuş Görevlisi Olabilirsiniz

Host, hostes ya da kabin memuru olarak hem dünyayı gezebilir hem de yüksek maaşlar kazanabilirsiniz. Özellikle kıtalararası uçuş yapan seferlere katılacak niteliklere sahipseniz gittiğini her ülkede gezecek boş vakit yaratabilirsiniz. Düzenli işinizi bırakmadan ve hayatınızda radikal değişimler yapmadan da dünyayı keşfedebilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler