Bültenler Yerine Gönderebileceğiniz E-Posta Mesajları

Son Güncellenme: Sun May 2024 05:43

Sosyal medya devrimi ile e-postanın eski önemini yitirdiğini düşünebilirsiniz. Ancak e-posta gönderilerinizi yeniden düzenleyerek aslında ne kadar önemli bir araç olduğunu görebilirsiniz.

Bültenler Yerine Gönderebileceğiniz E-Posta Mesajları
Enes Öksüz admin

Özellikle küçük işletmeler için yeni müşteri kazanma konusunda e-posta, Facebook ve Twitter’dan 40 kat daha etkili bir yöntem. Bu da e-posta gönderilerini küçük işletmeler için vazgeçilmez kılıyor. Diğer taraftan e-posta gönderileri daha ucuz, her türlü işletme için farklı alternatifleri olan bir yöntem. Ancak e-posta üzerinden pazarlama yapmak yalnızca e-posta listelerini geliştirip, tutarlı ve ilgili mesajlar göndermek için zaman harcayan küçük işletme sahipleri için etkili. E-posta ile gönderilen haber bültenleri kitlenize ulaşmanın en iyi yolu olabilir. E-posta haber bültenleri aynı zamanda harika bir format olabilir. Küçük işletmeler için e-posta pazarlamacılığını kullanmanın birçok yolu vardır.

Özel Teklifler ve İndirimler

Özel Teklifler ve İndirimler

İndirimleri ya da özel teklifleri sevmeyen yoktur herhalde. Bu yüzden e-posta mesajları e-posta pazarlama listenizdekilerle etkileşime geçmenin en etkili yoludur. Özel indirimlerin ve tekliflerin aldığı mesajlar sadece müşterileriniz ile iletişime geçmenizi sağlamaz aynı zamanda onların sizin e-postalarınızı görüntülemeye devam etmelerini sağlar. Onlara değerli bir şey gönderdiğinizde bir sonraki e-postanızı da açacakları neredeyse garantidir.

Önerilen İçerik: Müşteri İlişkileri Yönetimi için İpuçları

Ücretsiz Bir Şeyler Sunun

Ücretsiz Bir Şeyler Sunun

Çoğu işletme türü, e-posta listelerini canlı tutmak için e-postaları ile ücretsiz bir şeyler sunmaktadır. Küçük bir ipucu sayfası, bir video ya da basit bir arka plan fotoğrafı çok basit bir şey gibi gözükse de aslında oldukça etkilidir. Bu sayede mevcut abonelerinize teşekkür edebilir ve potansiyel müşterilerinizi e-posta listesine eklemeye teşvik edebilirsiniz. Gönderdiğiniz indirmelerin işletmeniz markasını taşıdığından ve abonelerinizin değerli bulacağı şeyler göndermek son derece önemlidir.

Şirket Duyuruları

Şirket Duyuruları

Şirket duyurularının sıkıcı ve müşterilerin ilgisini çekmeyen şeyler olabileceğine dair bazı düşünceleriniz olabilir ancak e-posta listenize yeni müşteriler çekmek için duyurularınızı e-posta aracılığı ile yapabilirsiniz. Bunu yapmak için ise mesajlarınızı müşterilerin ilgilerine göre şekillendirmeniz gerekmektedir. Yeni bir ürününüz varsa bu ürün ile ilgili bir indirim kuponu gönderebilirsiniz. Şirketiniz ödül aldıysa bunu e-posta ile müşterilerinize duyurabilirsiniz.

Yeni Blog Gönderileri

Yeni Blog Gönderileri

İşletmenizin internet sitesinde düzenli bir blog kısmı bulunuyorsa buraya eklediğiniz yeni yazıları haftalık ya da aylık olarak derleyerek müşterilerinize e-posta ile gönderebilirsiniz. Bu e-postaların uzun olmasına gerek yoktur. Sadece gönderinin başlığını, içerisinden can alıcı 1-2 cümleyi ve görseli ekleyerek e-postanızı oluşturabilirsiniz. Görsel ögelere sahip içerikler görselliğin yer almadığı içeriklere göre %94 daha fazla görüntüleniyor. Bu yüzden e-postanızda öne çıkan blog gönderilerinin görsellerini paylaşmanız son derece önemlidir.

Önerilen İçerik: İçerik Pazarlaması Stratejinizi 4 Adımda Oluşturun

Doğum Günü ve Yıl Dönümü Mesajları

Doğum Günü ve Yıl Dönümü Mesajları

İnternet siteniz aracılığı ile müşterilerinizden topladığınız bilgilere dayanarak onlara doğum günü mesajı gönderebilirsiniz. Bu tarz gönderilere kişiselleştirilmiş şekilde dikkat çekerek e-posta gönderilerinize ilgi çekebilirsiniz. Ayrıca müşterinizin özel günü için bir indirim ya da ufak bir hediye gibi eklemek etkileşim sayınızı özellikle arttıracaktır.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler