E-Posta Pazarlama Popülerliğini Koruyor

Son Güncellenme: Sun May 2024 06:21

E-Posta Pazarlama Popülerliğini Koruyor
Enes Öksüz admin

Dijital pazarlama yöntemleri farklılaşsa, sosyal medya gümbür gümbür bir etki yaratsa ve artık bütün şirketler online reklam kanallarına yönelse de e-posta pazarlama yöntemi etkisini sürdürüyor. Mevcut ya da potansiyel müşterilere e-mail atarak gerçekleştirilen bu pazarlama stratejisinin öneminin azaldığı öngörüleri artsa da gerçekte durum bu söylemlerle tezat oluşturuyor. Yapılan anketler sonucunda internet kullanıcılarının akıllı cep telefonlarının da sağladığı kolaylıkla e-mail hesaplarını günde yaklaşık 10 kez kontrol ettikleri ortaya çıkarıldı. İnternetin mobilleşmesi, cep telefonlarının teknolojilerinin ilerlemesi kullanıcıların e-maillerini anlık olarak görüntülemelerini kolaylaştırıyor. Hal böyle olunca da modası ha geçti ha geçecek diye düşünülen e-mailler eskisinden çok daha önemli hale geliyor. 

Önerilen İçerik: Pazarlama ve Bilinirlik

E-Posta Pazarlaması ile Müşterilerinize Ulaşabilirsiniz

E-Posta Pazarlaması ile Müşterilerinize Ulaşabilirsiniz

E-mail pazarlama stratejisiyle müşterilerinize ulaşarak kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Tanıtımınızı, ürünlerinizi ya da hazırladığınız kampanyayı doğru ve etkili şekilde barındıran e-postalar müşterilerinizin sizi hatırlamasını sağlar. Sizi hatırlayan müşteriler gözünde marka bilinirliğiniz de doğrudan çoğalır. E-mail pazarlama tekniğini kullanarak çok sayıda potansiyel müşteriye de ulaşabilirsiniz. Ancak bu amacınızı gerçekleştirmeniz için öncelikle potansiyel müşterilerinize ulaşabileceğiniz mail adreslerini toplamanız gerekmektedir. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Mevcut ya da potansiyel müşterilerinizin e-posta adreslerini toplamak istiyorsanız sizin internet sitenize girmeleri ve bilgilerini vermeleri halinde kazançları olacaklarını onlara hissettirmelisiniz. İndirim çekleri, bedava ürünler, ürün kampanyaları gibi gerçekleştirebileceğiniz vaatlerde bulunarak müşterilerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Onlara yarar sağlayacağınızı açıkça belirttiğiniz takdirde iletişim adreslerini sizinle paylaşma ihtimalleri artacaktır.

Önerilen İçerik: Yeni Nesil KOBİler İçin Yenilikçi Yöntemler

Neden E-Posta Pazarlama Önemini Kaybetmiyor?

Neden E-Posta Pazarlama Önemini Kaybetmiyor?

E-posta pazarlama özellikle e-ticaret siteleri için hala en önemli marketing stratejileri arasında yer alıyor. Doğru kullanıldığında şirketlerin elinde güçlü bir silaha dönüşen e-postalar az önce de belirttiğimiz gibi marka bilinirliğini arttırıyor, müşterilerin kendilerini özel hissetmelerine yol açıyor ve aynı zamanda hedefli gönderildiğinde müşterilerin aklına satın alma gereksinimini getiriyor. 

Şirketler tarafından gönderilen e-maillerin mobil cihazlardan görüntülenebilmesi firmaların amaçlarına hızlı bir şekilde ulaşmasını mümkün kılıyor. Kişiselleştirilmiş diğer bir deyişle mevcut müşterilerin daha önceki alışverişleri göz önünde bulundurularak gönderilen e-mailler müşterilerin ihtiyaçlarına çözüm sunabiliyor. Kimi zaman e-mailler spam olarak kaydedilse ve müşteriler bu mailleri açmasa dahi, emin olun mailleri açan ve mail hatırlatmalarını dikkate alan çok sayıda müşteri de bulunuyor. Bu pazarlama yöntemini uygulamaya koyduğunuzda mail gönderdiğiniz her müşterinin sitenize girmesini, ürünlerinizi satın almasını ya da size dönüş yapmasını beklemeyin; bu tutum çok da gerçekçi olmaz. Ancak doğru e-mail içerikleri ile hedef kitlenize ulaştığınızda eninde sonunda kazancınız olacağını da unutmayın. 

Önerilen İçerik: Sosyal Medya Pazarlamasında Başarı Getirecek 8 Kural

Gerçek Zamanlı E-Posta Pazarlama ile Siz de Fark Yaratabilirsiniz…

Neden E-Posta Pazarlama Önemini Kaybetmiyor?

Firmanızın satışlarını arttırmayı düşünüyorsunuz ve sosyal medya reklamlarını çoktan başlattınız… Sonuç alıyorsunuz ancak daha fazla kazanç elde etmek istiyorsanız; gerçek zamanlı e-posta pazarlama stratejisini deneyimleyebilirsiniz. Yürüttüğünüz kampanyaları müşterilerinize e-posta yoluyla da iletilmesini sağlayan bu sistemde müşteriler anlık olarak web sitesine girebilir ve haberini aldıkları kampanyalardan yararlanmak için düşündüğünüzden daha fazla istekli olabilirler. Üstelik yolladığınız e-mailleri anlık olarak açamasalar bile; mail kutularında onları bekleyen sizden haberler olur! Böylelikle zaman geçse bile, mail kutularında bıraktığınız parmak izinizle onların dikkatini çekmeyi sürdürürsünüz. 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler