Ayakkabı Bayilik Fırsatlarına Göz Atın

Son Güncellenme: Sat Mar 2024 04:43

Bayilik ekosistemindeki en kıymetli ürünlerden biri biri olan ayakkabı üzerine tekliflere göz atın. Mağazacılığın gözdesi ayakkabı bayilikleri.

Ayakkabı Bayilik Fırsatlarına Göz Atın
Enes Öksüz admin

Bayilik iş modeli, sektörel karlılıklarını maksimize etmek isteyen girişimcilerin dikkatini çekmeyi başarıyor. 2018 yılının sonlarında ve 2019 yılının başında zam şampiyonu olan ayakkabılar, girişimciler için de önemli bir kar unsuru haline geliyor. Ayakkabı bayilikleri veren firmalar arasındaki rekabet ise yine en çok girişimcilere yarıyor…

Türkiye’de en hızlı büyüyen sektörlerden birinin ayakkabı sektörü olduğu biliniyor. Türkiye’de üretilen ayakkabıların %13’ü yurtdışına ihraç ediliyor. Bu nedenle ayakkabı sektörü gerek imalat gerek perakende süreçlerinde önemli bir gelir kapısı haline geliyor.

Ayakkabı sektöründeki ciroların giderek artıyor olması sonucu, yatırımcılar için karlı iş fırsatları arasında ayakkabı bayilik veren firmalar da yer alıyor. Ticari hayata atılmak isteyen ve bunun için ayakkabıcılık sektöründe karar kılan pek çok girişimci bu gelişmeleri göz önünde bulunduruyor ve ayakkabı bayilik fırsatlarını da değerlendiriyor. Bu sektöre giriş yapmak isteyenler için ucuz ayakkabı bayilikleri almak da karlı bir yatırım olanağı sağlıyor.

Perakendeciliğin Gözdesi Ayakkabı Bayilikleri

Bayilik veren firmalar arasından kendilerine en uygun olanı tercih eden yatırımcılar sektörde tanınan ve belli bir satış gücüne sahip olan markaların gücünden yararlanabiliyor. Türkiye’de en karlı bayilikler incelendiğinde en sık tercih edilen bayilik veren firmalar giyim ve ayakkabı firmaları olarak sıralandığı biliniyor. Ayakkabı sektöründe bazı markalar ücret karşılığı bayilik verse de ücretsiz bayilik veren firmalar da bulunuyor. Biz de bu yazımızda ayakkabı bayiliği veren bazı firmalar ile ilgili bilgiler sizlere sunuyoruz.

Bambi Ayakkabı

Bambi ayakkabı bayilik vererek Türkiye genelindeki bayi sayısını artırıyor. Yüzden fazla bayiye sahip olan Bambi Ayakkabı bayilerinden biri olabilmek için en az 200.000 TL sermaye gerekiyor.

Polaris

En karlı bayilikler arasında yer alan ayakkabı sektöründe Polaris de bayilik veriyor. Ulusal ve global reklam çalışmaları sayesinde marka bilinirliği yüksek olan Polaris bayilerine bölge koruması sunuyor ve mevcut bayiliğinin bulunduğu alanlarda yeni bir bayilik vermiyor. Sektörün önemli markalarından biri olması nedeni ile Polaris franchise şartları ayakkabı sektörü bayilik veren firmalar franchise şartlarına göre sektörün biraz üzerinde yer alıyor.

İnci Deri Bayilik

Türkiye’deki ayakkabı sektörünün öncü markaları arasında yer alan İnci Deri Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında da bayilik veriyor. Firmadan bayilik alabilmek için en az 400.000 TL yatırım sermayesine sahip olmak gerekiyor.

Gezer

Gezer bayilik vereceği girişimcilerin ayakkabı sektöründe deneyime sahip olmasını talep ediyor. Ortalama 400.000 TL yatırım sermayesi gerektiren Gezer bayiliği için marka tarafından teminat mektubu, 300 metrekare satış alanı ve 500 metrekare depolama alanı da talep ediliyor.

Ayakkabı Dünyası

Ayakkabı Dünyası 2014 yılından bu yana bayilik veriyor. Türkiye genelinde pek çok mağazası bulunan Ayakkabı Dünyası bayiliği alabilmek için 150 metrekare satış alanına sahip bir mağazası gerekiyor.

Ayakkabı sektöründe yer almak isteyen girişimciler için bu yazımızda da örneklerini verdiğimiz üzere ücretli olarak bayilik fırsatı sunan pek çok köklü marka bulunuyor. Bunun yanı sıra sektörde belirli bir pazar payına sahip olan bazı markalar tarafından da ilerleyen dönemlerde 81 ile ücretsiz bayilikler verilecektir haberleri kulislerde dolaşıyor. Ayakkabı sektörüne yatırım yapmak istiyorsanız sahip olduğunuz sermaye durumuna göre siz de bayilik veren firmalardan biri ile iletişime geçerek bayilik alabilir ya da ücretsiz bayilik veren ayakkabı firmaları ile işbirliği yapabilirsiniz. En güncel sektörel bayilik ilanlarından haberdar olabilmek için bizi takip etmeye devam edin..

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler