2019 İçin En İyi İş Fikirleri

Son Güncellenme: Sun May 2024 03:10

Siz de bu yazımızı inceleyerek faaliyet göstermek istediğiniz sektörü ve yatırım yapabileceğiniz miktarı göz önünde bulundurarak, 2019 yılının en fazla kar getirmesi beklenen iş fikirlerinden birini hayata geçirebilirsiniz.

2019 İçin En İyi İş Fikirleri
Enes Öksüz admin

Yaşanılan ekonomik krizler ve piyasalardaki dalgalanmalarla geçen 2018 yılının sonlarına yaklaşırken, 2019 yılında yatırım yapılabilecek iş fikirleri şimdiden yatırımcıların düşüncelerindeki yerini almaktadır. 2018 yılının yeni kurulan işletmeler için çok karlı olmadığı göz önünde bulundurulursa, 2019 yılının yatırım yapmak isteyen girişimciler için daha dikkatli adımlar atılmasını ve sektör seçimi konusunda daha titiz davranılmasını gerektireceği şimdiden kabul edilmektedir.  Biz de bu yazımızda 2019 için en iyi iş fikirleri nelerdir diye araştırıp, sizlere yardımcı olmak istedik.

Cafe İşletmeciliği

Türkiye’de cafe işletmeciliğinin doğru lokasyon ve konsept seçimleri yapıldığı takdirde yüksek kar getiren girişimlerden biri olduğu bilinmektedir. Özellikle insan trafiğinin yoğun olduğu lokasyonlarda ya da üniversite kampüslerinin civarında açılan cafeler, işletmecileri için kısa sürede karlı yatırım kaynakları ile buluşturabilmektedir.

Önerilen İçerikler​​​​​​

E-Ticaret

Son dönemlerin yükselen değeri olan e-ticaretin popülaritesi artmaya devam etmektedir. 2018 yılında e-ticaret rakamlarında bir düşüş gözlense de bunun ekonomik verilerin iyileşmesi ile birlikte 2019 yılında yükselişe geçeceği tahmin edilmektedir. E-ticaret sektörünün tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri, sermayesi olmayan girişimcilere bile faaliyet olanağı vermesidir. Siz de özel bir ürün belirleyerek ya da xml bayilikleri veren firmalar ile ortaklık kurarak e-ticaretin karlı dünyasına adım atabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin: E-Ticaret Sistemleri ile İstediğiniz Sektörde İş Kurun

Halı Saha İşletmeciliği

Ülkemizde kentleşme oranının giderek artması ile özellikle büyük şehirlerde artık insanlar spor yapabilecekleri alanlar bulmakta zorlanmaktadırlar. Hem imkan kısıtlılığının etkisi hem de futbolun yoğun tempoda çalışan kişilerin sosyalleşmek için tercih ettikleri aktivitelerden biri olması nedeni ile halı sahaların cirolarında artış olduğu görülmektedir. Ancak, halı saha kurmanın bedeli minimum 900.000 tl civarı olduğundan yatırım sermayesi bulunmayanların halı saha işletmeciliğinden önce farklı iş fikirlerini hayata geçirmesi gerekebilir.

Boyasız Göçük Düzeltme

Araç fiyatlarında yükselişlerin yaşanması ikinci el araç piyasasının ön plana çıkmasına neden olmaktadır. İkinci el araçlara olan talep artınca da, ikinci el piyasası için en önemli konu boya sorunu haline gelmektedir. Aynı özelliğe sahip iki araç arasında boyalı olup olmamasına göre ciddi fiyat farkı oluşması, son teknoloji kullanılarak yapılan boyasız göçük çalışmalarına olan talebi de artırmaktadır. Ayrıca sektörde el emeğinin yüksek olması da bu alanda yatırım yapacak girişimciler için büyük bir avantaja ve kar kaynağına dönüşmektedir.

Drone Kameramanlığı

Droneların artık pek çok farklı kullanım alanına sahip olması, drone kameramanlığını da karlı işlerden biri haline getirmektedir. Orta ölçekli bir drone ve bir profesyonel kameraya sahip olarak; film çekimlerinden haber yayınına, arama kurtarma çalışmalarından drone haritacılığına kadar pek çok farklı iş alanında faaliyet gösterme imkanı elde edilebilmektedir.

Otopark İşletmek

Trafiğe çıkan araç sayısının giderek artması ve araçlar için park edecek alanların yetersiz hale gelmesi, 2019 yılında yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için de bir gelir kaynağına dönüşmektedir. Siz de belediyelerin açtığı otopark ihalelerini takip ederek ya da devreden işletmelerle görüşerek bu alanda yatırım yapan girişimciler arasında yer alabilirsiniz. Ayrıca otopark işletmecileri ilaveten oto yıkama ruhsatı alarak gelir elde edebilmektedir.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler