Büyükleriniz Sorduğunda Anlatmakta Güçlük Çekeceğiniz En Yeni İş Fikirleri

Son Güncellenme: Mon Mar 2024 09:03

Büyükleriniz Sorduğunda Anlatmakta Güçlük Çekeceğiniz En Yeni İş Fikirleri
Enes Öksüz admin

Bugün birçok kişi rutin işleri bırakıp kendi tutkusunun peşinden gimek istiyor. 60 yaşından sonra emekli olmak istemeyenler bu yaşa geldiklerinde hayatlarının boşa gitmemiş olmasını istiyorlar. Neyseki gelişen teknoloji ile beraber artık iş kurmak daha kolay hale geliyor. Hiç para harcamadan ya da çok küçük bir gider ile yapacağınız bu işler sizin için önemli miktarda gelir sağlayabilir. Ayrıca bu yöntemlerin birçoğu büyümeye açık sektörler olduğu için işinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

ChatBot Geliştirme

Bundan 10 yıl önce her işletmenin bir internet sitesi olmak zorundaydı. Yaklaşık olarak 5 yıl önce de her şirketin bir mobil uygulaması olmak zorunda oldu. Günümüzde ise her şirketin yapay zeka destekli chatbotlara ihtiyacı var. Messenger veya WhatsApp gibi dünyanın en önemli iletişim araçlarında kullanılacak olan bu chatbotları yaklaşık 2-3 yıl içerisinde innanılmaz derecede gelişme kaydedecek. Bu botlar müşterilere kampanyalardan bahsedecek, bazı kelimeleri tanıyarak ona göre cevap verecek hatta Facebook üzerinden sipariş alıp ödeme gerçekleştirecek.

Önerilen İçerik: Pazarlamanın Geleceği Öğrenen Makinelerin Elinde!

Pazarlama Hizmetleri

Pazarlama yapabilmek için bu alanda ufak bir iş geçmişiniz olması gerekebilir. Ancak bunu internette yer alan birçok ücretsiz dersten de sağlayabilirsiniz.

Önerilen İçerik: En Yeni 10 İş Fikriyle Tanışmaya Hazır Mısınız?

Şirketler son yıllarda sürekli olarak SEO uyumlu yazılar yazan freelance yazarlar arıyor. Bu yazılar ile internet sitesi ziyaretçileri sonunda müşteri haline geliyor. Doğru başlıklara ve anahtar kelime yoğunluğuna sahip yazılar yazarak bu tarz hizmetler vererek zaman içerisinde bir ajansa dönüşebilirsiniz.

Önerilen İçerik: Online Para Kazanmanın En Basit 5 Yolu

Sosyal Medya Danışmanı

Facebook’u, Twitter’ı ya da Instagram’ı kullanan çok sayıda insan var. Bu platformlarda nasıl reklam yayınlandığını ve bu reklamların geri dönüşlerinin nasıl takip edildiğini öğrenerek sosyal medya danışmanlığı yapabilirsiniz. Bu platformlar dünya çapında ve sınırsız potansiyele sahip platformlar. Ayrıca yakın zaman da da düşüşe geçecek bir sektör değil. Sosyal medya yönetim araçları da bu işlerin birçoğunu hızlandırıyor ve kolay hale getiriyor. Bu araçlar sayesinde çok ucuza kendi işinizi kurabilirsiniz.

Uygulama Geliştirici

Her gün binlerce uygulama, uygulama marketlerindeki yerini alıyor. Eğer bilgisayar programcılığı ve kodlama beceriniz varsa şu anda bu kaçırmamanız gerkeen bir sektör. Çok az bir masrafla bu işe girebilirken 9 - 5 çalışacağınız bir işten çok daha fazla para kazanabilirsiniz. İster kendi uygulamanızı geliştirebilirsiniz isterseniz de uygulamaya ihtiyaç duyan şirketler ile iletişime geçerek uygulamanızı satabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Tam Zamanlı Çalışmanıza Engel Olmadan Gelir Elde Edebileceğiniz 10 İş Fikri

İnternet Sitesi Geliştirici

Dijital bir dünyada yaşıyoruz ve artık her işletme satış yapabilmek için internet sitesine ihtiyaç duyuyor. Eğer bu konuda yeteneğiniz varsa hiç ölmeyecek bir sektöre giriş yapabilirsiniz. İlk başta Wordpress gibi platformları kullanarak işlerinizi geliştirebilirisiniz. Alışveriş siteleri, e-ticaret siteleri, galeriler, bloglar, servis sayfaları geliştirerek önemli miktarda gelir elde edebilirsiniz.

Önerilen İçerik: Eticarette Fark Yaratmak ve Online Satıştan Gelir Elde Etmenin 4 Yolu

İnternet Güvenliği Danışmanlığı

İnternet saldırı hiç olmadığı kadar çok ve kompleks hale geldi. Eğer bu konuda bilgi sahibiyseniz işletmelere internet güvenliği danışmanlığı vererek işletmenizi ileri taşıyabilirsiniz. Özellikle kimlik bilgisi ya da kredi kartı bilgileri gibi hassas bilgilere sahip işletmelerin şifreleme ve güvenlik hizmetlerine yardımcı olabilirsiniz.

Grafik Tasarımcı

İşletmeler kendilerini müşterilere anlatacak markalama çalışmalarını sürekli olarak yapmaktadır. Şirketlerin belirledikleri kurallar çerçevesinde grafik tasarımlar yaparak yüksek miktarda gelir elde edebilirsiniz. Photoshop ya da Illustrator gibi progrmlar ile logolar, reklamlar, basın bültenleri, dergiler, bilgilendirme sayfaları ya da reklamlar geliştirebilirsiniz.

Önerilen İçerik: Girişimciler İçin Önemli Bir Adım: Logo Tasarımı

Vergi Danışmanlığı

İşletmeler büyük ya da küçük farketmeksizin önemli miktarlarda vergi ödemektedir. Ayrıca bu ödeme takibini yapacak kişilere de büyük ödemeler yapmaktadırlar. Bu iş yükünü işletmelerin omuzundan alarak kendi işinizi kırabilirsiniz. Eğer bu konuda deneyiminiz ve bilgi birikiminiz varsa vergi danışmanlığı yapabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Evde Yapılabilecek Ek İşler

Çeviri

Eğer birden fazla dile sahipseniz çevirmenlik mükemmel ve konforlu bir alan olabilir. Uluslararası çapta neredeyse hiç para harcamadan yapılabilen çevirilik işleri ile bir kişi yılda minimum 40.000 dolar seviyesinde gelir elde edebilmektedir. Şirketinizi kurarak çeviri işleri yapabilir ve büyümek için birkaç kişiyi işe alabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler