Piyasanın Hareketlenmesi ile Yeni İhracat Pazarları Ortaya Çıkıyor

Son Güncellenme: Sat Mar 2024 03:29

Piyasanın Hareketlenmesi ile Yeni İhracat Pazarları Ortaya Çıkıyor
Enes Öksüz admin

Yaz mevsiminin yavaş yavaş kendini göstermesi aynı zamanda başta mayo pazar olmak üzere birçok sektörde hareketlenmeleri getirdi. 16 senelik tecrübesiyle mayo sektörünün önemli isimlerinden birisi olan Öztoklar Tekstil bu sene 200’e yakın mayo modeli ile geliyor. Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Tok, ürünlerine ilginin büyük olduğunu ve ABD’ye ihracat yapmaya başladıklarını açıkladı. Başta Suudi Arabistan, BAE, Katar, Umman’ın yanı sıra Lübnan, Fas ve Cezayir gibi ülkelerden aşırı talep aldıklarını belirten Tok, Avrupa’da ise Fransa, İngiltere, İsviçre ve Hollanda gibi ülkelere satış yaptıklarını, bir süredir ABD pazarında olduklarını ve bu sektörde açık gördükleri başka yer alana gireceklerini belirtti.

Önerilen İçerik: Yaz Sezonu İçin Bayilik Fikirleri

Üç Farklı Marka

İsmet Tok açıklamalarında Öztoklar Tekstil’in kendisine ait üç farklı mayo markası olduğunu belirtti. Bu şekilde her bütçeye hitap edebilen firma tesettür mayosu, havuz mayoları ve elbise mayolar üretirken bu yıldan itibaren hamileler için de tesettür mayo üretip satışa çıkaracak.

Önerilen İçerik: Hamile Giyimi Trendleri Girişimcilerin Yüzlerini Güldürüyor

İsmet Tok markanın mayolar ile beraber 50 farklı model eşofman modeli olduğunu da belirtti. Her sene model ve renk sayısını arttırdıklarını ve müşterilerden gelen istekler doğrultusunda farklı ürünlerde yapmayı planladıklarını açıklayan Tok, ürünlerde kullandıkları kumaşların bir kısmını yerel piyasadan aldıklarını Adasea markası ile üretilen mayoların kumaşlarının ise tamamının İtalya’dan ithal ettiklerini belirtti. Su itici kumaşların en kalitelisini kullandıklarını ve bu yüzden de ürünlerin dünyanın bir çok yerinde rağbet gördüğünü söyledi. Çarpıcı tasarımlara sahip olan mayolar aynı zamanda da kullanım açısından da oldukça rahat.

Türkiye’nin Her Yerinde

İstanbul’un Bağcılar bölgesinde yer alan üretim merkezinde yaklaşık olarak 60 kişinin yer aldığını belirten Tok, bunun dışında kendilerine çeşitli fason üretim yapan atölyelerin de bulunduğunu ve bu nedenle çok daha fazla çalışan istihdam ettiklerini vurguladı. Her yıl daha fazla üretim yaptıklarını belirten İsmet Tok aynı zamanda büyümeyi sürdürdüklerini de ifade etti. Türkiye genelinde 400 satış noktası olan marka birçok ilden bayilik talepleri almaya devam ediyor. Bu konuda seçici davrandıklarını belirten Tok, bayilik almak isteyen şirketin mağazasının bulunduğu yerin son derece önemli olduğunu ve bunun yanında sektörde de belli bir geçmişinin olması gerektiğini aradıklarını anlattı. Markalar tarafından aranan bu kriterler aynı zamanda bayiliklerin başarısını da önemli ölçüde etkiliyor. Belirtilen kriterlere uyan bayiliklerin başarısı da marka ile beraber büyüyerek kaçınılmaz hale geliyor. Ayrıca bu şekilde bayilik ve marka ilişkisi de daha kuvvetli oluyor.

Bu Yılın Modası

Bu sene çok renkli ve desenli modellerin daha çok ön plana çıktığını belirten Tok, özellikle mavi, turkuaz ve pembenin moda olduğunu belirtti. Rengarenk tasarımlara sahip birbirinden farklı mayo modelleri bu yıl havuzlarda ve plajlarda karşımıza çıkacak.

Kaynak

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler