Son Zamanların Modası Lokma Bayilikleri

Son Güncellenme: Mon Mar 2024 08:31

son zamanlarda her yerde açılan lokmacıların farkında mısınız? Lokmacı açmak ve lokmacılıktaki kar durumunu araştırıp, yaklaşık bir hesap çıkardık.

Son Zamanların Modası Lokma Bayilikleri
Enes Öksüz admin

Lokma denilince akla ilk olarak İzmir gelse de son dönemlerin en popüler girişimlerinden biri haline gelen lokma bayilikleri birdenbire Türkiye’deki tüm şehirleri kasıp kavurmaya başladı. İzmir sokaklarında sıklıkla rastlanan klasik lokmanın görüntüsünü ve tadını bulmak çok mümkün olmasa da son dönemlerin modası lokma bayilikleri müşterilerine yepyeni lezzetler kurmak konusunda adeta birbirleri ile yarışıyorlar. Ülkenin pek çok farklı şehrinin en işlek caddelerinde önlerinde oluşan kuyruklar ile dikkat çeken lokmacı dükkanları yurt dışına açılma girişimlerine de hızla devam ediyorlar.

Lokma Dükkanı Açmak Karlı Mıdır?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

gurgenoz (@gurgenozz)'in paylaştığı bir gönderi (12 Haz, 2019, 5:33öö PDT)

Kısa zamanda hızlı bir büyüme sergileyen sektörün aylık cirosunun 60 milyon TL civarında olduğu biliniyor. Her yaştan insan tarafından rağbet gören lokma ortalama porsiyon fiyatının 15 TL civarında olması sayesinde düşük maliyetine oranla yüksek kazanç elde edilmesini sağlıyor. Lokma ve çikolatanın lezzet şöleni yaşatan birleşimi ile müşteri sayısını her gün biraz daha artıran lokma dükkanları popülaritelerine göre ayda 80.000 TL ile 200.000 TL arasında gelir elde edebiliyor. Sade lokmanın porsiyonu 8 TL civarında sunulurken eklenen krema ve çikolatalar ile birlikte menü fiyatı 16 TL civarını bulabiliyor. Seçime göre değişebilen menü içerikleri ise 12 TL ile 20 TL arasında değişiyor. Aylık ortalama 90.0000 TL civarında gelir elde eden bir lokma dükkanı zorunlu giderler düşüldükten sonra ayda 30.000 TL civarı net para kazanabiliyor.

Önerilen içerik: Girişimciler İçin Yapılacak Karlı İş Fikirleri

Lokma Dükkanı Bayilik Fırsatları Yatırımcıya Avantaj Sağlıyor!

Maliyeti düşük karlılığı yüksek olması nedeni ile yatırımcıların dikkatini çeken lokma dükkanları henüz yeni bir sektör olmasına rağmen farklı bayilik fırsatları da sunuyor. Çoğu sektörde olduğu gibi bu alanda da yeni bir marka oluşturmaktansa bayilik almak daha az riskli ve daha karlı olabiliyor. Bayilik alarak lokması dükkanı açmak marka bilinirliği yüksek olan firmanın desteğini sağlama ve başarısını paylaşma avantajı sağlıyor. Lokma bayilikleri veren markalar yaptıkları gizlilik sözleşmeleri nedeni ile genellikle bayilik fiyatlarını yalnızca bayi adayı ile sözleşme aşamasında paylaşıyorlar. Bununla birlikte marka bilinirliği arttıkça bayilik almak için gereken yatırım bedelinin arttığı ancak lokma bayilik almak için yapılan yatırımın ortalama 6 ile 9 ay arasında geri dönüşünün sağlandığı biliniyor. Doğru lokasyon seçimi lokma bayiliği alan işletmenin satış hacmi, karlılığı ve geniş bir müşteri potansiyeline ulaşması noktasında etkili olurken yatırım bedelinin de daha kısa sürede geri kazanılmasını sağlayabiliyor.

Fırsatlara Göz Atın: Tatlı Bayiliği Veren Firmalar

Ancak bu alanda yatırım yapmak isteyen girişimcilerin lokasyon seçiminin yanı sıra bu sektöre gösterilen büyük ilginin her zaman bu şekilde sürmeyebileceği ve piyasanın bu alanda belli bir süre sonra doyuma ulaşabileceğini göz önünde bulundurarak detaylı fizibilite çalışmaları yaptıktan sonra yatırım kararı alması öneriliyor.

Lokmamma, Lokmada, Lokmanya, Lokmachi gibi pek çok marka lokma dükkanı açmak isteyen girişimciler için bayilik fırsatları sağlıyor. Siz de sosyal medyanın da etkisi ile büyük bir ivme kazanan bu sektörün yatırımcıları arasında yer almak istiyorsanız ister sıfırdan kendi markanızı yaratabilir ister farklı yatırım alternatifleri sunan markalar ile iletişime geçerek bayilik şartları ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler