Az Sermaye İle Bayilik Alınabilecek Sektörler

Son Güncellenme: Tue Mar 2024 12:35

Siz de ticarete atılmak için yatırım yapmak istiyor ancak az sermayeniz olduğu için sorun yaşıyorsanız bu yazımızı okuyabilir ve karlı bir iş sahibi olma yoluna giden avantajlı bayilik fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Az Sermaye İle Bayilik Alınabilecek Sektörler
Metehan Avcı user

Ticari hayatta aktif olarak yer almak isteyen girişimcilerin karşılaştığı en büyük engellerden birinin de sermaye sorunu olduğu biliniyor. Yapılmak istenilen iş için hiç sermaye olmaması ya da az sermaye bulunması girişimcilerin önünü tıkasa da ülke genelinde faaliyet göstermekte olan pek çok marka bayilik almak isteyen yatırımcılarına uygun fiyatlı bayilik fırsatları sunuyor.

Organik Ürünler Bayilikleri

Organik ürünlere gösterilen ilgi son yıllarda giderek artıyor. Artık pek çok kişi gıdadan giyim ürünlerine kadar tüm ihtiyaçlarını organik ürünler arasında tercih ediyor. Bu da organik ürünler sektörünün giderek büyümesinde ve yüksek karlılıklara sahip olmasında etkili oluyor.

Yalnızca bebeklere ve çocuklara yönelik organik ürünlerin satıldığı Kapbula Organik Şeyler bayilik vererek büyümeye devam ediyor. 2009’dan beri sektörde yer alan Kapbula Organik Şeyler mağazalarında organik kozmetik, organik tekstil ve ekolojik temizlik ürünleri yer alıyor. Markanın tüketicilerine sunduğu tekstil grubu ürünlerinin tümü % 100 organik sertifikasına sahip olarak şirketin kendi tesislerinde üretiliyor. Organik kozmetik ve ekolojik temizlik ürünleri ise Kaplumbağa Organik Şeyler tarafından Almanya’dan ithal ediliyor. Marka açılacak olan mağazalarının en az 40 metrekare alana sahip olmasını istiyor. Franchise giriş bedeli ve diğer yatırım şartları girişimciler ile yapılan yüz yüze görüşmeler esnasında kendileri ile paylaşılıyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Organik Ürün Bayilikleri


Çiğ Köfte Bayilikleri

Çiğ köfte ülkemizde çok tüketilen gıda ürünlerinin başında yer alıyor. Ayrıca Türkiye’de en düşük maliyetler ile bayilik alınan sektör olan çiğ köfte sektörünün doğrudan ya da dolaylı olarak yüz binden fazla kişiye istihdam sağladığı biliniyor. Çiğ köfte dükkanı açmak ise hem düşük yatırım maliyetlerine sahip olması hem de karlılığı yüksek olması nedeni ile yatırımcılar için de popüler alternatifler arasında bulunuyor. Yıllık 1 milyar Türk Lirası büyüklüğe ulaşan çiğ köfte sektöründe yatırımcılar için bayilik fırsatı sunan çok sayıda marka bulunuyor. Markala karlılıkları ile kıyaslandığında oldukça düşük sayılabilecek yatırım bedellerine sahip olmakla birlikte zaman zaman bayilik ağlarını genişletmek için kampanyalar da düzenliyorlar. 

Ziyafet Çiğ Köfte kurulduğu 2005 yılından bugüne hızlı bir büyüme kaydeden ve sektörün önemli isimlerinden olan bir marka olarak tanınıyor. Ziyafet Çiğ Köfte bayilik almak için gereken yatırım bedeli 10.000 tL’ den başlıyor. Marka bayilik vereceği girişimcilerin dükkanlarının en az 15 metrekare alana ve 3 metre cepheye sahip olmasını tercih ediyor. Açılacak olan bayiliklerinin lokasyonuna çok önem veren Ziyafet Çiğ Köfte insan trafiğinin yoğun olduğu lokasyonlara açılacak işletmelere bayilik vermeyi tercih ediyor. Marka tarafından bayilik alan girişimcilerine reklam, fizibilite, ürün, bölge koruma ve pazarlama destekleri sunuluyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Çiğköfte Bayilik


Fast Food Bayilikleri

Gerek gençler gerek çok fazla vakti olmayan kişiler tarafından fast food sıklıkla tercih ediliyor. Piyasada çok popüler olan ve çok yüksek bütçeler ile bayilik veren markaların yanı sıra az sermaye ile girişimcilere bayilik fırsatı sunan daha küçük rast food firmaları da bulunuyor. 

Chips Funny yatırımcılarına az sermaye ile yapılabilecek düşük maliyetli bayilik olanakları sağlıyor. Bununla birlikte yapılan yatırım yaklaşık bir ay içerisinde geri kazanılabiliyor. Ülkemizde giderek büyüyen bir pazara sahip olan çubukta patates bayiliği alan girişimciler Chips Funny’ den doğru yer seçimi konusunda destek alabiliyor. Gerekli tüm ekipmanları tedarik eden Chips Funny aynı zamanda girişimcilerine eğitim de veriyor. Ayrıca Chips Funny bayilik alan girişimcilerinin daha fazla gelir elde edebilmesi için çubukta patates, bardakta süt mısır, Hot dog, spagetti ürünlerinin tek bir standda satılabilmesine de olanak tanıyor.

Bayilik İlanına Göz Atın:Bayilik Veren Fast Food Restoranları


 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler